S GOLFEM NA UNIVERZITU, cesta pro nejlepší a porcí motivace

Jak motivovat nejlepší hráče nebo dorostence, kteří si ještě svou budoucnost neumí ani představit? Otázka pro rodiče, kteří se ve svých ratolestech vidí a rádi by své sny sdíleli právě se svým potomkem. Jednou z cest je nový koncept S golfem na univerzitu, který představila Golfová akademie Skopový v pražských Hodkovičkách.

Více o: GA Skopový , Golfová akademie , Hodkovičky

_RDP0906.jpg
Golfová akademi Skopový - Tisková konference S golfem na univerzitu - 16. března 2016
Foto: © GOLFee.cz
Prohlédnout další fotky
 • Golfová akademi Skopový
 • Golfová akademi Skopový
 • Golfová akademi Skopový
 • Golfová akademi Skopový
 • Golfová akademi Skopový
 • Golfová akademi Skopový
 • Golfová akademi Skopový

Na začátku sezony přichází Golfová akademi Skopový, tentokrát společně s nově přejmenovaným golfovým klubem Hodkovičky, s velmi zajímavým konceptem.

Uceleným programem, který by měl pomoci nejlepším českým amatérům za vysněným cílem. Studiem na zámořské univerzitě a golfem na nejvyšší možné amatérské úrovni.

Již dlouho se v našich končinách přemílá téma, co s nadějným amatérem, kudy by měla vést jeho cesta a kam by měly směřovat jeho kroky poté, co úspěšně zvládne maturitu, a shodou okolností je i na špičce českého amatérského žebříčku nebo má třeba uhraný handicap 2.

Zajistit dobré podmínky pro začínající hráče nebo nejlepší amatéry není v první části jejich slibné kariéry ani u nás větší problém. Ten přijde v době, kdy začne hráč přemýšlet jak dál.

Po novinkách, které zavedla v loňském Česká golfová federace, není ani problém s financemi a náklady, které jsou potřeba pro zajištění cestování na zahraniční turnaje a porovnání své momentální výkonnosti s evropskou elitou.

Problém, pokud se rodiče nerozhodnou pro soukromou střední školu, ani s financemi na pokračování ve studiu a vše vrcholí zkouškou z dospělosti a věkem kolem osmnácti let.

Dalším krokem by měla být vysoká škola, nebo nejlépe zahraniční univerzita, která by hráči zajistila nejen kvalitní studium, ale také další možnosti v jeho golfovém rozvoji.

Jenže, pokud neuvažujeme jen o českém školství, už to něco stojí a lehký není ani výběr té správné univerzity, která by hráči nabídla vše, včetně stipendia a odlehčila tak trochu rodinnému rozpočtu.

Řešením může být právě nový program S golfem na univerzitu, který odstartoval na tiskové konferenci v Hodkovičkách ve středu 16. března 2016.


Co může program nabídnout?

Není to jen balíček tréninků, ať už těch klasických golfových, pomoc mentálních koučů nebo fyzioterapeutů, ale hlavně zkušenosti, kontakty a hlavně přípravu na cestu za oceán.

"Kvalitních golfových trenérů máme habaděj, ale filosofií naší akademie je jejich pečlivý výběr tak, aby jejich práce s klientem neuškodila ani nám, ani Hodkovičkám," vysvětlil Karel Skopový sen.

Právě pod jménem Skopový již několik let běží patrně jedna z nejúspěšnějších golfových akademií u nás.

Její spoluzakladatel Karel Skopový nejstarší je nejen mezi hráči a trenéry pojmem, ale své osobní zkušenosti mají i synové Petr se zahraničním studiem nebo Karel s životem na americké PGA Tour.

Navíc právě pro projekt S golfem na univerzitu získali novou posilu v osobě Marka Růžičky, který má s americkými univerzitami největší zkušenosti.

Nejen jako bývalý úspěšný student, ale také jako hráč jednoho z nejúspěšnějších amerických univerzitních týmů.


Čtyři kroky k úspěchu

Celý projekt je rozdělen do čtyř fází. Necílí tak pouze na „vyspělé“ hráče, ale myslí už na začínající malé golfisty od věku pěti let. Navíc přímo navazuje na projekt ČGF Se školou na golf.

V programu BABY GOLFER, který je připraven pro hráče ve věku od 5-7 let se akademie zaměřuje hlavně na hravost a výuku zábavnou formou.

„Děti se zde naučí soustředění, základní sebekázni a hlavně trpělivosti. Dostanou základy golfu, ale trénink není postaven jen na golfu, v první fázi je více o pohybových schopnostech a zábavných soutěžích,“ vysvětlil Skopový.

„Právě pro získání dětí pro golf máme v Hodkovičkách skvělé podmínky, a není to jen malé speciální dětské hřiště SNAG, ale kompletní zázemí, které nám klub poskytuje.“

Pokračování je pak program GOLFER, a to pro děti do devíti let. „To už je pomalý přechod do velkého golfu, kdy máme pro děti připraven pestrý trénink v týmech po nejvíce šesti studentech a minimálně dvakrát týdně,“ popsal druhý krok Skopový.

Třetím krokem je pak program CHAMPION, do 13 let věku dítěte. Pokračuje v rozvoji pohybových schopností, ale je už více zaměřen na golfové vzdělávání. „Tady už děti hrají první soutěže, pokračují ve studiu golfových schopností a kreativitě myšlení.“

Poslední fází je pak program STAR, kde je předpokladem nejen singlový nebo dokonce plusový handicap, ale hráč je již o svých schopnostech přesvědčen a chce pokračovat v dalším rozvoji a cestou vrcholového golfu.

„To jsou první kroky ke studiu na univerzitě. Čtvrtá fáze by už hráče měla připravit na vrcholový golf a studium v zahraničí," shrnul poslední díl projektu Skopový.

 


Silná akvizice a zkušenosti

Americkou univerzitou si prošel nejen jeden ze zakládajících členů akademie Petr Skopový, své zkušenosti s PGA Tour má i Karel Skopový junior, který dva roky pracoval jako caddie Alexe Čejky.

Tam se také již v devadesátých letech zrodil celý projekt rodinné akademie.

"S Alexem jsme procestovali celý svět, a tam jsem také viděl, jak takové akademie fungují. Mým snem pak bylo podobnou akademii u nás vybudovat,“ prozradil Karel Skopový mladší.

„Je to jiný svět, první je angličtina, zkoušky a pak se musíte umět prosadit i na hřišti. Jinak vás nikdo nebude respektovat. Nikdy nemáte nic jistého a o svou pozici se musíte naučit prát každý den. Jako zkušenost neznám nic lepšího,“ svěřil se se svými zkušenostmi Petr Skopový.

Univerzitou ve spojených státech si prošla i Kateřina Růžičková, která se právě po studiu rozhodla pokračovat cestou profesionálního golfu a letos ji čeká první rok na Symetra Tour, druhé lize LPGA.

Právě její bratr by měl v akademii působit jako konzultant a mít na starosti pomoc s výběrem a jednání s univerzitami a udělením stipendia.

„V Americe je z našeho pohledu vše poměrně drahé. Na jednu stranu dostanete ty nejlepší podmínky ke studiu, diplom, který je uznávaný po celém světě, nejlepší trenéry a soutěže, ale také za vše zaplatíte,“

„Školné čtyřletého studia na univerzitě není zadarmo, o to je potom příjemnější, když si na základě své herní výkonnosti můžete zažádat až o 100% stipendium, které mu pokryje nejen náklady na vlastní studium, ale třeba i náklady na učebnice nebo další sportovní vývoj,“

„To ale není vždy tak jednoduché, musíte mít odpovídající výkonnost, dobrou angličtinu, studijní předpoklady, složit zkoušky a jednat s univerzitou minimálně dva roky před zahájením studia,“

„V tom vidím největší přínos celého projektu a možnost předat naše vlastní zkušenosti nadějným hráčů. Ať už se rozhodnou po univerzitě pokračovat mezi profesionály nebo využít studia v osobním businessu nebo oboru, který si sami pro studium vyberou,“ vysvětlil Růžička.


Program nejen pro rodiče, ale také pro mentory

Projekt není určen jen pro rodiče, kteří potřebují pomoc při rozhodování o budoucností svých dětí. V konceptu je myšleno také na mentory nebo ty, kteří mají zájem se s celým projektem spojit.

Zdá se, že o motivaci, nebo možném směru mladých golfistů by mohlo být postaráno. Alespoň je naznačena cesta a projekt S golfem na univerzitu může mnoha nadějným českým golfistům pomoci do velkého světa.

První oslovení dětí se uskuteční 27. března a poté 7. dubna v rámci  náboru dětí do tréninkového centra mládeže v Hodkovičkách.


 
VÍCE INFORMACÍ
se dozvíte přímo na webových stránkách Golfové akademie Skopový


5 / 5 (12×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.