Legendární Jiří Janda si zahraje srpnové D+D REAL Czech Masters

Jediný český golfista, který kdy v historii European Tour prošel cutem dostal od promotéra turnaje D+D REAL Czech Masters, Petra Dědka, hrací kartu. Pro 46 letého Jiřího Jandu to bude velký návrat do nejvyššího patra evropského golfu.

Více o: D+D Real Czech Masters , European Tour , Jiří Janda

jiri-janda.jpg
Jiří Janda
Foto: © Relmost
Prohlédnout další fotky
  • Jiří Janda
  • Jiří Janda

„Naše dohoda zrála už od loňského roku. Jirka má obrovské zkušenosti. Věřím, že přitáhne pozornost českých diváků a zároveň doufám, že naváže na rok 1994 a znovu se mu podaří projít cutem,“ říká Petr Dědek, majitel Relmostu.

„Je to pro mě velká výzva a dělám maximum, abych uspěl.  Projevil jsem zájem u pana Dědka, byl jsem na čekací listině a před pár dny jsme se definitivně domluvili. Všechno jsem podřídil přípravě. V únoru a březnu jsem trénoval v Austrálii, to je moje pravidelné soustředění od roku 1999. Ráno jsem se věnoval fyzičce, odpoledne jsem byl na hřišti. Během 39 dnů jsem odehrál 45 osmnáctek. Zhruba 90% z nich v Sydney na hřištích, kde se hraje například Australian Open, zbytek v Melbourne. V neděli 5. července letím do Skotska. Tam budu trénovat deset dní, jedním z hřišť bude například Turnberry. Po návratu se budu dva týdny věnovat krátké hře. Ještě nevím přesně kde. Zvolím hřiště, kde budou mít greeny rychlost alespoň 11, aby se co nejvíce podobaly turnajové rychlosti,“ přidává podrobnosti Janda.

Právě adaptaci na rychlé greeny považuje za klíčovou.

„Myslím, že právě v tom měli kluci loni problémy. Nejsme zvyklí hrát na rychlých greenech. Moje silná stránka jsou rány do greenu z 80 až 120 metrů. Na tom bude postavená strategie hry. Další důležitý bod bude délka drivů. Už nejsem tak dlouhý jako mladí kluci, ale vyměnil jsem driver za lehčí a prodloužil jsem se o 15 metrů. Vzhledem k tomu, že Albatross je při turnaji jedním z nejdelších hřišť na European Tour, musím se na to připravit,“ vysvětluje Janda.

V roce 1994 skončil na Czech Open v Mariánských Lázních na 68. místě. Od té doby žádný Čech neudělal cut.

„Pořád si turnaj moc dobře pamatuji. Bylo příšerné počasí. Námraza způsobila, že se první tři kola hrála na snížený počet jamek, až poslední den jsme šli celou osmnáctku. Ve finálovém flightu jsem šel se Španělem Martinem a se Skotem Lylem, vítězem The Open a Masters. Zahrál jsem 75 ran,“ vzpomíná Janda.

Poslední turnaj na European Tour odehrál v 2009 na Čeladné. Je nejúspěšnějším Čechem také na Challenge Tour, kde skončil 6. v belgickém Bruselu v roce 1994.

„Stále hraju profesionální turnaje v Rakousku, Německu, Švýcarsku. Jsem členem německé a švýcarské PGA. Loni jsem skončil nejlépe 8. ve Švýcarsku.“

Před D+D REAL Czech Masters má Janda v plánu dva turnaje. Na začátku srpna bude startovat v Ropici a v Polsku na turnajích Czech PGA Tour.

„Je mi 46, pokud zdraví dá, zahraju na D+D REAL Czech Masters dobře, projdu cutem, začnu se připravovat na seniorskou European Tour. Mám čas čtyři sezóny a do té doby bych rád hrál co nejvíce turnajů. Třeba na Challenge Tour, pokud dostanu pozvánky,“ předpovídá Jiří Janda.


4.9 / 5 (14×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.

Nejdiskutovanější témata pod článkem

  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.