Startuje projekt "Bavte se golfem". Určený pro rekreační hráče

Rádi byste začali hrát golf, ale nechcete být svázaný členstvím v klubu? Přesně pro takovou kategorii je připravený projekt Bavte se golfem. Jeho cílem je umožnit prakticky každému zájemci vyzkoušet si golf a stát se rekreačním hráčem golfu. Bez nutnosti platit za členství v některém z klubů.

Více o: Bavte se golfem

173144775.jpg
Ilustrační foto.
Foto: © GettyImages/Mark Runnacles

"Cesta k tomu, stát se rekreačním hráčem golfu, je nyní velmi jednoduchá," konstatoval Petr Švrček, prezident Asociace majitelů golfových hřišť (AMGH), která ve spolupráci s českou golfovou federací s projektem přišla.

Co je tedy potřeba? Zájemce po absolvování bezplatného kurzu s instruktorem na vybraných golfových hřištích získá doživotní mezinárodní kartu rekreačního hráče, která ho opravňuje ke vstupu a hře aktuálně na 28 českých golfových hřištích bez nutnosti členství v klubu, povinných zkoušek a povinnosti hrát na úpravu handicapu. Karta platí i na dalších devíti stovkách hřišť v Evropě, která jsou sdružena v Evropské asociaci majitelů golfových hřišť.

"Začíná se tříhodinovou instruktáží, která se týká základní techniky hry, etikety, herních pravidel a bezpečnosti hry. Už ten samý den se zájemce dostane na hřiště, na první devítku s člověkem, kterému říkáme průvodce. Přímo za hry provede zájemce o golf po hřišti. Všichni rekreační hráči jdou z červených odpališť," objasnil Tom Charvát, projekt manažer AMGH.

Vstupní instruktáž i první hra s průvodcem jsou zdarma. "Zájemce o golf neplatí nic. Je to naše investice a jde přibližně o deset a půl hodiny golfu," doplnil Charvát. Právě na Slapech v polovině května spustili pilotní projekt, kterým prošlo třicet zájemců. Dva z nich podle Charváta už získali klubový HCP 54.

Projekt "Bavte se golfem" cílí na lidi, kteří preferují aktivní způsob života. "Stejně jako dnes jezdí parta přátel nebo rodina na kola, lyže, treky do hor, nebo za dalšími aktivitami, můžou hrát i golf. A golf je krásná, kreativní hra v přírodě. Projekt má za cíl také odbourat přežité pověsti o golfu a jeho cenové nedostupnosti, či snobském prostředí," dodal Charvát.

Projekt, který startuje v Česku, není ve svět ojedinělý. V Anglii probíhá podobná kampaň pod názvem "Grow the game of golf". "Náš projekt je určen pro lidi, kteří nechtějí být svazováni příslušností ke klubu. Získají certifikát doživotního charakteru a záleží jen na nich, jak budou dál své golfové schopnosti rozvíjet," vysvětlil Charvát.

Více informací o projektu "Bavte se golfem", o hřištích, kde lze hrát a za jakých podmínek najdete na www.bavtesegolfem.cz.


 

4.7 / 5 (23×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.

Nejdiskutovanější témata pod článkem

  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.