Exotickej Šebrle o Riu přemýšlí: Ale neupínám se k němu

Někteří se nad představou Romana Šebrleho jako golfisty na olympijských hrách jen hořce pousmějí, jiní naopak zasní. On sám říká, že to tak horké není, že se jedná spíše o tradiční fabulaci novinářů, než jeho záměr jet reprezentovat pod pět kruhů s bagem přes rameno. I když...

Více o: Show-biz

A_MN3B7371.jpg
Foto: © sport-pics/pavel lebeda

Když se světový rekordman a olympijský vítěz v desetiboji vrátil koncem ledna do Prahy, uspořádal tiskovou konferenci ke svému projektu Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů, který podporuje s Robertem Změlíkem.

A během následných rozhovorů, s novináři zabývajícími se převážně atletikou, padla tradiční otázka: Je Londýn poslední olympiáda? "Poslední atletická  určitě," řekl jasně Šebrle a (ne)chtěně nahrál na další otázku. Chce se pořád dostat na olympiádu coby golfista? Sní o Riu?

"Neřekl bych, že o něm sním. To bylo spíše vnuknutí od novinářů. Přišli za mnou s tím, co říkám na to, že bude golf na olympiádě. Odpověděl jsem, že jsem za to strašně rád, že jsem golfu propadl a že vidím, jak masový je po celém světě. A další dotaz byl, zda se o to pokusím, a já řekl, že se uvidí, třeba začnu hrát více a zkusit to můžu vždycky. A najednou se psalo, že vzhlížím k Riu," usmál se 38letý desetibojař.

Na druhou stranu ale připouští, že po atletické kariéře má s golfem větší plány: "Zkusím ho hrát na nějaké úrovni a uvidím, kam se dostanu. Ale bude to jako s atletikou. Když jsem s ní začínal, tak jsem nepočítal s tím, že jednou budu nejlepší na světě a olympijský vítěz. Musím jít stupínek po stupínku."

Momentálními stupínky jsou zatím pouze menší turnaje, na kterých se mu daří střídavě. V loňském roce ale vyhrál jeden z turnajů české Mid-Amateur Tour v Mladé Boleslavi.

"Na to vzpomínám rád. Zrovna jsem se vrátil z Afriky, kde jsem hodně hrál, a zahrál 73 a k tomu měl pocit, že jsem to pokazil. Hřiště v Mladé Boleslavi mi ale vyhovuje. Jsem totiž sice docela dlouhý, ale také dost široký hráč. Tam se to trochu ztratilo," vzpomíná Šebrle.

Z Jižní Afriky se vrátil ze soustředění i nyní, svou formu, kterou ale častým hraním na tamních hřištích nabral, v Česku neprodá. A to jak kvůli mrazům a zavřeným hřištím, tak přípravě na poslední atletickou olympijskou sezonu.

Krásná hřiště v teple mu tak budou chybět: "V Africe jsme už letos hráli jen na dvou hřištích. V Potchefstroomu, kde jsem vlastně s golfem začal a je mé domovské, a pak ještě v Parys. Předtím jsme byli ještě ve Státech a tam jsme hráli na hřištích v Miami."

Doma si Šebrle, který je momentálně na handicapu 4.9, nejradši zahraje na Karlštejně, Konopišti, Štiříně, Zbraslavi nebo v Olomouci. Jak by přitom sám sebe charakterizoval?

"Jsem golfista exotickej. Švih je zatím samouk a pak na hřišti nechávám průchod svým emocím. Proto mám radši Tigera Woodse a Sergia Garciu, než třeba Phila Mickelsona." přiznává.

I na golfu tak často zatíná pěsti a raduje se, ale i nadává a vylévá si zlost: "To znamená, že letí hůl, což není v golfu úplně ideální, ale já to nedělám schválně… Někdy to ve mně prostě bouchne a hůl letí."

Za svou nejlepší stránku v golfu zatím považuje puttování, naopak ho trápí značná nevyrovnanost výkonů. A co mu na golfu udělá největší radost? "Když trefím green v regulaci, nebo když se mi povede eagle. To už není náhodná jedna rána jako třeba u hole in one, na pěti paru ne. Tam potřebujete první skvělou ránu, druhou skvělou ránu a skvělý putt."

Když se sází Roman Šebrle, může jít i o auto
Je to asi osm let zpátky, když jsem si byl zahrát s Karlem Tejkalem (dnes tiskový mluvčí České sportovní, pozn. red.) jeden turnaj na akademii v Benátkách. První devítku jsem zahrál asi o šest ran lépe, než on, ale on mě hecoval, že na druhé mě porazí. Tak jsem mu řekl, že jestli ano, tak na něho přepíšu své auto. No, přišli jsme na sedmou jamku a on vedl o dvě rány. Naštěstí je tam za odpalištěm po pravé straně břízka a on ji dvakrát trefil. Auto mi tak zůstalo, ale ono bylo stejně sponzorské...
4.9 / 5 (15×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.

Nejdiskutovanější témata pod článkem

  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.