SPILKOVÁ si při svém tréninkovém turnaji uhrála první letošní top 10

Letošní rok je pro hráčky Ladies European Tour problematický. Turnaje nemají spád, jsou mezi nimi nejen velké vzdálenosti, ale také velké časové odstupy. Proto některé z nich rádi sáhnou po třetí dámské sérii Access Tour. Stejně tak Klára Spilková, která si zajela do Francie na první turnaj druhé evropské ligy a uhrála své letošní první top 10.

Více o: Klára Spilková , Ladies European Tour

spilkova-terre-blanche.jpg
Klára Spilková - Terre Blanche Ladies Open 2016
Foto: © Facebook

Hrát pravidelně turnajová kola mezi profesionálkami není v letošním roce vůbec jednoduché. Navíc v sezoně, kdy se nejen hraje o pořadí v olympijském žebříčku, ale také o udržení se vůbec v turnajovém tempu.

V Evropě, která sama pořádá pouze dvě série, Ladies European Tour a LET Success Series, příležitostí opravdu moc není.

Access Series, což je vlastně až možná třetí nebo spíš čtvrtá/pátá světová liga, hraje i řada amatérských hráček a odstartovala až tento týden na hřišti Terre Blanche ve Francii.

Ladies European Tour odstartovala sice již v únoru, ale první turnaj byl pořádán na Novém Zélandu, tedy pro řadu hráček, které jsou ze starého kontinentu, poměrně nákladná a vzdálená destinace.

Druhým turnajem byla Austrálie, ale zase společný podnik s LPGA Tour, a pro hráčky LET nutnost kvalifikace.

Až třetí turnaj koncem února, opět v Austrálii, byl teprve tím, který byl pro řadu hráček dostupným. Poté čtrnáctidenní pauza a další pokračování v Číně.

Při vzdálenostech z Evropy tedy dvě možnosti.

Dvakrát si zacestovat přes půlku světa nebo zůstat v drahých destinacích a počkat si na další pokračování Ladies European Tour.

A pak, dlouho, dlouho nic. Pátý turnaj se odehraje až 5. května v dostupném Maroku. A potom, zase do zpět Číny.

Není se tak co divit, že Klára Spilková, aby se udržela alespoň trochu v turnajovém tempu, sáhla po třetí lize ve Francii.

První a druhé kolo tak muselo být trochu rozehřívacím, a po třech týdnech i zase rozkoukávacím. První kolo za +2, druhé za -2, par a umístění v top 20.

„Na LET Access series do Francie jsem se vydala, abych se udržela v herní a turnajové pohodě. LET v tuto chvíli žádný turnaj na programu nemá. Navíc jsem tu již hrála, takže místo dobře znám. Chtěla jsem také zjistit na čem dál pracovat a zlepšovat se před dalším turnajem v Maroku,“

„Kedím si tu sama, půjčila jsem si vozík a v pohodě si obíhám celé hřiště. Čas letí a turnajů do olympijských her není moc. Hřiště Terre Blanche je poměrně krátké, ale zároveň velice technické. Mně osobně se hřiště velice líbí a hraje se mi na něm dobře. První den jsem měla problém skórovat, ale dneska mám dobrý pocit, protože jsem hrála velice solidně,“ napsala po dvou odehraných kolech Spilková.

Vlastně turnaj na pohodu, jen v tempu a bez kedíka. I tak může vypadat příprava na olympijské hry nejlepší české profesionální hráčky.

Finálové kolo už bylo ve správné pohodě za -4, s pěti birdie a jediným bogey. Konečné deváté dělené místo, top 10 a 215 ran za tři kola.

„Mám radost z celkového umístění na turnaji Terre Blanche. Dnes jsem hrála velice solidně a skórovala nejlépe ze všech tří dnů. Zvláště se mi dařili rány do greenu. Také jsem dnes dobře puttovala,“

„Celkově se mi tady velmi líbí, je to zajímavé hřiště, kde je každá jamka jiná. Tento turnaj jsem brala jako trénink před Marokem. Po Číně jsem zapracovala na určitých aspektech hry a jsem ráda, že se potvrdilo, že jdu správným směrem. Nyní mě čeká začátkem května turnaj v Maroku,“ byl komentář Spilkové po turnaji.

Na Facebooku pak ještě připojila poděkování s trochou osobnějším stylem:

Zatím není jasné, zda přijme šanci zahrát si i na druhém turnaji Access Series ve Švýcarsku, který se koná jen týden před Marokem, ale letošní turnajová nabídka pro evropské profesionálky je opravdu prachbídná.

O to víc se můžeme těšit, až se Ladies European Tour objeví v Česku, v červnu na Dýšině. Pak je opět měsíc pauza až do Skotska a Anglie. A pak opět měsíc nic, až do olympijského Ria.


5 / 5 (12×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.