Spilková jako Mickelson, součástí hvězdného týmu snů KPMG

Další dobrou zprávou pro český golf letošního roku, je ohlášení podpisu smlouvy Kláry Spilkové s hvězdným týmem snů společnosti KPMG. Nejlepší česká hráčka je tak na následující tři roky ve stejné společnosti, jako Phil Mickelson, Stacy Lewis nebo mladá irská naděje Paul Dunne.

Více o: Klára Spilková

_DSC9223.jpg
Klára Spilková
Foto: © KPMG

Podpisem tříletého kontraktu si nejen zajistila svou golfovou kariéru, ale stala se první českou globální hvězdou a členkou týmu, jehož hlavní hvězdou a ambasadorem značky není nikdo jiný než 45letý Američan a hrající legenda Phil Mickelson.

Ve stejném týmu dále hledejte i taková jména, jako je Stacy Lewis nebo mladá irská naděje a současný hráč European Tour Paul Dunne.

„Je to fantastické, mohu se teď soustředit jen na golf a vše ostatní má na starosti můj nový tým. Mé kroky teď povedou k podzimní kvalifikaci na LPGA Tour,“ potvrdila Spilková.

Podpis smlouvy s KPMG proběhl jen den před oficiálním oznámením na tiskové konferenci 7. dubna a otázky tak musely zákonitě směřovat i k Philu Mickelsonovi.

Pravdou nicméně je, že právě Mickelson byl jedním z těch, kteří o čtvrté hvězdě týmu rozhodoval a nebýt jeho souhlasu, neměli bychom české jméno mezi světovou elitou. „Ano, musel a máme jeho osobní souhlas,“ potvrdil český zástupce KPMG Jan Žůrek.

„Ještě jsem se s ním nepotkala, ale pozval mě na letošní Masters. Teda, vlastně mi říkali, že to nemám prozradit… Ne, nebojte, to byl vtip,“ reagovala se smíchem na otázku na Phila Mickelsona Spilková.

„Ještě jsem se sním nepotkala, ani s ním nemluvila, ale těším se, až se mi to jednou splní,“ dodala Spilková.

„Jednání bylo velmi složité, trvalo v podstatě celý rok a považujeme ho za velký úspěch, který Kláře zajistí dobré finanční podmínky. Momentálně máme pokrytu celou letošní sezonu, jejíž rozpočet je přibližně 5 – 7 milionů korun. Pokud budeme uvažovat o roce 2017 a možné účasti Spilkové na LPGA, bude rozpočet téměř dvojnásobný,“ odpověděl na otázku kontraktu nový manažer týmu Petr Žák.

Spilková má teď před sebou nejen šestý rok na Ladies European Tour, ale s největší pravděpodobností také účast na olympijských hrách v Riu de Janeiru. Měla by se tak stát vůbec prvním českým hráčem, která bude reprezentovat na olympiádě Českou republiku v golfu.

Otázkou roku však stále zůstává post stálého caddieho.

„Do Maroka se mnou pojede Angličan Tom Foster, který již dříve pomáhal na LET Marii Verchenové. Pokud vše dopadne dobře, je možné, že by se mnou jel i na olympijské hry. Není však jediný, ve hře je i Eva Koželuhová,“ prozradila Spilková.

Právě o pozici kedíka se v poslední době hodně mluvilo a na posledním turnaji LET Access Series v Terre Blanche, kde skončila na dělené deváté pozici, si dokonce bag vozila po hřišti sama.

„Je to jiný rok, je málo turnajů s velkým rozestupem a je to samozřejmě těžké vůbec se udržet v turnajovém tempu, přesto mě čeká velmi dlouhá sezona, která by měla skončit až na podzim v Americe,“ konstatovala Spilková, která v letošním roce očekává i první pozvánky na turnaje LPGA.

I přesto nebude zahálet a dále bude součástí charitativní série Lymfom Help Golf Tour, která startuje 21. dubna v Praze na Černém mostě.

A kam by Spilková Mickelsona při návštěvě Česka pozvala? "Na Karlštejn, to je moje nejmilejší hřiště, a na Líšnici, tam jsem dělala zelenou kartu, a na pražský Hrad a na... na Sněžku," dodala na závěr tiskové konference na poslední otázku už se smíchem.


4.8 / 5 (14×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.