NÁZOR: Roman Šebrle, nežádoucí osoba v českém golfu?

Českého vítěze na golfových turnajích evropské série nenajdete. Osobnosti českému golfu chybí. A když se přece jen někde objeví zpráva, která přeskočí i za hranice golfové veřejnosti, tak jde buď o velký průšvih na hřišti, nebo o útěk před dopingovými komisaři. Teď se stal středem pozornosti Roman Šebrle, který upadl v nemilost u České golfové federace.

Zpět na článek

Nejlépe hodnocený komentář (9×)

 • Když chceš psa bít, vždy si najdeš hůl ....

  Když jsem zde pročítal obsáhlou diskusi v kauze Roman Šebrle vers. ČKF, hledal jsem zde názor, pod který bych se mohl na 100% podepsat, v každém příspěvku bylo něco, co mi sedělo a něco, nad čím jsem váhal. Pokud ale člověk pojme toto téma v širších souvislostech viz tento článek, má to hlavu a patu, Roman se určitě nepopasoval s golfovou etikou tím, že minimálně ošidil turnaj, spoluhráče a pořadatele o svojí účast v závěrečném kole /pokud o ni stáli/, nicméně pokud by to udělal jakýkoliv jiný No-name hráč, nikoho to zajímat nebude. ČGF by mělo opravdu více zajímat, proč , jak píše autor, nemáme po 25 letech rozvoje tohoto krásného sportu jedinného zástupce v European Tour, pro mne to je jednoznačně výsledek funguvání systemu, který tu byl před lety nastaven, nad druhou stranu i druhý hráč v poli, Czech PGA by neměla dopustit, aby na turnaje nejvyšší evropské kategorie dostávali divokou kartu hráči, kteří jsou na zahraniční turnaje, kde pravidelně atakují pozice kolem 125 místa, zde si vždy kladu otázku, koho reprezentují, zda Česko či peníze těch jiných ... Dokument z mistrovské jamkovky a outfit jednoho z hráčů ve stylu Stripes and Stars mi na tuto otázku odpověděl... Kéž by tento spor byl začátkem něčeho, co pohne vodami českém golfu a nasměruje ho tím žádoucím směrem. A článek, na který reaguji - PALEC NAHORU !

  odpáleno 19.8.2014 v 08:06 | Zbyšek Zahrádka

Nejhůře hodnocený komentář (2×)

 • CGF

  Tak si rikam k cemu ten spolek CGF vlastne je? Vim o nich vzdy jen jednou rocne, kdyz platim poplatek za to, ze jsem sportovcem. O tom, ze nechci se se mnou nikdo nebavi. Proste jen zaplat a pak muzes hrat. Jestli ten Sebrle neni v trochu stejne situaci. Jen chce hrat golf. Sportovcem uz davno je. Poplatek jiste zaplatil a nic vic nechce. A ted? Zlikvidujme ho, zni z CGF. Neni pod kontrolou, nemame na nej zadne paky a nemuzeme ho strasit tim, ze nebude reprezentovat. Nemuzeme ho dohodit svym kamaradickum, kteri nabizeji sve sluzbicky. Tak mu zakazme golf, ON by mohl byt nebezpecnym precedentem pro ostatni, kteri by si mohli uvedomit, ze vlastne CGF nepotrebuji nebo, ze by se CGF mela venovat jen tomu, k cemu je. Je nebezpecny a to se jaksi nehodi. A navic, uspech se v nasi zemi tak nejak nenosi a ma byt po zasluze potrestan.

  odpáleno 19.8.2014 v 09:23 | HOST: GolfMan

PŘIDAT NOVÝ KOMENTÁŘ JAKO HOST

Zbývá znaků

Diskutovat můžete jako host. Pro plné funkce diskuse a hodnocení příspěvků se přihlašte nebo registrujte na naše stránky.

POSLEDNÍ PŘIDANÉ KOMENTÁŘE

 • S odstupem času...

  Nečetl jsem všechny příspěvky a celou kauzu jsem se dozvěděl opožděně. Vyjádřím svůj názor a nebudu komentovat mínění ostatních.
  Je mi jedno, jestli RŠ porušil psaná nebo nepsaná pravidla a stejně je mi jedno, jak reagovala ČGF. Moje sympatie vůči RŠ se nyní ocitly na nule. Je mi líto, jak se takový velký sportovní talent a vzor možná tisíců lidí v posledních letech chová. On není z mého pohledu žádná oběť a hlavně nepotřebuje, aby z něj kdokoliv dělal ukřivděného chudáčka. Často si vybavím, jak před lety v jednom rozhovoru uvedl, že se při golfu vsadil o auto a prohrál, ale soupeř sázku zrušil, ale podle RŠ to bylo vlastně jedno, protože by dostal od sponzora jiné! Hodně mne zklamal, když prohlásil, že NEVĚDĚL, že nesmí mít na sobě nášivky s reklamou, ale tím to bohužel neskončilo. Mám už i svůj názor, na čí straně asi byla pravda v jeho opakovaném sporu s T. Dvořákem a jak došlo k jeho odchodu z jejich tréninkové skupiny. Mám pocit, že byla tenkrát většina lidí na jeho straně, protože byl tou dobou slavnější, než TD. Jeho kauzu bych vůbec nespojoval s neschopností ČGF vychovat a podporovat naše "ostatní" profesionály. Tvrdím, že nedělá, nejenom tou poslední kaňkou, dobrou pověst golfu. Vidím to ve svém okolí, plném golfových laiků! Ale i přesto mu přeju, aby se mu v golfu, ale poctivým způsobem, dařilo!!

  odpáleno 26.8.2014 v 16:42 | Vít “uli” Buchberger | reagovat
  • Jméno:

 • Víte co je na tom nejsmutnější?

  Czech PGA je spolek profesionálů, nikdo o ní nikdy neslyšel, neslyší a neuslyší, ale to je asi v pořádku. Je to přeci jen spolek profíků, kteří si mezi sebou řeší své věci. Na druhé straně je zde také "spolek", který se nominoval na pozici ochránce golfu, nikoliv amatérského, ale golfu a také o nich nikdo neslyšel, neslyší a neuslyší. Jenže tady je ten problém. Vím o nich jen v případě, že musím zaplatit roční poplatek, abych byl golfistou. Jinak v našich nastavených podmínkác vlastně golfista nejsem, neexistuju. Jako rekreační golfista si nejsem vědom žádné podpory z jejich strany, v čem je mi tento spolek dobrý, v čem mě podporuje nebo do čeho zasahuje. Ano, vede mi hendikep, občas se pokusí o kampaň, která se po čase kamsi vytratí a přestane se o ní mluvit. Nebo se jednou za čas dočtu, že proběhla jakási konference ČGF, ale s jakým výsledkem pro mě, pro hráče. To jak, v jaké výši a kdy odvedou kluby poplatky nebo kdo koho do tohoto spolku přijme nebo vyloučí je mi k ničemu. K čemu pak jsou všechny ty komise, třeba mediální, ze které za celý rok nevyadne ani písmenko, co řeší, kde sedí, co dělají, za co jsou placeni? Naštěstí se golfem již zajímám jen jako fanda tohoto sportu, nemusím se honit za hendikepem, hrát povinný počet turnajů, platit příspěvky. Hraju tenis a squash, jezdím na kole a občas si sjedu nějakou tu řeku, klidně i líný wolej, a nikdy se mě nikdo z těchto autorit nezeptal "Hele, a kartičku máš a polatky si zaplatil?". Stačí mi jen pádlo, raketa nebo kolo...

  odpáleno 20.8.2014 v 14:25 | Karel “Fofr” Formánek | reagovat
  • Jméno:

  • RE: Víte co je na tom nejsmutnější?

   Pardon, ale to je jsou dost expresivní výrazy - "Nikdo ten spolek nezná, nikdo o nich neslyšel" apod. Jestli se o jejich činnost nezajímáte, tak je jasné, že o nich nic nevíte, taky proč. Nikdo Vám taky nebrání zajít si na nějaké volně přístupné hřiště a zahrát si bez kartičky a poplatků ČGF. Je to vaše volba, Váš boj, ale nedělejte z toho to, že takto je to správně. Ani náhodou. Typický všeuměl, ale nic pořádně.
   Pak jsou tu ale jiní hráči a jejich většina, kteří ten golf chtějí hrát jinak než Vy, chtějí se vyvíjet a posouvat dál, chtějí hrát turnaje, chtějí žít klubový život, nacházet na golfu nové přátele. Ti ten malý poplatek rádi zaplatí. Pokud by nechtěli, tak nezaplatí. Nedělejte z lidí nesvéprávné blbce. S Vaším názorem zásadně nesouhlasím. Beru to jako názor jedince, ale není to názor dobrý.

   odpáleno 22.8.2014 v 08:39 | Petr “Steve” Matoušek | reagovat
   • Jméno:

 • Jak to vidím já

  Kauza Šebrle
  „prohřešek první – reklama“ – pan Šebrle, profík po cca dvacet let, zvyklý na reklamu na jakýkoliv způsob, si prostě jen neuvědomil, že mu nemůže na svetr při tiskové konferenci sichrhajckou připíchnout kdokoliv cokoliv. Jeho chyba, jistě to měl jako amatér odmítnout, ale asi si důležitost chvíle neuvědomil. Reakce ČGF – z mého hlediska v pořádku a palec nahoru. Prostě to přešli, jako že se zmýlil. Stát se to může.
  „prohřešek druhý – odstoupení“ . Možná z hlediska pravidel nic neporušil, z hlediska lidského toho porušil hodně. Taky není nikde psáno, že nešlapeme do dráhy patu druhého hráče, že pouštíme ženu do dveří první… A stejně to 99 % lidí dodržuje. Co by za to dal někdo další, který mohl na MMČR startovat místo RŠ a být třeba třicátý, a kterému RŠ zabral místo. Být pozván na mejdan a utéct z něho, že jsou tu jen utopenci, kdežto přes ulici podávají kaviár, je pro mě jako hostitele neslušné a nepřijatelné. A nemůže to omluvit tvrzení, že mu to nikdo neřekl, nezakázal. Nikdo neměl důvod ani právo zakazovat, je v tom jen obyčejná lidská slušnost. A pokud ho jako hostitel z tohoto důvodu na další mejdan nepozvu, nemůže se divit.
  Kauza ČGF
  Jejich oficiální vyjádření, na které mají samozřejmě právo, je v pořádku. Za poslední odstavec – palec dolů. Toto by se nemělo na oficiálních stránkách vůbec prezentovat
  Názor k článku A.Ž.
  Trochu mi to zavání honem na ČGF, zvláště v odstavci, kde se autor pídí po důvodech, proč nemáme vítěze té či oné evropské tour. Z mého hlediska je to prostě zaostalost. Německo, Rakousko, Itálie, Skandinávské země – ti všichni úspěšně budovali svoje ekonomiky od konce 2. světové války téměř 70. let. To znamená ruku v ruce také rostoucí kupní síla, od té se odvíjí počet hřišť a počet hráčů. Dokonce bych tomuto rozdílu přisoudil i lidskou slušnost a slušnost v politice, kterou se prostě budoucí generace přirozeně naučí. U nás – socialistická „ekonomika“ a tvrdý hon na vše, co jen trochu zavánělo západem včetně golfu. Není možné za 25. let doběhnout svět, který na rozvoji makal 70. let (nemluvě o USA). Ekonomika naší země není srovnatelná s výše uvedenými zeměmi a s tím ani ČGF nic nenadělá (teda do peněz ČGF nevidím, ale mám tento dojem). Tudíž ČGF má jen dvě možnosti – podpořit amatérský nebo profesionální golf. A ČGF vybrala ten amatérský. Peněz obecně ve sportu není mnoho, jistě je to podobné v golfu. Pokud celou situaci převedu třeba na fotbal (ve kterém se také pohybuji), jsem pro podporu toho amatérského. Pokud by fotbalový svaz dával peníze jen do profíků, za chvíli by to na vesnicích neměl kdo hrát. A ty profesionální kluby těží především z práce těch amatérských.
  Co se týká souběhu obou akcí – i u nás na vsi se musíme domluvit, kdy udělají ples hasiči a kdy sportovci, abychom si nelezli do zelí. Nevím, v jakém vztahu jsou obě organizace, ale vše je jen o komunikaci. Pokud je nadřazeným orgánem ČGF, pak nechápu, že připustil ve stejném termínu i akci PGA.
  Co se týká výkonnostního růstu Romana Šebrleho – za to má můj obrovský obdiv. Tak jako dělal desetiboj na 120 %, „vlétl“ i na golf se stejnou vervou. Má na to prostředky, podporu ze strany sponzorů, rodiny. Nevěřím, že stejné podmínky má byť jen jeden amatér. Dokonce bych řekl, že ani žádný profesionál (snad s výjimkou Kláry Spilkové). Proto nelze srovnávat výkonnostní růst jednotlivých hráčů, jak to dělá autor. Ale to je zase jen o penězích – viz odstavce výše. A určitě to nedává reálný obrázek o práci ČGF.
  Co se týká „hysterické“ reakce činovníků ČGF – z oficiálního vyjádření žádnou hysterii necítím (na nevhodnost posledního odstavce upozorňuji výše). A pokud má autor článku informace typu „jedna paní povídala“ …

  odpáleno 20.8.2014 v 00:00 | Martin Preisler | reagovat
  • Jméno:

  • RE: Jak to vidím já

   Naprostá shoda pohledu na věc.
   Děkuji za něj. Obě organizace jsou na sobě nezávislé. Ale jak jsem již uvedl,kalendář dlouho dopředu měla sestavena ČGF.

   odpáleno 20.8.2014 v 00:32 | HOST: voices | reagovat
   • Jméno:

  • RE: Jak to vidím já

   jen malá poznámka. Golf ve Skandinávii se začal probouzet až v devadesátých letech, stejně tak v Itálii, Německu nebo Rakousku. Nebavme se o tradici, tu máme také. I v těchto zemích byl golf brán jako sport pro vyvolené a hřišť nebylo mnoho. Boom rozvoje a výstavby hřišť byl v téměř stejném období, nám ovšem trochu chyběla koncepce a vše se dá přičíst jen divoké porevoluční době. Je asi zbytečně plakat nad tím, co bylo. Horší je, že dodnes nikdo neví jak dál, jak vychovat hráče, jak očistit jméno golfu, jak přivést další hráče a tyto kauzy právě golfu moc nepomohou, naopak, právě teď díky medializaci se opět negolfisté jen utvrdí v tom, že golf je něco špatného. A zrovna v té nejhorší době, kdy golfistů ubývá. Smutné

   odpáleno 20.8.2014 v 09:30 | HOST: GolfMan | reagovat
   • Jméno:

  • RE: Jak to vidím já

   souhlasím, že poslední odstavec v článku ČGF už byl (daleko) za hranicí gentlemanství. RŠ se špatně přihlásil, nezkontroloval si to, pozdě zjistil, slušně se zeptal, zdali to jde ještě nějak dodatečně vyřešit. Odpověď měla být zcela soukromá a krátká: Bohužel nejde. Je vidět, že všichni děláme chyby a stále se všichni musíme učit krotit emoce a učit se pokoře.

   odpáleno 20.8.2014 v 11:23 | Jan “Black” Černý | reagovat
   • Jméno:

  • RE: Jak to vidím já

   Jinak jsem zapomněl popřát panu Sebrlemu a všem jeho blízkým hodně zdraví, sportovních a osobních úspěchů, splněných přání a co nejméně přehmatů. Samozřejmě držím palce, aby to s tou olympiádou (jakoukoliv) vyšlo

   odpáleno 20.8.2014 v 21:57 | Martin Preisler | reagovat
   • Jméno:

 • Šebrle& Alois Žatkuliak

  KONEC LŽÍ!

  Vážený pane Žatkuliaku.
  Ve vaší obhajobě pana RŠ jste se dopustil řady omylů a protože golfem žijete musím Vás obvinit z křivé podpory provinilého sportovce.
  Nejedná se o pocity a hru na vyšší princip mravní. Však to znáte, ale přistupme k faktům!

  1. Porušení pravidel nepsaných.
  Naopak psaných! V propozicích všech výběrových turnajů ČGF je
  uvedeno: Pokud hráč bez řádné omluvy nenastoupí do soutěžního
  kola a je uveden ve finální startovní listině bude z příští akce pořá-
  dané ČGF vyloučen.
  2. Obdobně jsou nastavena pravidla u řady Mistrovstvích klubů.
  Seznamte se s propozice klubového mistrovství GCCP / obecně
  Hodkovičky/ kde vás lze pravidelně vídat. Ano, kdo bez řádné omluvy
  nenastoupí do 2.kola nebude na příští klubový šampionát přijat.
  / Asi jsou u té Vltavy pěkní dinosauři/.
  3. A to už matete davy:
  První verze kalendáře ČGF je tvořena na podzim končící sezony pro
  sezonu novou. Termín Mistrovství na rány a jamky, Amatérská tůra,
  soutěže družstev dospělých a mládeže jsou známy v předstihu
  minimálně deseti měsíců. V té době kdy se rozpadla Česká PGA
  vedena K. Skopovým nebylo ani jisté zdali se bude nějaká tůra
  profesionálů u nás hrát. Tudíž ta neschopná bafuňářská federace
  není vina, naopak ta profesionální.

  S pozdravem a čekám Vaši obhajobu!
  PS: Nejsem osoba exponovaná k ČGF.

  odpáleno 19.8.2014 v 22:02 | HOST: voices | reagovat
  • Jméno:

  • RE: Šebrle& Alois Žatkuliak

   Tak sepsal jste to hezky, ale má to dvě vady:
   1. myslím, že nikdo neříká, že se Roman Šebrle zachoval správně, všichni se pouze podivujeme hysterické reakci ČGF (teda já se nedivím, protože je mi jasné, jak bafuňářům nevoní, když někdo funguje nezávisle na nich). Ať tedy udělí trest podle propozic (nikoliv pravidel) a je to vyřešeno. Btw trest vyloučení z příští akce pořádané ČGF je srandovní, stejně tak jako ve Vámi dále zmiňovaném příkladě.
   2. diskutuje se tady o pojmech etiketa a slušnost, pokud reagujete na někoho, kdo svůj článek podepsal je slušnost svou reakci též podepsat.

   odpáleno 19.8.2014 v 22:26 | HOST: Franta Ryzý | reagovat
   • Jméno:

  • RE: Šebrle& Alois Žatkuliak

   Už jsem to psal v minulém článku u hosta s nickem Black. Kázat morálku a pak se nepodepsat je vrchol neslušnosti a trochu tak i arogance.

   odpáleno 20.8.2014 v 08:15 | Petr “Steve” Matoušek | reagovat
   • Jméno:

   • RE: Šebrle& Alois Žatkuliak

    no já jsem se minule i zaregistroval, ale žádnou změnu jsem ve Vašem přístupu nezaregistroval. Mít HCP 9.1 je super, ale znám i lidi, co s HCP 5.0 neumí dropovat žlutou vodu a byli za to diskvalifikováni.
    Obviňovat někoho z arogance a neslušnosti, to rozhodně není hodno gentlemana Vašeho formátu.
    HCP ani registrace nic nezaručují. Ale často se stává, že když dojdou argumenty, tak se začne urážet, obviňovat,... Co takhle zkusit, pro začátek, respektovat odlišný názor?

    odpáleno 20.8.2014 v 11:28 | Jan “Black” Černý | reagovat
    • Jméno:

    • RE: Šebrle& Alois Žatkuliak

     No hezky jste si mě prolustroval. V tom zase vidím pochybení oponenta já, že když dojdou argumenty, tak začne hledat na internetu, co by šlo použít proti. Naštěstí si dávám pozor, abych byl virtuálně málo viditelný. Za gentlemana se nepovažuji, ale za slušného člověka s pevnými názory ano.

     odpáleno 22.8.2014 v 08:47 | Petr “Steve” Matoušek | reagovat
     • Jméno:

  • RE: Šebrle& Alois Žatkuliak

   Přeji hezký den. Rád bych Vás oslovil i jménem, ale to bohužel nemohu, protože ho neznám. Nevadí. Začnu z dovolením odzadu. Nevím totiž, jestli mám hájit sebe, nebo pana Šebrleho. Ani jedno ale nemám v úmyslu, jen se chci ohradit proti nařčení ze lži. Vrátíms e tedy na začátek. Pokud je v propozicích turnajů uvedeno to, co jste napsal, pak je přece věc naprosto jasná: hráč bez omluvy nenastoupil a z příští akce ČGF je tedy vyloučen. Hotovo. Pak ale necháme všechen ten humbuk kolem, pokud pravidla hovoří takto jasnou řečí. Malou drobností je, že se pan Šebrle po dvou kolech omluvil. Pravda někdo říká, že to pouze oznámil. Ale to opravdu nedokážu posoudit, protože u toho byli pouze dvě osoby. Srovnávat klubová mistrovství s vrcholnou akcí ČGF lehce pokulhává a hlavně to nijak nesouvisí s tímto případem, který by ani případem nemusel být, pokud by se uplatnilo pravidlo uvedené v odstavci výše. A odstavec 3. Máte pravdu, že se kalendář ČGF dělá už s předstihem, ale nemáte pravdu v tom, že po odchodu Karla Skopové z Czech PGA Tour nebylo jasné, zda nějaká tour ještě bude, či nikoliv. Byl to jasné od začátku, že bude pokračovat s novým promotérem. V únoru navíc bylo zvoleno nové vedení Czech PGA, které mnohokrát jednalo s vedením ČGF. A opomněl jste ten detail, že ČGF je nadřízený orgán, organizace zaštíťující celý český golf. Ne jen amatérský. A vzhledem k tomu, že se golf stal olympijským sportem a je jasné, že pod olympijskými kruhy budou hrát profesionálové, nebo přesněji hráči figurující ve světovém žebříčku, což se v podstatě rovná profesionál, měla by se ČGF zaměřit mnohem víc na podporu i profesionálního golfu. Řeknu vám na závěr jednu perličku. Jistý funkcionář ČGF po svém zvolení do vedení federace prohlásil, že v žádném případě nebude spolupracovat s profesionálním golfem. Zdá se vám to normální. Pro mě je golf jeden. Nevím, jak pro vás. Kauza Šebrle je pouze vrcholkem ledovce a kdyby se pan Šebrle jmenoval Franta Vomáčka (jak sám zmínil a tímto se omlouvám všem Frantům Vomáčkům) neřešilo by se vůbec nic. Přeji vám krásné dny nejen na golfu.

   odpáleno 20.8.2014 v 09:16 | Alois “žak” Žatkuliak | reagovat
   • Jméno:

   • RE: Šebrle& Alois Žatkuliak

    pardon, ve 4. řádku je .. pak ale nechápu všechen... Omlouvám se

    odpáleno 20.8.2014 v 09:18 | Alois “žak” Žatkuliak | reagovat
    • Jméno:

   • RE: Šebrle& Alois Žatkuliak

    Taktéž příjemné odpoledne a věřím, že už dnes to ukončíme a budeme se bavit o zajímavějších golfistech než je štvaný RŠ.
    Štvaný a byť jsem do morku kosti pacifista, tak oprávněně! A. Libecajt a myslím, že nemá za potřebu lhát, aby si zvýšil sebevědomí, jasně RŠ upozornil na nepřijatelnost odjet na jiný turnaj byť pořádaný CPGA. Ilustrace klubového mistrovství je oprávněná , neboť na ni ukazuji,jak golfová věřejnost vnímá to ryzí zápolení. Pokud by odstoupil z důvodu čehokoliv nikdo by neřešil. Vždyť přihlašovací systém by neumožnil se přihlásit na jakýkoliv turnaj, neboť byl již na jeden přihlášen!
    Pro další pochopení řady nesmyslů, si CPGA ohlídala termíny a na nynější termín pro souběh s Czech Masters svůj turnaj nevypsala. Uvádíte, že RŠ neprošel žádným systémem CGF, že je to výsledek jeho práce. OK, ale se všemi konsekvencemi:
    1. Při podpoře ČGF mládežnickému golfu a v metodických plánech má seznamování se s pravidly velmi významné postavení, součástí pravidel, jak jistě dobře víte je etika, výsledek HOME MADE je nasnadě.
    2. CGF velmi výrazně podporuje profesionální složku. Ale jsou to hráči, kteří léta prošli systémem mládežnického golfu a jsou potencionálně připraveni reprezentovat ČGF a ČR na těch nejvyšších podnicích. Mám na mysli Spilkovou, Liesera, Nováka a podobně.
    A protože, jsem to další již smazal, zvu Vás na panáka do AMUSE. Jeden manager to zprostředkuje. Byť jsem provizorně zaujali částečné odlišné pozice, máme si co říct.
    Příjemný pocit ze života.

    odpáleno 20.8.2014 v 18:23 | HOST: voices | reagovat
    • Jméno:

  • RE: Šebrle& Alois Žatkuliak

   Očekával jsem, že to nebude jen jednobarevné a najdou se zastánci obou stran. Jen bych ještě rád řekl své k gentlemanství a nadhledu ČGF. Je smutné číst vyjádření organizace, která by měla zastupovat český golf jako celek a jak zde bylo zmíněno "vybrala si amatérský golf". O tom žádná, někdo se o podporu golfu starat musí, ale pak ať to je Česká amatérská golfová asociace, jako v jiných vyspělích zemích nebo je přímo v ČGF sekce amatérského golfu. Je smutné pozorovat, jak nejvyšší česká golfová autorita podporuje jen své turnaje a bojkotuje ty ostatní. Pokud bych i přijal tezi amatérského golfu, pak nevím, proč mám na serveru amatérské federace články o Kláře Spilkové nebo Ondřeji Lieserovi a jejich profesionálních úspěších. Přitom o jiných profesionálních golfistech ani čárka. Proč mám číst oslavné ódy na amatérské turnaje pořádané, nikoliv pod hlavičkou, ČGF a jiné, možná na vyšší úrovni, se ignorují. Pánové, probuďte se. Chcete-li být ti, kteří si berou právou rozhodování o etice a jediném zastánci práv amatérů nebo podpory amatéského golfu, poohlédněte se na jiné sporty, potažmo autority a začněte dělat to, co se má a ne to, co se hodí nebo kde máme kamarády. Autorita zde není jen v roli promotéra, ale v roli právě autority, která by měla nad turnaji dohlížet, nikoliv je pouze organizovat a chovat se stylem "Pokud to neorganizujeme my, turnaj neexistuje". Vždyť i nad vámi jsou jiné autority a nejen vaše turnaje se počítají například do světového amatérského žebříčku (WAGR) a mají vyšší koeficient než turnaj formátu okresního přeboru, byť pod hlavičkou slavné ČGF.

   odpáleno 20.8.2014 v 13:45 | HOST: Petr | reagovat
   • Jméno:

 • nový vítr

  a třeba český golf právě potřebova někoho jako je Šebrle, který nemusí být nikomu za nic vděčný, není tatínkem slibného amatéra ani synem, slibným amatérem kamaráda z federace, nemusí chodit na trénink tam, kam mu pod pohrůžkou nezařazení do repre nařídí federace. Co to ukazuje? Jen to, jak je český golf provázaný, sešněrovaný a skupinkou uzavřenou pro pár kamarádíčků a federace malou, ale dobře výkonnou soukromou organizací pod pláštíkem organizace zaštiťující český golf, povinnou registraci a jiné absurdity, které do moderního sportu nepatří. Pánové z federace, proberte se a zapomeňte na výkřiky typu gentleman, etika, slušné chování a podívejte se nejprve do svých řad, kdo proč a jak využívá svoje postavení a přihrává si příjem na svůj živnostenský list nebo má své podnikání přímo s golfem spojené. A najednou je tu někdo, kdo nic nechce. Máte snad pocit, že jste jako organizace byli zneužiti jen jako přestupná stanice k profesionalizaci? A není to tak správně, když už teda jste jen ti hodní, kteří chrání amatérské hráče? A ti zlí jsou ti profesionálové? Jak to mám chápat?

  odpáleno 19.8.2014 v 21:39 | Karel “Fofr” Formánek | reagovat
  • Jméno:

 • odstoupení z turnaje

  Mno, karty na stůl. Letos jsem udělal v podstatě to samé co kolega Šebrle a ruku na srdce, myslím si že by to udělalo mnoho z nás. Letos na midech v Bolce jsem z turnaje odešel, páč lilo jak z konve, vůbec mi to nešlo a obnovilo se mi zranění se kterým bych však mohl turnaj dokončit. Kolegům ve flightu jsem se omluvil, Iljovi (pořadatel) jsem se při odchodu zmínil něco v tom smyslu že to balím a tím celá moje show skončila. Omlouvám se. Díky bohu za mnou nestojí dav mravokárců a šťouralů čekajíc na jakékoliv pochybení. Pánům z ČGF přeji do budoucna objektivní nadhled, protože v golfu pánové je plno lidí takoví jací jsou a doby kdy nám někdo říkal jak se máme chovat jsou snad už dávno pryč. Můžete si myslet o komukoliv cokoliv, ale přejít to s nadhledem dělá gentlemana. Né, tenhle lynč.

  odpáleno 19.8.2014 v 20:57 | HOST: Michal Precek | reagovat
  • Jméno:

  • RE: odstoupení z turnaje

   PS:a jestě jedna kacířská: On celý ten patriarchát "JESTLI JSI SPRÁVNĚ OBLEČEN A UDĚLAL JSI ZKOUŠKY" abychom tě jen pustili na hřiště smrdí od hlavy až k patě těžkou nadřazeností. Howg

   odpáleno 19.8.2014 v 21:20 | HOST: Michal Precek | reagovat
   • Jméno:

  • RE: odstoupení z turnaje

   Cele to jen ukazuje na zakonzervovanost CGF. A na system MY si budeme delat co chceme, nikomu do toho nic neni a poku se nam nekdo bude vymykat kontrole, tak ho verejne popravime stylem "Jednoho vybereme a zastrelime". Smutne je, jedna z mala zprav byla prave tato. Jinak se clovek informaci nedopatra, tedy krom toho, ze nekdo na pseudo serveru CGF pochvali sam sebe. Vi nekdo jake jsou kdmeny a vedlejsi prijmy cinovniku CGF? Mozna i to by byl jede z kaminku do mozaiky obrazu mravokarcu

   odpáleno 19.8.2014 v 21:21 | HOST: Petr | reagovat
   • Jméno:

   • RE: odstoupení z turnaje

    Jo no, já mám z toho takový pocit: "TEN NÁŠ GOLF KARLE"; "HELE CO SI DOVOLUJE TENHLE NOVEJ" apod. Prostě vnímání reality na úrovni Českomoravského fotbalového svazu. Ale asi je taková realita.

    odpáleno 19.8.2014 v 21:56 | HOST: Michal Precek | reagovat
    • Jméno:

  • RE: odstoupení z turnaje

   Mno, ale nešel jste hrát jinam, jako "kolega" Šebrle

   odpáleno 19.8.2014 v 22:34 | Martin Preisler | reagovat
   • Jméno:

  • RE: odstoupení z turnaje

   To to proboha nevidíš ten rozdíl. BYL JSI ZRANĚN A PODMÍNKY BYLY NELIDSKÉ, OSTATNĚ TURNAJ SE NEDOHRÁL!"

   odpáleno 20.8.2014 v 18:24 | HOST: voices | reagovat
   • Jméno:

 • Kausa Šebrle vs. ČGF - dodatek

  A ještě závěr - mů názor je, že by se měl Roman Šebrle (stručně) oficiálně omluvit ČGF a že by ČGF si neměla hrát "na velké kluky bafuňáře, kteří si myslí, jak jsou mocní", ale prokázat trochu nadhledu a pouze Romana Šebrleho ve svém stanovisku pokárat za neslušné chování. Pokud si bude ČGF hrát na inkvizitory a zastavovat např. Šebrlemu činnost do konce roku, tak se to obrátí proti této instituci (která, jak je vidět z přispěvků už dnes nemá na veřejnosti dobrou pověst a o její užitečnosti jsou velké pochyby). Mimochodem dnes jsem si přečetl ještě diskusi na jednom veřejném serveru a udělal jsem si obrázek o tom, jakou medvědí službu tou hysterickou reakcí ČGF udělala zase ve vnímání golfistů negolfovou veřejností - tím, že ČGF a mnoho (služebně) "starých" golfistů či funkcionářů, kteří v kauze Šebrle ČGF podporují v její snaze Šebrleho skoro ukamenovat za jedno neslušné chování stále dokola jak nějaká sekta žvaní a žvaní o GOLFOVÉ ETIKETÉ (a opravdu to jsou jen řeči a žádné činy), tak utvrzují negolfisty v pohledu, že golfisté jsou uzavřenou sektou (a mezi sebe nikoho nepustí) snobů, podvodných podnikatelů a líných nesportovních typů ... Teď jsem se spousty "zasloužilých" golfových funkcionářů určitě dotkl, ale sorry takto to je - i mě který golf hraje cca 8 let a je jeho obrovským hobby takovéto fundamentalistické chování "starých" golfistů a funkcionářů vadí a pokud se nezmění, tak česká negolfová veřejnost nebude golf nikdy vnímat lépe než dnes ...

  odpáleno 19.8.2014 v 17:44 | HOST: Daniel | reagovat
  • Jméno:

  • RE: Kausa Šebrle vs. ČGF - dodatek

   Ano, k tomu se přikláním také. Ale vyžaduje to
   a) že hráč uzná, že udělal nějakou chybu
   b) federace prokáže znovu kus nadhledu

   Už aby někde zlepšil o těch pár desetin :-)

   odpáleno 19.8.2014 v 18:02 | Martin “Šnek” Záhumenský | reagovat
   • Jméno:

   • RE: Kausa Šebrle vs. ČGF - dodatek

    A když už si z té "kauzy Šebrle" konečně děláme srandu ... Tak dnes zahrál "pouze" 74 (já bych to teda bral, ale na rozdíl od něho se chci živit jinak než jako golfový profík) a tak mu poradím dle toho, co jsem bohužel mnohokrát viděl a zažil na vlastní oči - stačí, aby si zítra zahrál jakýkoli komerční turnaj a vůbec se nebudu divit, že zahraje 61 :-) možná dá dokonce 59 :-) ostatně hodnota sledování handicapů u rekreačních hráčů, zvláště v (slušně řečeno neetickém) českém prostředí a navíc v benevolentním Stablefordovém systému je opravdu, ale opravdu velice "vypovídající" ... a bude s celou kauzou vymalováno :-)

    odpáleno 19.8.2014 v 19:53 | HOST: Daniel | reagovat
    • Jméno:

 • Kausa Šebrle vs. ČGF

  Zase po dlouhé době jsem si přečetl všechny komentáře v této věci a musím uznat, že většina příspěvků má hlavu a patu, i když se ne s každým dokáži ztotožnit. Ale od toho je (slušná) diskuse. Co se týče mě, stále jsem přesvědčen, že: 1. kvůli nesmyslnému rozlišování profi a amateur v golfu se ze Šebrleho stal "schizofrenik" - se svými (z atletiky zaslouženými) sponzory s amatérismem neměl od samého začátku své (opravdové, letošní) golfové kariéry nic společného, ale on, ČGF i všichni ostatní se tak museli tvářit, 2. Roman Šebrle se odstoupením v půlce MMČR a přejetím na Czech PGA Tour lidsky opravdu nezachoval tak, aby na toto své chování měl být hrdý (dle mého názoru si měl předem vybrat a jet pouze na jeden turnaj) a měl by se ČGF jako pořadateli MMČR oficiálně omluvit, 3.Reakce ČGF na toto skutečně byla nesmyslně hysterická a zveřejněné tiskové prohlášení je skutečně paskvil ve stylu domovnice "jedna paní povídla" včetně nehorázného zveřejnění soukromé korespondence. 4. Ať si říká kdo chce co chce, tak takovýchto morálních prohřešků je a bude na golfových hřištích v ČR tisíce denně, I když se mi to nelíbí - to je prostě realita života, lidé jsou takoví a i když budeme blábolit o golfové etiketě stále dokola, nic tím nevyřešíme - jediná možnost je dlouhodobě lidí vychovávat k obyčejnému slušnému lidstkému chování. P.S. Mimochodem také už se "modlím", ať Roman Šebrle tento týden uhraje ten handicap +0,6 na nějakém pseudoturnaji a bude na všech stranách pokoj :-)

  odpáleno 19.8.2014 v 17:27 | HOST: Daniel | reagovat
  • Jméno:

 • No už mohlo být vše vyřešeno...

  RŠ hrál dneska v Mladé Boleslavi HCP úterý www odkaz a fakt jsem věřil, že dneska dá 40 bodů, půjde na +0,6 a už by tohle nemusel nikdo řešit. Tak snad zítra někde jinde...

  odpáleno 19.8.2014 v 14:38 | Jan “Black” Černý | reagovat
  • Jméno:

  • RE: No už mohlo být vše vyřešeno...

   Ježišmarjá, tak on v té Bolce zahrál "jenom" 74 a handicap +0,2 mu zůstal :-) Já si snad zítra vezmu dovolenou, půjdu s ním na nesoutěžní výsledek a napíšu mu 68, ať už ten Šebrle "nestraší" ČGF, ale Czech PGA :-) Anebo vlezu jako hacker na web ČGF a opravím mu tam handicap na těch magických +0,6 :-) A možná dostanu děkovný dopis z ČGF, že jsem vyřešil jejich komplex z " jedné arogantní primácké celebrity", která se odvážila "jako přivandrovalec" vlézt mezi jejich veleváženou společnost nadlidí s golfovým morálním posláním dle Etikety golfu a ještě si dělat, co se mu zachce neboli chovat se jako průměrný český člověk ... :-)

   odpáleno 19.8.2014 v 19:43 | HOST: Daniel | reagovat
   • Jméno:

   • RE: No už mohlo být vše vyřešeno...

    Všechno špatně. I jako vtip.

    odpáleno 20.8.2014 v 08:24 | Petr “Steve” Matoušek | reagovat
    • Jméno:

    • RE: No už mohlo být vše vyřešeno...

     Trocha sarkasmu občas nezaškodí ... Chce to trochu nadhledu, udělala se z této věci jednoho neslušného chování jednoho veřejně známého člověka zbytečná mediální bublina ... Tím, že se tím český golf tak strašně zabývá, pouze nahrává negolfovým kritikům, že golfisté si hrají na "něco lepšího".

     odpáleno 20.8.2014 v 09:50 | HOST: Daniel | reagovat
     • Jméno:

   • RE: No už mohlo být vše vyřešeno...

    Ahoj Danieli.
    Nesoutěžní výsledek pro potřeby úpravy hendikepu může odevzdat pouze hráč hendikepové kategorie 3 a vyšší (tj. hendikep 11,5 a vyšší).
    Věřím, že se nikdo nesníží k tomu, aby si podvodem +0.6 "uhrál" a věřím, že RŠ na těch +0,6 herně jednoznačně má a že se mu to brzy všechno sejde tak jako v druhém kole na MMČR a dá to sám.

    odpáleno 20.8.2014 v 11:45 | Jan “Black” Černý | reagovat
    • Jméno:

    • RE: No už mohlo být vše vyřešeno...

     S tím nesoutěžním výsledkem to je Pravda, že se Romana Šebrleho netýká. Celé to byl ode mě trochu sarkastický vtip a nadsázka. Ale ohledně toho handicapu - Stablefordový system je sice neuvěřitelně benevolentní a podle mě zas tak moc o ničem nevypovídá, spíše povzbuzuje ega (je prostě určen pro takové rekreační bogey plácaly jako jsem já), nicméně s tím uhráním +0,6 to ještě nebude mít Šebrle tak snadné. Udělal jsem si jeho statistiku a letos hrál celkem 36 kol a uhrál pouze 3 pod par - 68 a 71 na 2 komerčních turnajích a těch 69 na MM ČR ve 2. kole. Abych byl spravedlivý, tak ještě 4x letos uhrál pary, ale na druhé straně hrál 8x 80 a výše (nejvíce 88). Takže uvidíme ...

     odpáleno 20.8.2014 v 14:59 | HOST: Daniel | reagovat
     • Jméno:

 • začít sám u sebe...

  Každý nežli žačnete kritizovat druhého a je jedno koho, zameťte si před vlastním prahem. Zamyslete se kdy jste si ubrali na soutěžním turnaji nějakou tu ránu, kdy jste zahráli z místa ze kterého jste neměli hrát. (špatný drop) kdy jste po sobě neopravili green......Je toho dosti co vidím u hráčů na hřištích..... Je to ta samá golfová etiketa!!!
  Tak se začněme podle etikety chovat a vychovávat!!!!

  odpáleno 19.8.2014 v 12:42 | Lukáš “lukas03” Kalina | reagovat
  • Jméno:

  • RE: začít sám u sebe...

   Určitě, ale na rozdíl od Romana Šebrleho nás nikdo nevláčí médii a nehrozí zákazem činnosti do konce roku. Pokud by se každý takový prohřešek trestal, hráli by na hřištích snad jen sami majitelé nebo neregistrovaní amatéří :o)))) Etiketa je součást pravidel, ale neexistuje pravidlo, podle kterého by se dalo hráče trestat. Špatný drop je porušení pravidla, které má jasný postih. To, že odejdu ze soutěžního kola nebo na hřišti nepozdravím maršála je jen moje špatné chování, úplně stejné, jako když po sobě nevrátím na férvej řízek nebo nezasypu dírů v odpališti, když ani nemám čím.... Pokud bychom se chtěli chovat jako gentlemani, museli bychom také mezi gentlemany žít, a to rozhodně nežijeme

   odpáleno 19.8.2014 v 12:47 | HOST: Petr | reagovat
   • Jméno:

 • Ještě k souběhu termínů

  ČGF a Česká PGA jsou dvě různé organizace. Česká PGA je organizace profesionálních hráčů a trenérů. Neviděl bych ani tak problém v tom, že byly dva turnaje najednou, jako v tom, že pan Šebrle je mediální tváří profíků a přitom je to amatér. Takže mu snad i rozumím, proč cítil potřebu odjet na turnaj pořádaný PGA. Kdyby se jednalo o nějaký méně důležitý turnaj pořádaný ČGF, asi by to takový ohlas nemělo, ale jednalo se o mezinárodní mistrovství republiky. Je snad nějaká vyšší soutěž pro amatéry? Opravdu to necítíte jako výraz neúcty k soupeřům a turnaji, sbalit se po dvou kolech? Když spolu půjdeme hrát, mě to nepůjde a po deváté jamce odejdu s tím, že mi to moc nejde a raději si půjdu zahrát s Frantou, tak vám to opravdu nebude vadit?

  odpáleno 19.8.2014 v 09:31 | Martin “Šnek” Záhumenský | reagovat
  • Jméno:

  • RE: Ještě k souběhu termínů

   Přesně tak, podstata celého příběhu vězí v tom, že RŠ neopustil obyčejný turnaj, ale MMČR. Na řadovém klubovém turnaji by to nikdo neřešil. Ale i u nás na klubovém turnaji se muselo zavést pravidlo, že např. neomluvená neučást má za následek pokutu a opakovaný prohřešek má za následek suspendaci do konce roku. A to jen proto, že nepsaná pravidla slušnosti prostě ne všichni znají. Snad se nebude muset kvůli jednomu člověku (RŠ) zavádět pravidlo pro všechny...

   odpáleno 19.8.2014 v 14:22 | Jan “Black” Černý | reagovat
   • Jméno:

 • Nežádoucí?

  Za prvé si myslím, že je hodně nešťastné v jednom článku motat několik věcí dohromady. Jedna z nich je, proč nemá český golf osobnosti. K tomu se vyjadřovat nechci a nebudu.
  Druhá je názor na Pana Šebrleho. Přišel do golfu s tím, že se chce stát co nejrychleji profíkem. Dostalo se mu obrovské podpory od federace, protože je to mediálně známá osoba. Česká PGA z něj udělala tvář své letošní tour. Bohužel si nikdo asi neuvedomil, že pan Šebrle je ještě formálně amatér, i když se o amatéra nejedná (prakticky). Od začátku se netajil tím, že má dohodnutou podporu sponzorů, ať už přímou finanční, nebo nepřímou (služby zadarmo nebo se slevou). Už v tu chvíli měl někdo z ČGF zasáhnout, ale nikdo to nechtěl řešit. Když letos na jaře vyrazil na tiskovku a turnaj ověšený reklamou, opět se to tak nějak ututlalo, hlavně aby se celebritě neublížilo a nepokřivil se obraz golfu. A teď se zase objevují výzvy, aby se pan Šebrle nechal být, že zase tak moc neudělal. Hraju golf 2 roky a jen pro svou radost, nejsem svázaný s žádnou skupinou, ale vidím, že se činovníkům nechce nic moc řešit, aby se nezačalo psát, že staré struktury jdou po nové štice v rybníku. Opravdu musíme být servilní jen proto, že se jedná o bývalého vynikajícího desetibojaře? Ano, obdivoval jsem ho a fandil jsem mu jako atletovi, ale jako golfistovi mu už nemůžu fandit, protože těch jeho přehmatů je od začátku hrozně moc. Nebo snad pravidla platí zase jen pro někoho?

  odpáleno 19.8.2014 v 09:26 | Martin “Šnek” Záhumenský | reagovat
  • Jméno:

  • RE: Nežádoucí?

   Mám pocit, že se tady motá víc věcí najednou. Jestli Roman Šebrle používal cosi, jako zdroj příjmů, tak to bylo jeho jméno, které si za svou sportovní kariéru sám vybudoval. Určitě to nebyl golf, jelikož v době, kdy s golfem začal koketovat, tak mu ani nikdo nevěřil, že by mohl jakéhokoliv úspěchu dosáhnout. I mediální kachnu o účasti na olympiádě si vymysleli novináři a nebylo to zrovna z jeho hlavy. Dnes jsem četl zrovna v Blesku článek na toto téma a neznalý novinář stále píše o jeho účasti v Riu za dva roky, což je opravdu velký nesmysl. Budeme-li se bavit o podpoře ze strany ČGF, pak bych se mohl zeptat o jakou podporu se jedná? Jak je to s podporou jiných amatérů, slev, volných hracích fee nebo slev na materiál? Neporušuje náhodou pravidlo 8.2. o amatérském statusu více hráčů nebo sama ČGF? Vždyť i truc série Mid-Amatérů za dvoudenní hrací fee v hodnotě 500 korun na hřišti Karlštejn jasně svědčí o porušení pravidel a mělo by být řešeno stejně jako zdarma nebo se slevou poskytnuté služby pana Cartera Romanu Šebrlemu. Možná i to je důvod, proč se kauza nálepek neřešila, mohla by ukázat na více prohřešků a porušování základního amatérského pravidla samotnou autoritou. Nebuďme papežtější než papež, pravděpodobně nikdo z nás neví, o co přesně jde, proč to tak je a zda to není jen bouře ve sklenici vody, když mnoho z těch, co rozhodují si raději libují v té stojané, lehce zapáchající tůňce, u které pod hladinu není vidět...

   odpáleno 19.8.2014 v 11:53 | HOST: GolfMan | reagovat
   • Jméno:

   • RE: Nežádoucí?

    Co se týká ČGF a podpory amatérů, nemám dost informací. Co jsem se dočetl, začala nějaká podpora až letos formou grantů. Že je problém s amatérským statusem na spoustě míst, o tom asi nemá cenu vést debatu - ano, je (jak si stěžují trenéři mládeže v každém rozhovoru). Cena turnajů a fee - to je kapitola sama o sobě. Kdy je povoleno sehnat sponzora a mít tedy levné fee a kdy to již povolené není? A že je potřeba provětrat ČGF? Ano je, ale asi to není příliš průchozí, protože stávající stav spoustě lidí vyhovuje ...

    odpáleno 19.8.2014 v 14:06 | Martin “Šnek” Záhumenský | reagovat
    • Jméno:

  • RE: Nežádoucí?

   Dobrý den Martine. Díky za vaše názory. Velice si vážím každého a dodávám každého, který posune český golf o kousek dál. Tím nemám na mysli svoje "znásilňování" golfu, ale to golf v té vrcholové podobě. Jsem dlouholetý novinář, byl jsem na řadě olympijských her, tenisových grandslamů a můžu tedy srovnávat. Nemyslím si proto, že v jednom článku je namotáno víc věcí najednou, protože všechno souvisí se vším. ČGF je organizace, která má tzv. pod sebou celý český golf. Nejen amatérský. Ano, profesionální golf řídí Czech PGA, ale ta je podřízená ČGF. Roman Šebrle je amatér, ale od federace nedostal nic, neprošel žádnými reprezentačními týmy. Prostě podpora nula. To, že má sponzory, je důsledek jeho předchozí sportovní kariéry, nikoliv golfové. To, že udělal jisté přehmaty, nebo snad i porušil pravidla, je fakt, ale tehdy měla tedy federace zakročit. Nezakročila, ale to není vina hráče, ale liknavosti, neochotě, neschopnosti (doplňte, co uznáte za vhodně) lidí z ČGF. A humbuk, který vznikl po jeho odstoupení je druhý extrém. Proč Šebrleho neupozornil nikdo už při jeho odchodu, když ho oznamoval a omlouval se činovníkovi federace. A osobně mohu potvrdit, že pan Šebrle nikdy veřejně netvrdil, že bude hrát na OH v Riu. Ano, dal si dlouhodobý cíl, na jeho konci jsou OH v Tokiu 2020, ale zároveň prohlásil, že jeho cesta se může kdykoliv přerušit. I proto, že vstoupil na neznámou scénu. Když to shrnu, vyčnívat, být v něčem výborný a na světové úrovni se leckdy v naší společnosti neodpouští.

   odpáleno 19.8.2014 v 12:36 | Alois “žak” Žatkuliak | reagovat
   • Jméno:

   • RE: Nežádoucí?

    Dobrý den. Já si nemyslím, že je vina jen a pouze na RŠ. Hodně másla na hlavě má ČGF. To že se problém neřeší hned a nechá se vyhnít se většinou později vymstí. Že RŠ má sponzory, kteří mu dávají peníze za jeho úspěchy v jiné disciplíně je prostě fakt, se kterým nikdo nic nenadělá. Na jeho budoucí úspěchy můžeme vsadit, možná to vyjde a možná ne. Bohužel ČGF nic neřešila včas, určitě bylo možné najít nějaký model, který byl průchozí. Že je amatérský status problém potvrzují i trenéři mládežnických center, když chtějí přispět hráčům na výjezdy do zahraničí nebo tréninky. Toto by měl vyřešit svaz, určitě to v zahraničí nějak ošetřené mají (viz podpora během studia ve státech, kde si určitě studenti neplatí vše kolem golfu sami, ale jsou členy týmů). A účast RŠ na OH? Novináři potřebují bulvární nadpisy, aby zvýšili svou čtenost (Dostane se RŠ do RIA?). Že pak v článku je napsáno, že RŠ na Rio nemyslí, už nikoho moc nebere.
    Je to na delší debatu. Že RŠ odstoupil kvůli jinému turnaji z MMČR mi vadí. Jestli si zaslouží trest, nevím. Ale asi by se nemělo říct, že je všechno OK a nebudeme do ničeho šťourat, aby se někomu nešláplo na kuří oko ...

    odpáleno 19.8.2014 v 14:03 | Martin “Šnek” Záhumenský | reagovat
    • Jméno:

   • RE: Nežádoucí?

    Dobrý den, Aloisi.
    Jen drobný komentář k článku. "Tím nastartoval doslova hysterickou reakci golfových činovníků". Jistě víte, že základní pravidlo novinařiny, je nepodsouvat svůj názor čtenáři a objektivně informovat a nechat na čtenáři, ať si udělá názor sám. Ale tohle pravidlo se v poslední době spíše nenosí. Vaše věta o "hysterii" je jak vystřižená z Blesku. A už vůbec nechápu Vaši zmínku o tom, že RO nedostal od federace nic a neprošel žádnými reprezentačními týmy. Proč by měl nějakými týmy vůbec projít? Já měl za to, že se do těchto teamů musíte kvalifikovat/probojovat svými schopnostmi. A RŠ byl ještě v prosinci 2013 "tuctový" golfista s HCP 3,0. Tak proč by měl dostávat nějakou podporu právě on? Vždyť o to ani nestál, veřejně doklaruje, že jej zajímají jen peníze a profi tůra. A neochota tvrdě zakročit proti RŠ, ze strany ČGF, když se veřejně oháněl sponzory atd? Ani se nedivím, protože by zase nějaký "objektivní" novinář psal něco o " doslova hysterické reakci golfových činovníků". Procestoval jste celý svět, leccos jste viděl? Tak proč by měl funkcionář ČGF, který dohlíží na řádný průběh turnaje vůbec upozorňovat RŠ, že něco porušuje, když RŠ oznamuje (neptá se, jestli může, ale oznamuje), že jde hrát jinam a turnaj nedokončí? Takže pokud RŠ vyjadřuje svoji neúctu k turnaji ČGF způsobem, jakým činí, má ČGF plné právo pozastavit hráči možnost startovat na turnajích pořádaných pod hlavičkou ČGF (to je předmětem návrhu od počátku). Můžete to považovat za hysterickou reakci, chcete-li, ale i u nás na obyčejném klubovém turnaji platí, že kdo se příhlásí a bez omluvy se nedostaví, tak příště platí dvojnásobné startovné a při opakovaném prohřešku následuje stop do konce roku. Nepsaná pravidla RŠ nezná, slušnost nedodržuje, takže od příštího roku bude v propozicích turnaje, že odstoupit z turnaje je možné jen ze "závažných důvodů" a při "svévolném" opuštění turnaje se hráč vystavuje riziku suspendace a nikdo není povinnen hráče dopředu informovat, jak se to bude hodnotit. No a pak budou všichni vám podobní spokojení a my ostatní budeme kroutit hlavou nad tím, co vše se musí regulovat.

    odpáleno 19.8.2014 v 15:09 | Jan “Black” Černý | reagovat
    • Jméno:

    • RE: Nežádoucí?

     Dobrý den i vám Jane. Díky za váš názor. Nechci s vámi polemizovat o pravidlech novinařiny, ale pakliže je u článku výrazně označeno něco, jako NÁZOR, POZNÁMKA, KOMENTÁŘ, jedná se o vyjádření novináře svého názoru. V normálních článcích, a to máte pravdu, se nemá čtenáři podsouvat vlastní názor. Já jsem si dovolil napsat svůj názor. A na hysterické reakci trvám. Mám proto dostatek důkazů, mj. v podobě mnoha výroků právě činovníků ČGF k této kauze. Výkřiky typu musíme ho potrestat, zastavme mu činnost, a podobně, nejsou vymyšlené, ale opravdu z úst lidí, kteří řídí český golf. Takže ne střih ala Blesk, ale ala ČGF. To, že pan Šebrle neprošel žádnými reprezentačními týmy a nedostal žádnou podporu bylo jen prosté konstatování toho, že za necelý rok, kdy se golfu věnoval, se dostal na úroveň HCP +0,2. Na úroveň, o níž si může spousta hráčů, kteří podporu dostávali, jen nechat zdát. A většinou tu podporu nebrali jen jeden rok, který panu Šebrlemu stačil. Netroufl bych si rozhodně tvrdit na základě jednoho odstoupení z turnaje, byť je to MMČR, že RŠ nezná pravidla, neumí se chovat a projevuje tak neúctu svému okolí. Rozhodně si ale troufám tvrdit, třeba na základě toho, že jsem už leccos ve sportu zažil, že je povinností ředitele turnaje upozornit odstupujícího hráče na možné postihy. Když se bavíme o nepsaných pravidlech, musí přece platit pro každého. Pro hráče, který odstupuje ze hřiště, i pro člověka, který turnaj řídí a organizuje. Naprosto s vámi souhlasím , že absence na turnaji bez omluvy, je něco, co nemůže zůstat bez odezvy. Souhlasím s vaším "trestním"rejstříkem. Ale tohle byl poněkud jiný případ. A Roman Šebrle doplatil především na to, že je Roman Šebrle. Přeji vám hezký den.

     odpáleno 19.8.2014 v 16:55 | Alois “žak” Žatkuliak | reagovat
     • Jméno:

     • RE: Nežádoucí?

      Dobry den pane Zatkuliaku, s vadim nazorem uvedenym v clanku plne souhlasim. Alespon jste se nebal svuj nazor verejne projevit. Psat jen radoby suche a objektivni zpravodajstvi snad ani nikoho nemuze bavit. Je nezazivne a na serveru jako je tento spise ocekavam podobne typy nazoru, komentaru nebo vice osobnich pohledu na golfovou problematiku. Suchou "novinarinu" si mohu precist kdekoliv jinde. Diky za clanek a nazor, ale uz se v tom nepitvejme a pockejme, jak vse dopadne.

      odpáleno 19.8.2014 v 17:22 | HOST: Petr | reagovat
      • Jméno:

     • RE: Nežádoucí?

      Ještě drobné doplnění - jak je to s HCP pana Šebrleho. Stále se mluví o tom, že se za rok dostal na skvělý HCP. Podle dostupné evidence byl vývoj jeho handikepu následující (u každého roku píšu maximální a minimální, nemusí to být tedy na konci roku):
      2003: 36,0 - 31,5
      2004: 31,5 - 20,6
      2005: 20,6 - 14,5
      2006: 14,6 - 12,1
      2007: 12,2 - 11,5
      2008: 11,6 - 8,1
      2009: 7,7 - 6,0
      2010: 7,4 - 5,6
      2011: 5,8 - 4,0
      2012: 4,9 - 5,8
      2013: 5,8 - 2,9
      2014: 3,0 - (0,2)
      Mluvíme tedy o hráči, který se postupně během 10 let dostal k nule. Za intenzivní rok s trenérem se dostal z 3,0 na +0,2. I to si zaslouží můj obdiv - já to asi nedám :-)

      odpáleno 19.8.2014 v 17:55 | Martin “Šnek” Záhumenský | reagovat
      • Jméno:

      • RE: Nežádoucí?

       Gratulace panu Sebrlemu. Vsichni co hrajeme golf vime, jak je tezke se dostat na single a hrat jen treba tak, aby clovek udrzel. Klobouk dolu pred timto vykonem. Az bude mezi PRO, nebude mit HCP a nebude hrat na stbl

       odpáleno 19.8.2014 v 21:16 | HOST: Petr
       • Jméno:

      • RE: Nežádoucí?

       Ještě by bylo vhodné připomenout, že v době aktivní atletiky bral hůlky do ruky jen párkrát do roka, když se zrovna nepřipravoval na nějaký závod. O to větší obdiv.

       odpáleno 20.8.2014 v 08:29 | Petr “Steve” Matoušek
       • Jméno:

      • RE: Nežádoucí?

       Pro Steva:
       Nejsem si jist, zdali je možné říct, že "bral hůly do ruky jen párkrát do roka", když se dá dohledat, že:
       Roman Šebrle: Rok - Počet oficálně odehraných turnajů na 18 jamek
       2002 - 2
       2003 - 2
       2004 - 6
       2005 - 9
       2006 - 13
       2007 - 7
       2008 - 8
       2009 - 15
       2010 - 24
       2011 - 14
       2012 - 14
       2013 - 22
       2014 - 24
       RŠ ukončil atletickou kariéru v červnu roku 2013.
       Nicméně každý, kdo se dostane na single či dokonce pod nulu, je prostě "fakt dobrej".

       odpáleno 20.8.2014 v 12:12 | Jan “Black” Černý
       • Jméno:

     • RE: Nežádoucí?

      Dobrý den Aloisi,
      dobrá, beru celý Váš článek jako "blog" a nebudu tedy nic brát jako novinařinu, ale jako jeden názor z mnoha.
      Nicméně já bych výroky ČGF nehodnotil slovy "Výkřiky typu musíme ho potrestat, zastavme mu činnost". Já jsem četl na golfchannel www odkaz : "Vůbec bych nechtěl předjímat rozhodnutí disciplinární komise, ale obávám se, že nic jiného než zastavení sportovní činnosti nemůže být bráno v potaz. Jedná se o vážný prohřešek proti golfové etice," Je snad toto onen "výkřik"? Anebo co máte konkrétně na mysli?
      Ale třeba poslední odstavec tady www odkaz to je opravdu síla. Z toho odstavce se dá snad souhlasit s jedinou větou, a to: Další komentář určitě netřeba! Tohle že se objevilo v tiskové zprávě "nestranného orgánu"? To jsem opravdu zíral. Ale proč to hned nazývat "hysterickou reakcí"? O tom, že to nesvědčí o emoční vyrovnanosti autora zprávy se spor vést nedá. Ale reagovat na to ve stylu "tak už tady neřvi, nehysterči a zklidni se", to opravdu k dobrému cíli nevede. :-)

      odpáleno 20.8.2014 v 11:59 | Jan “Black” Černý | reagovat
      • Jméno:

      • RE: Nežádoucí?

       Přeji hezký den. Přiznávám, že už jsem nechtěl dál nijak reagovat, protože musím dělat i jiné věci, než řešit kauzu Šebrle, ale mohlo by to být bráno jako neslušnost. Takže, prosím, berte to jako poslední vyjádření, odpověď. Nechci si hrát se slovíčky, ale nebyl to blog, byl to a je můj názor. Od začátku považuji celý případ za nafouklou a nesmyslnou bublinu, nijak zásadní pro český golf. To, co jste mi odcitoval, nebylo jediné vyjádřena ani pana prezidenta ČGF ani dalších lidí z federace. Je mi smutno, že se takovou událostí vůbec zabývají. A pokud vám nepřipadá právě ono oficiální vyjádření ČGF jako hysterické, zoufale malé, pak prostě vidíme některé problémy jinak. Máte na to plné právo. Stejně jako já. Vždycky budu akceptovat názory druhých, snažím se z nich brát to nejlepší, ale svůj názor si utvářím sám. Pravdou je, že ani mě nenapadlo, co případ RS rozpoutá. Je to pro mě jasný signál, že někde něco opravdu není v pořádku. Mějte se krásně.

       odpáleno 20.8.2014 v 12:24 | Alois “žak” Žatkuliak
       • Jméno:

      • RE: Nežádoucí?

       Ani jsme už nepočítal s odpovědi a souhlasím, že je zbytečné v diskusi pokračovat. "Jádro pudla" vidím v tom, že dnes se jakékoli vyjádření okamžitě po vyřčení objeví v médiích a ať už někomu pusa trochu ujela, vyjádřil se neobratně chtěně či nevhodně záměrně, už to někde visí na netu a každý to může komentovat, přičemž se obykle stává, že reakce je nepřiměřená a vyplývá třeba z jiného pochopení vyřčeného. Mi se třeba stalo následující: Tatí, volá máma. Chceš s ní mluvit? Ne nechci. (proč taky, když vím, že už jede domů a nemám nic naléhavého). Mami, taťka s Tebou nechce mluvit! Jak nechce? Proč nechce? .... A už v tom lítáte :-) Vůbec nejlepší asi bude počkat na (doufejme moudré a emocí prosté) rozhodnutí a to pak prostě přijmout a poučit se. A skutečnost, že se tím zabývají, mi nijak smutná nepřijde. Mi to naopak přijde zcela logické a správné, jelikot dostali několik podnětů a zabývat se tím prostě musí. Nevěřím, že jste zastáncem teorie, že některé podněty se šetří a jiné nikoli... Výsledkem šetření může také být, že se nic nestalo a tím budou nastavena pravidla, jak se chovat příště. Jistě víte, že "rozhodnutí" jsou nedílou součástí pravidel golfu.

       odpáleno 20.8.2014 v 12:52 | Jan “Black” Černý
       • Jméno:

 • CGF

  Tak si rikam k cemu ten spolek CGF vlastne je? Vim o nich vzdy jen jednou rocne, kdyz platim poplatek za to, ze jsem sportovcem. O tom, ze nechci se se mnou nikdo nebavi. Proste jen zaplat a pak muzes hrat. Jestli ten Sebrle neni v trochu stejne situaci. Jen chce hrat golf. Sportovcem uz davno je. Poplatek jiste zaplatil a nic vic nechce. A ted? Zlikvidujme ho, zni z CGF. Neni pod kontrolou, nemame na nej zadne paky a nemuzeme ho strasit tim, ze nebude reprezentovat. Nemuzeme ho dohodit svym kamaradickum, kteri nabizeji sve sluzbicky. Tak mu zakazme golf, ON by mohl byt nebezpecnym precedentem pro ostatni, kteri by si mohli uvedomit, ze vlastne CGF nepotrebuji nebo, ze by se CGF mela venovat jen tomu, k cemu je. Je nebezpecny a to se jaksi nehodi. A navic, uspech se v nasi zemi tak nejak nenosi a ma byt po zasluze potrestan.

  odpáleno 19.8.2014 v 09:23 | HOST: GolfMan | reagovat
  • Jméno:

 • Když chceš psa bít, vždy si najdeš hůl ....

  Když jsem zde pročítal obsáhlou diskusi v kauze Roman Šebrle vers. ČKF, hledal jsem zde názor, pod který bych se mohl na 100% podepsat, v každém příspěvku bylo něco, co mi sedělo a něco, nad čím jsem váhal. Pokud ale člověk pojme toto téma v širších souvislostech viz tento článek, má to hlavu a patu, Roman se určitě nepopasoval s golfovou etikou tím, že minimálně ošidil turnaj, spoluhráče a pořadatele o svojí účast v závěrečném kole /pokud o ni stáli/, nicméně pokud by to udělal jakýkoliv jiný No-name hráč, nikoho to zajímat nebude. ČGF by mělo opravdu více zajímat, proč , jak píše autor, nemáme po 25 letech rozvoje tohoto krásného sportu jedinného zástupce v European Tour, pro mne to je jednoznačně výsledek funguvání systemu, který tu byl před lety nastaven, nad druhou stranu i druhý hráč v poli, Czech PGA by neměla dopustit, aby na turnaje nejvyšší evropské kategorie dostávali divokou kartu hráči, kteří jsou na zahraniční turnaje, kde pravidelně atakují pozice kolem 125 místa, zde si vždy kladu otázku, koho reprezentují, zda Česko či peníze těch jiných ... Dokument z mistrovské jamkovky a outfit jednoho z hráčů ve stylu Stripes and Stars mi na tuto otázku odpověděl... Kéž by tento spor byl začátkem něčeho, co pohne vodami českém golfu a nasměruje ho tím žádoucím směrem. A článek, na který reaguji - PALEC NAHORU !

  odpáleno 19.8.2014 v 08:06 | Zbyšek Zahrádka | reagovat
  • Jméno:

  • RE: Když chceš psa bít, vždy si najdeš hůl ....

   Omlouvám se, v textu mi vypadlo slovo ... "kteří jsou vysíláni na zahraniční turnaje",,,,,

   odpáleno 19.8.2014 v 08:11 | Zbyšek Zahrádka | reagovat
   • Jméno:

  • RE: Když chceš psa bít, vždy si najdeš hůl ....

   Co se týká rozdávání divokých karet - pořádání turnaje na Albatrossu je soukromá iniciativa D+D. Pan Dědek v několika rozhovorech zopakoval, že buduje svou skupinu hráčů, které chce manažersky zastupovat. A že kdo nebude u něj ve skupině, nebude mít přístup k divokým kartám. Že přidělování karet je v podstatě jen na jeho rozhodnutí. Rozumím tedy tomu, že někteří hráči nechtějí opustit svoje stávající partnery a přejít do stáje pana Dědka. Bohužel pak nehrají ty nejlepší turnaje u nás. NEvím, jestli je nějaká dohoda mezi ČGF a D+D o nějakých divokých kartách, ale třeba vítěz MMČR se na Albatross kvalifikoval ...

   odpáleno 19.8.2014 v 09:48 | Martin “Šnek” Záhumenský | reagovat
   • Jméno:

   • RE: Když chceš psa bít, vždy si najdeš hůl ....

    Je mi to jasné, mám to sestudované, na jednu stranu takové aktivity určitě pomáhají golf propagovat, v posledním Golf Digestu byl s p. Dědkem rozhovor, dokonce má velkolepou vizi do ČR dostat Ryder Cup, v tom mu fandím, a chápu, že do turnajů tlačí své ovečky, proč ne. Pak je zde ale otázka reprezentace naší země, možná jsem moc velký patriot, ale takto to cítím, určitě by na takové akci měli hrát ti nejlepší bez ohledu na to, do jaké zájmové skupiny patří, ti by pak měli mít ve startovní listině za svým jménem ČR, ti ostatní ať tam mají RELMOST nebo cokoliv jiného, možná blbý názor, ale tak to prostě cítím

    odpáleno 19.8.2014 v 12:45 | Zbyšek Zahrádka | reagovat
    • Jméno:

    • RE: Když chceš psa bít, vždy si najdeš hůl ....

     V podstatě s tím na 100% souhlasím.
     Ono je v ČGF spousta věcí, které by bylo potřeba změnit. Spousta lidí nostalgicky vzpomíná na dobu, kdy se všichni golfisti u nás znali jménem a nějak se vždycky dohodli, aby byli všichni spokojeni.
     Najednou by bylo potřeba stanovit jasná pravidla a celou federaci rozfungovat. Počínaje systémem cvičitelů, trenérů, mládežnických reprezentací, dospělých. Sice teď utichly hádky ohledně členství klubů s hřištěm a virtuálních klubů, ale to neznamená, že je problém dobře vyřešený. Co si budeme nalhávat - za příspěvky, které odvádíme ČGF, nedostává většina členů v podstatě nic (když nepočítám provoz serveru cgf.cz). Řada hřišť spustila akci pro nábor hráčů, kde nevyžadují osvědčení o způsobilosti (zelenou kartu). Změny sice začaly probíhat, ale ještě to bude chvíli trvat.
     A tak chápu i pana Dědka, který investuje svoje peníze, pořádá turnaj a nechá na něm hrát "svoje ovečky". Že je to ale zvláštní při pohledu na žebříček, že nehrají naši nejlepší, na tom se asi shodneme

     odpáleno 19.8.2014 v 13:51 | Martin “Šnek” Záhumenský | reagovat
     • Jméno:

     • RE: Když chceš psa bít, vždy si najdeš hůl ....

      Za vsim hledejte penize. A to plati jak pro soukrome promotery, tak bohuzel i pro CGF. U promoteru to chapu. Ti si musi na turnaj penize obstarat nebo zaplatit ze svo, u CGF se obavam, ze jde jen o prerozdelovani clenskych, statnich nebo olympijskych penez. A to je sakra neco jineho. A provoz serveru? Ano, jsme jedina zeme, ktera neco podobneho ma. Bud jsme tak progresivni a o 3 kroky pred svetem nebo naopak je duvod v jinych zemich podobne monstrum nemit a nechat to za penize clenu resit kluby. Pro me je ten jen server sberem informaci o golfistech pro vyvolenou skupinu podnikatelu a jasne poruseni soukromi. Nepamatuji se, ze bych nekomu dal souhlas se zverejnovanim osobnich informaci o soukromych aktivitach. Vy ano(

      odpáleno 19.8.2014 v 14:25 | HOST: Petr | reagovat
      • Jméno:

      • RE: Když chceš psa bít, vždy si najdeš hůl ....

       No ještě horší je teetime a jeho aplikace pro mobilní telefony, kde jsem schopný si vyjet přehled vašich odehraných her na turnajích i soukromé hry, které si zadáte do jeho evidence....

       odpáleno 19.8.2014 v 14:46 | Martin “Šnek” Záhumenský
       • Jméno:

      • RE: Když chceš psa bít, vždy si najdeš hůl ....

       rozdělme to na dvě části (a ponechme stranou Vaši dokonalou znalost toho, jak to všude jinde funguje)
       Pokud vím, na serveru ČGF se dají dohledat dvě věci
       1) jméno, příjmení a z toho zjistit, kde je ono jméno registrováno v klubu. S trochou snahy je možné dohledat i věk hráče a když tu databázi budete celý rok kontrolovat každý den, tak zjistíte datum narození hráče.
       2) evidenci turnajů. tj. vyhledávání pořádání turnajů, přihlašování, odhlašování do nich, startovní listinu a výsledkovou listinu.
       V čem vidíte jasné porušení soukromí? A pokud vám to vadí, tak proč nekonáte a nepodáte podnět ÚOOÚ na prošetření záletitosti?
       Je možné, že si nepamatujete na svůj souhlas, ale to ještě neznamená, že jste ho nedal. Těžko odhadovat, jak dlouho jste registrován, nicméně já jsem registrován 8 let a vím zcela jistě, že na přihlášce byla tato věta "Souhlasím s uvedením osobních údajů dle zákona č.106/2000 Sb. pro potřeby klubu."
       Jen tak na okraj, seznam členů si může najít i na serveru FAČR a můžete si dohledat každého fotbalistu https://is.fotbal.cz/clenove/databaze-clenu.aspx Dá to sice trochu práce, protože to musíte projíždět po klubech, ale zase se dozvíte od kdy do kdy je registrován atd.. No a pak se můžete podívat, kdy asi bude hrát příští utkání, jestli vstřelil gól či dostal kartu...

       odpáleno 20.8.2014 v 12:31 | Jan “Black” Černý
       • Jméno:

      • RE: Když chceš psa bít, vždy si najdeš hůl ....

       Nejsem si vědom, že bych kdy něco podepisoval. Server ČGF, ale není potřeba klubu. Pokud ano, pak interní, nikoliv veřejná. Co mi vadí je nemnožnost zakázat uvádění údajů. Ono je to celé na hlavu postavené a systém dělá z každého člověka, který si chce jen zahrát golf výkonnostního sportovce, za kterého se nepovažuji. Registrován jsem jen proto, že pokud bych nebyl, neměl bych hendikep a nemohl bych si občas zahrát turnaj pro radost, nemluvě o povinnosti odehrát 4 turnaje. U fotbalu je to přeci jinak. Pokud si moje firma vymyslí fotbalový turnájek, pronajme si regulérní hřiště a zaplatí rozhodčí, nemusíme být všichni registrovanými hráči FAČR, stejné je to u tenisu nebo jiných sportů. Jen golf z nás dělá sportovce formátu okresního přeboru, pyšní se 60 tisící registrovaných hráčů, ale je to jen baroko na oko. Jen pro zajímavost, tenis má 62 000 registrovaných tenistů. Pokud bychom tato čísla porovnali, museli bychom mít alespoň 2 světové hráče. Něco je prostě špatně.

       odpáleno 20.8.2014 v 15:02 | HOST: Petr
       • Jméno:


 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.