"Lidé hrajte" vábí "všudehrálové" na česká hřiště a Fučíkovy odznaky

Podle posledního “sčítání” je v České republice stovka golfových hřišť a mezi 56 tisíci golfisty všech kategorií se určitě najdou tací, kteří cestují za golfem po celé zemi. Právě pro ně vznikl nový golfový subject: Spolek všudehrálů. A pro ty nejpilnější hráče má i odměny: Fučíkovy golfové odznaky.

Více o: Česká hřiště

FO_t__i_odznaky_res.jpg
Fučíkovy golfové odznaky.
Foto: © vsudehralove.cz

Už to je jasným signálem, že si Spolek všudehrálů nehraje na nic oficiálního a ke golfu přistupuje i s velkou nadsázkou. Podle toho, kolik jste už odehráli hřišť, můžete získat zlatý, stříbrný či bronzový odznak. Samozřejmě v opačném pořadí za odehraných 60, 80 a 100 hřišť po celém Česku.

Za vznikem spolku stojí dva novináři, Andrej Halada, který o golfu píše už přes deset let, a Jiří Kryšpín, který je právě náruživým cestovatelem po českých hřištích a v současné době jich odehrál už 98.

Smyslem spolku je podle Halady upozornit na fakt, že v Česku je už velké množství hřišť. “Pokud golfista většinu, nebo dokonce všechna hřiště odehraje, podstatně se mu rozšíří nejen golfové obzory,” poznamenal jeden ze zakladatelů spolku.

Mottem “všudehrálů” je modifikované heslo Julia Fučíka “Lidé hrajte” s dodatkem “ale nestavte slávu na lži”. “Udělování fučíkovských odznaků je samozřejmě trochu recese, ale zároveň se snažíme zjistit, jak hodně, nebo málo znají češti hráči domácí hřiště. Chceme si s nimi vyměňovat zkušenosti,” doplnil druhý ze zakladatelů spolku Jiří Kryšpín.

Prostřednictvím webu www.vsudehralove.cz si zároveň každý hráč může spočítat, na kolika hřištích v Česku již hrál. Pokud dosáhne hranice 60 hřišť, stává se majitelem bronzového odznaku, za 80 pak stříbrného a nejvyšší metou je zlatý odznak za stovku hřišť.

Držitel odznaku se zároveň stává členem Spolku všudehrálů, z čehož pro něj neplynou žádné povinnosti. Bude mít však jedinečnou možnost zapojit se do dlouhodobé ankety nazvané Všudehrálské hodnocení golfových hřišť.


4.9 / 5 (21×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.