Petr Dědek: Sklízeli jsme chválu. Za rok chceme být ještě lepší

Turnaj D+D Real Czech Masters dospěl v neděli do cíle. Úspěšného. Obnovená premiéra turnaje European Tour v Česku po třech letech se povedla. Nabídla špičkové evropské hráče, bitvu o Ryder Cup i potvrzení, že český golf stále nedospěl do finálových kol podniku evropské série. O turnaji a jeho budoucnosti jsme hovořili s promotérem Petrem Dědkem.

Více o: Albatross , D+D Real Czech Masters , European Tour

_RDP1609.jpg
Petr Dědek
Foto: © Robin Drahoňovský

"Za promotéra musím říct, že turnaj byl úspěšný. Hvězdy Gallacher a Donaldson prošly cutem, bojovaly o přední příčky a diváci je mohli vidět v akci až do konce. Oba stále hráli o Ryder Cupu, což přitahovalo pozornost celého golfového světa," konstatoval Petr Dědek a přidal další pozitivní hodnocení:

"Reakce hráčů byly příznivé. Byli spokojeni s kvalitou hřiště i organizací. Prostě samá chvála," dodal. Jedinou "kaňkou" na hladkém průběhu obnovené premiéry turnaje evropské série v Česku, který se vrátil po třech letech, je fakt, že cutem neprošel ani jediný český hráč. Ale to nebylo v silách promotéra.

"Naši hráči cutem bohužel neprošli, ale řada z nich ukázala, že dokáží hrát pod par. Bohužel je pro ně strašákem první kolo. Ve druhém hráli už většinou dobře. Všichni si mysleli, že na cut bude potřeba zahrát hluboko pod par, ale nakonec byl hranicí cutu par. Což byla i pro české hráče hranice dosažitelná. Škoda. Potvrdilo se to, co tvrdím neustále: musí hrát na co největším počtu kvalitních turnajů," uvedl Petr Dědek.

V úvodu turnaje se chvíli zdálo, že se mohou naplnit některé pesimistické předpovědi o tom, že nejlepší hráči hřiště na Albatrossu „rozstřílejí“. Zvlášť poté, co například Angličan Kenneth Ferrie zahrál na úvodních šesti jamkách šest birdie…

"To mi trochu zatrnulo. Ale ještě víc manažerovi Albatrossu Stanislavu Lisnerovi, který z toho byl na začátku špatný. Ale ukázalo se, že hřiště nebude jednoduché. Hlavně greeny byly velice obtížné," poznamenal Petr Dědek.

Sám si hřiště a jeho kondici vyzkoušel v turnaji Pro-Am společně s majitelem Albatrossu Jiřím Šimáněm po boku jedné z hvězd turnaje Jamieho Donaldsona. "Panu doktorovi Šimáněmu také lehce zatrnulo, když Donaldson hned na první jamce zahrál easy eagle. Dvě jamky potom nemluvil," usmíval se Petr Dědek. A že Donaldson první jamku umí, ukázal i ve třetí rundě, když na ní eagle zahrál opět.

Už teď je jisté, že se Czech Masters bude hrát i příští rok - pouze o něco později poslední týden v srpnu. Dva týdny po PGA Championship, bude navazovat na Made in Denmark a hrát se souběžné s The Barclays.

"Máme hodně věcí, které chceme ještě zlepšovat, ale to neznamená, že nejsme s prvním ročníkem spokojeni nebo, že byla startovní listina slabá. Naopak. Spokojeni jsou i hráči a už dnes máme přísliby, že tady budou hrát i za rok. A někteří poprvé, jako například Ital Matteo Manassero," odtajnil Petr Dědek aspoň jedno konkrétní jméno.

V příštím roce se opět bude hrát trojlístek akcí v režii společnost Relmost - turnaje Challenge Tour na Kunětické Hoře a na Slovensku a vrcholem opět bude Czech Masters na Albatrossu.

"Na tom by se nemělo nic měnit. Všechny tři akce už máme s European Tour podepsané. Jsme spokojeni s letošním startovním polem, ale za rok chceme ještě více zvučných jmen," prohlásil Petr Dědek.

Dál bude fungovat i Relmost Team, v němž jsou vybraní čeští hráči. Nově se stanou jeho členy Lukáš Tintěra a Aleš Kořínek. "Kořínek zahrál druhé kolo na Albatrossu pod par a má velký potenciál. Uvidíme, jak se vyvine spolupráce s Markem Novým a Stanislavem Matušem. Celkem by měl mít náš tým do deseti hráčů," poznamenal Petr Dědek.


4.9 / 5 (32×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.

Nejdiskutovanější témata pod článkem

  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.