Vyplatí se ještě člověk nebo pro nás píší zprávy roboti?

Lidská práce je drahá, zvláště když si uvědomíte, že v novinařině je většina zpráv převzata z jiných zahraničních zdrojů. Náklady na stále dokonalejší překládací roboty proti tomu výrazně klesají a webové aplikace se tak dají zautomatizovat. Nedivme se, pokud některým textům nerozumíme nebo kolik zpráv se dá za jediný den vyprodukovat.

comp-edi.jpg

Je to pravda, i když je stále ještě velmi dobře utajována.

Za klávesnicí v mnoha případech v redakcích už dávno nesedí člověk, ale většina zpráv je produkována inteligentními algoritmy, které jsou schopny pracovat bez odpočinku 24 hodin denně.

A to poměrně levně.

Vlastně jen za pořizovací náklady a energie.

Jejich náklady jsou oproti lidské síle zanedbatelné, a to i po odečtení oněch pořizovacích nákladů.

V některých případech nejsou ani na území státu, pro který zpravodajství vytvářejí, ale jsou obsluhovány z center, třeba v Indii.

Webové stránky dnes zaplavují svět internetu a vznikají s takovou rychlostí, že ani nejsme schopni jejich vznik nebo zánik zaregistrovat.

Denně chrlí záplavu informací, které je kolikrát problém absorbovat.

V mnoha případech se jedná o informace, které se liší jen titulkem nebo pořadím jednotlivých vět.

V čem se ale shodují, jsou základní data, která by měla zůstat stejná.


Dělník s tabletem nebo robot

Nejsou to už jen o překladové aplikace, ale přímo o výrobníky zpravodajství, které čerpají data přímo ze stránek organizátorů sportovních utkání.

Pro takový algoritmus stačí převzít pouze výsledek a jména dle průběžného nebo konečného pořadí.

V případě golfových turnajů pak o to jednodušeji včetně jejich implementace do předem naprogramovaných frází nebo floskulí.

Na sociálních sítích pak stačí sledovat vybrané osoby a jejich twíty, statusy nebo vložené fotografie.

Většina promotérů už dnes navíc v rámci servisu poskytuje i přímou řeč vítězů turnajů, které taková aplikace zpracovává včetně překladu do několika světových jazyků.

V mnoha případech jsou právě tyto informace vytvářeny algoritmy a přímým přepisem mluveného slova přímo ze záznamového média.

Zásah člověka do tohoto umělého zpravodajství je tak minimální a v nejbližší době by měl celý systém běžet plně automaticky i bez reportérů na hřišti nebo na posledním greenu.

V rámci požadavku je již dnes možné objednat i zpravodajství upravené na míru daného media, včetně podpisu fiktivního autora nebo slovní, předem naprogramované slovní zásoby a slovosledu.

Běžný je i výběr zaměření článku, tedy zda se má jednat o seriózní nebo bulvární sdělení. Robot pak sám podle dané šablony vyrobí informaci, včetně titulku a dle danných pravidel nebo zadaných parametrů.

V některých případech i včetně umělých chyb nebo překlepů pro zaručení autentičnosti nebo stylu daného média.

Potud seriózní zpravodajství, které lze od agentur objednat a na web pouze zapojit jako RSS kanál.

Pokud vám tedy zprávy poslední dobou připadají odsobněné, stejné, umělé nebo přinejmenším podobné.

Je to možná tím, že za tabletem už dávno nesedí dělník, ale ROBOT.


4.5 / 5 (22×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.