„Kolo+golf“ se blíží, vítěz oblékne trikot v národních barvách

Termín letošního BIKEGOLF CHAMPIONSHIP 2015 se nezadržitelně blíží. Letošní mistrovský dvojzávod kolo+golf se uskuteční o víkendu 22. a 23 srpna v jihočeské Jistebnici a na hřišti Čertovo břemeno.

Více o: Čertovo břemeno

kolo-golf.jpg
Bike Golf Championship 2014
Foto: © Bike Golf Championship

Letošní cyklozávod se pojede 22. srpna, nese název Trek Jistebnický maraton a je součástí Galaxy série. Půjde o prověření skutečných sil závodníků, trať má délku 44 kilometrů, celkové převýšení něco přes 1 000 výškových metrů. Zhruba dvacítka kilometrů je stoupání a další dvacítka klesání.

Rovinatých úseků je relativně málo.

Blíže o trati a jejím profilu naleznete ZDE

Start je v sobotu 22. srpna v 11.30 na náměstí v Jistebnici, nejpozději do 10.30 hod je třeba vyzvednout si startovní číslo.

Golfový turnaj se uskuteční následující den, v neděli 23. srpna na hřišti Čertovo Břemeno. Hraje se na rány bez vyrovnání, všichni účastníci z jedněch odpališť. Trať cyklistického závodu přitom vede jen kousek od hřiště.

Pro ty nejlepší závodníky, kteří se umístí na předních pozicích, jsou připraveny hodnotné ceny – například šampaňské od francouzské firmy. Absolutní vítěz také získá unikátní cyklistický dres s národními barvami.

Více o závodu a o přihlašování naleznete na stránkách celé akce, tedy na www.bikegolf.cz.

Závod je určen jednotlivcům, je ale možné soutěžit i ve tříčlenných týmech, přičemž z týmu se započítávají výsledky dvou nejlepších. Soutěží se v kategoriích muži a ženy, bez rozdílu věku. Koeficient přepočtu výsledků disciplín je 1 minuta a 30 sekund jízdy = 1 rána v golfu.


Bike Golf Championship 2014

Loňský golfový turnaj hráli účastníci v průměru za 90-110 ran, vítězný Petr Trčka dokázal přinést výsledek 73 ran. Na nejlepšího cyklistu, bývalého profesionála Martina Spěšného, sice ztratil 15 minut, ale vyrovnanost obou disciplín mu vynesla celkové prvenství.

Nejlepší cyklista Spěšný jel trať 32 kilometrů dlouhou za 1 hodinu 23 minut, průměr pole se však pohyboval přes dvě hodiny.

POZOR: Účastníci budou přihlášeni ke startu prostřednictvím Bikegolf Championship (nepřihlašujte se na bikemarathon napřímo), jejich výsledek bude vyhodnocen jak v rámci marathonu, tak v rámci Galaxy série, tak pro pořadí v GBCH.

Startující mají všechna práva a výhody běžného startujícícho na marathonu, včetně doprovodného programu, občerstvení, zdravotního zabezpečení atp.


5 / 5 (9×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.