European Challenge Tour startuje do nové sezóny i s Čechy na čekané II.

Druhá nejvyšší evropská profesionální soutěž European Challenge Tour odstartuje ve čtvrtek 17. března svoji další sezónu. Největší šanci na několik startů mají Jan Cafourek a Filip Mrůzek. Kde by si tedy mohli letos zahrát a jak jsou na tom další hráči?

Více o: Challenge Tour , Filip Mrůzek , Jan Cafourek

_RDP2288.jpg
Jan Cafourek - WGM Beroun Open 2014
Foto: © Robin Drahoňovský

Kde by mohli naši letos startovat?

Na základě vyhodnocení loňských startovních listin to vypadá na reálnou (nejpravděpodobnější) účast Filipa Mrůzka a Jana Cafourka především na následujících turnajích Challenge Tour v letošní sezóně: 

Datum Turnaj Země
26.-29.5. D+D REAL Czech Challenge Česko
2.-5.6. Swiss Challenge Švýcarsko
9.-12.6. KPMG Trophy Belgie
30.6.-3.7. Made in Denmark Challenge Dánsko
7.-10.7. D+D REAL Slovakia Challenge Slovensko
14.-17.7. Fred Olsen Challenge de España Španělsko
1.-4.9. Cordon Golf Open Francie
15.-18.9. Kärnten Golf Open Rakousko

K tomu je třeba dodat, že přestože ani na český a slovenský turnaj by se Mrůzek a Cafourek s jejich letošním statusem loni nedostali, dá se reálně předpokládat, že divoké karty letos od promotéra RELMOST dostanou.

Na dalších zhruba 12 turnajů z kalendáře Challenge Tour v Evropě by se naši hráči mohli přihlásit a je možné “když bůh dá”, že se na čekací listině kvůli nezájmu hráčů s vyššími hráčskými kategoriemi účasti na některém z nich možná ještě dočkají.

Po úvodním turnaji v Keni, kam se naši hráči ani nepřihlásili (ostatně stejně by neměli ani šanci na účast) se pravděpodobně pokusí dostat do startovního pole následujících turnajů na konci dubna v Egyptě a poté v průběhu května ve Španělsku, Turecku a Itálii, nicméně pravděpodobnost úspěchu v této čekací loterii není příliš vysoká.

A tak pravděpodobně prvním turnajem na Challenge Tour v letošním roce bude pro Mrůzka s Cafourkem paradoxně D+D REAL Czech Challenge na Kunětické hoře, který se bude hrát koncem května a bude z hlediska pořadí až 6. letošním turnajem v kalendáři Challenge Tour.


Dosavadní bilance Mrůzka a Cafourka

Jak ukazuje následující tabulka, dosavadní historická bilance Mrůzka a Cafourka na sérii Challenge Tour není hlavně v případě prvního z nich příliš dobrá, a tak budou mít v příští sezóně co zlepšovat.

Hráč Počet turnajů Počet uhraných cutů Procento uhraných cutů Peněžní odměny (EUR) Nejlepší umístění
Filip Mrůzek 7 2 29% 1 008

T58, D+D Real Czech Challenge Open (Česko), 2012 


T60, D+D REAL SLOVAKIA CHALLENGE (Slovensko), 2014

Jan Cafourek 1 1 100% 586 T50, KPMG Trophy (Belgie), 2015

A co další naši hráči?

Přestože hrací práva Mrůzka s Cafourkem pro letošní sezónu, jak je vidno z předcházejících řádků, “nejsou na vyskakování”, ostatní naši hráči jsou na tom ještě hůře.

Pokud si některý z dalších našich profesionálů či amatérů bude chtít zahrát na některém z turnajů této evropské úrovně, nezbývá mu než pokorně požádat společnost RELMOST o divokou kartu.  

Pravděpodobnost, že se na některém turnaji Challenge Tour setkáme také s některými našimi dalšími hráči, však vzhledem pořadatelským schopnostem RELMOST není naštěstí vůbec malá.

RELMOST měl loni k dispozici 100 karet na turnaje v rámci Challenge Tour, z nichž 65 skončilo v rukou českých profesionálů nebo amatérů.

“Výtěžnost” těchto udělených divokých karet však byla prachbídná, což odráží tabulka s loňskou bilancí našich hráčů na okruhu Challenge Tour:

Počet hráčů 20
Počet turnajů 14
Počet startů 66
Počet uhraných cutů 5
Procento uhraných cutů 7,58%
Peněžní výhry na turnajích (EUR) 1.626
Nejlepší výsledek v dané sezóně T50

Na závěr

Motto European Challenge Tour zní “where heroes are made” neboli “kde se rodí hrdinové”.

Budou po mnoha letech planých očekávání českých golfových fanoušků těmito hrdiny letos konečně naši hráči?


PRVNÍ DÍL článku, který vyšel o týden dříve najdete ZDE


4.8 / 5 (13×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.