Pieters na Prahu nezapomene, získal zde první titul na European Tour

Praha se zdá být místem, kde hráči získávají víc, než jen vítězství. Před rokem to byl Velšan Jamie Donaldson, který si vítězstvím zajistil místo v evropském týmu pro Ryder Cup. Teď ho překonal 23letý Belgičan Thomas Pieters, který na Albatrossu získal s přehledem své vůbec první profesionální vítězství a titul na European Tour.

Více o: D+D Real Czech Masters , European Tour , Filip Mrůzek , Thomas Pieters , Vítek Novák

profimedia-0215577469.jpg
Thomas Pieters - D+D REAL Czech Masters 2015
Foto: © PROFIMEDIA

Konečné výsledky ZDE

Mladý Belgičan si o vítězství řekl již ve třetím kole, ve kterém zahrál 65 ran a dostal se do čela průběžného pořadí.

V neděli nezačal nejlépe, když na třetí jamce zapsal double bogey, pak už ale jen skóroval a další čtyři birdie mu přinesly celkově 20 ran pod par, o šest ran lepší celkový výsledek, než loňský vítěz Donaldson.

Nestačil na něj ani druhý a průměrně hrající Švéd Pelle Edberg, ani vítěz US Amateur Championship Angličan Matthew Fitzpatrick, který začal dokonce čtyřmi birdie v řadě.

Nakonec se musel společně se svým krajanem Robertem Dinwiddiem spokojit se třetím místem.

Pro Belgičana Pieterse, kterého do Prahy přijela podpořit celá rodina, to je první vítězství na European Tour ze 48 startů. Je také nejmladším Belgičanem, který kdy dokázal na Tour vyhrát.

Vítězstvím si také zajistil hráčskou kartu až do konce roku 2016 a na konto si připsal výhru ve výši 166 660 eur. Navíc se jedná o jeho vůbec první vítězství mezi profesionály.

„Je to pro mě velká odměna. Celý rok na sobě pracujete a vše podřizujete golfu, vlastně golfu podřizujete celý svůj život,“ řekl po vítězství Pieters.

„Je to neuvěřitelný pocit. Být vítězem European Tour, navíc před zraky celé mé rodiny mě dělá nesmírně šťastným. Jsem na svou hru dnes velmi pyšný, zvláště poté, co jsem zahrál nešťastné double bogey na třetí jamce.“

„Celé kolo jsem se snažil být trpělivý, a odvedl jsem velmi dobrý kus práce. Byl jsem velmi nervózní, v tom musím být upřímný. Ale čím víc hrajete, tím jste klidnější. Už se nemohu dočkat, až budu zase hrát.“

Ve finálovém tropickém kole se neztratili ani čeští hráči.

Vítek Novák po kolech 73-68 dokázal nejen projít cutem. Ve finálových kolech zapsal 76 a 72 ran a s celkovým skóre +1 se umístil na 63. děleném místě.

Jako amatér tak navázal tak na úspěchy Michala Pospíšila, který v letošním roce dokázal dvakrát projít cutem na Challenge Tour.

Po dlouhých 21 letech prošel na European Tour také český profesionál.

Po Jiřím Jandovi to byl Filip Mrůzek, který v prvních dvou kolech zahrál 69 a 74 ran. Po prvním kole si dokonce sáhl na top 20 průběžného pořadí a ukázal, že český golf dokáže být v dosahu evropské špičky.

Ještě v sobotním kole dokázal stlačit skóre na jednu ránu pod par. V nedělním kole už ale zapsal pět ran nad a zakončil turnaj s výsledkem +3, který mu stačil na konečnou 68. pozici. Na své konto si připsal první evropskou výhru ve výši 1866 eur.

„Ukázalo se, že máme navíc a můžeme hrát evropskou tour. Měsíc a půl jsme s Vítkem dřeli jako koně a přesvědčili se, že na to máme,“ komentoval výsledek obou hráčů Mrůzek.

Svou dobrou výkonnost ukázali i další čeští hráči. Jen dvě rány za cutem zaostali Cyril Suk a Petr Gál a každý se alespoň jednou dokázal dostat pod par hřiště. Suk zahrál 75 a 70 ran, Gál 76 v prvním a 69 ran ve druhém kole.

Neztratil se ani Jiří Janda, Na turnaj se dokázal dobře připravit a předváděl solidní golf. I když na výkon nejlepších ztrácel hlavně v délce svých ran, dokázal zahrát kola za 77 a 79, nakonec se umístil se skóre +12 na 152. místě.


4.8 / 5 (12×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.