CO SE DÁ taky někdy náhodou vyslechnout, a naštěstí ne na golfu

Kolikrát stačí jen sedět třeba v restauraci a čekat na kamaráda. Má zpoždění a tak se začnete nudit a pozorovat okolí. Shodou okolností hned vedle sedí tři pánové a diskutují nebo spíš, jeden se snaží ty druhé dva přesvědčit o nové revoluční myšlence. A najednou vám začne běhat mráz po zádech.

Více o: Pel-mel

profimedia-0012183423.jpg
Foto: © Profimedia

On 1: Tak jsem ti dostal skvělej nápad, musíme ho od příštího roku prosadit, je to úplně nová revoluční koncepce.

On 2: Vážně? A nestačí to, co máme? Vždyť těch starostí máme víc než dost. Proč to měnit a přidělávat si práci?

On 1: No, je to jednoduchý. Je to celý neorganizovaný, všichni si dělají, co chtějí, málo hrají, nehrají turnaje, jen se tak poflakují a nemáme o hráčích žádný přehled.

On 2: A to jako myslíš ty rekreační plácali, co si choděj zahrát, jen když maj volno nebo o víkendu?

On 1: Přesně!

On 2: No jo, ale jak to jako chceš udělat?

On 1: Jednoduše. Naženeme všechny do klubů, zavedeme povinnou registraci, budeme mít víc členů, myslím, že nebude problém dostat se klidně na 300 tisíc platících a nastavíme výkonnostní třídy. Všichni budou muset hrát turnaje, na kurtech bude plno, objeví se spousta nových klubů, promotérů, sponzorů. Uvidíš, to bude paráda. Všichni v tom uviděj velký prachy, novou motivaci investovat a přijdou sponzoři…

On 2: A není to blbost? To chceš ze všech dělat sportovce? Vždyť spousta z nich je ráda, že doběhne od zadní lajny k síti a zpátky?

On 1: Proč? Co je to za blbost. Pokud to nezvládnou, tak ať na kurt nelezou. Je to bílý sport, má svou tradici, je olympijský a klub byl vždy tím, proč lidé tenis hráli a kde se scházeli, i před 89., už na dvoře krále Ludvíka VI. To byl sport pro smetánku a teď? Hrůza, kurt máš na každém rohu, třeba na asfaltu mezi panelákama, a my z toho nic nemáme.

On 2: A jak to chceš udělat?

On 1: Jako v golfu. Každý bude muset mít členství, samozřejmě za symbolický poplatek, a to půjde do naší pokladny. Klubům nenecháme nic. Každý bude muset složit zkoušku tenisové způsobilosti, jinak ho na kurt nepustíme. Je to přeci životu nebezpečné a každý by měl znát pravidla. Budou ji dělat trenéři, takže každý si bude muset koupit jejich služby. Když připravíme certifikaci trenérů, tak na tom taky něco vyděláme, na těch zkouškách pro trenéry. Dobrý ne?

On 2: A nepovede to spíš k tomu, že lidé hrát nebudou, že se na to prostě vykašlou a projedou se raději na kole nebo si půjdou zaběhat, nebo na brusle?

On 1: Proč? Sport tady má bohatou historii, navíc z něj spíš uděláme stavovský sport, lidé budou hrdí na svůj klub, bude klubový život, je to sport gentlemanů, znáš Čechy, ti na to skočí. Jo a to jsem ti ještě neřekl, budou si muset každý odehrát aspoň 4 turnaje, klidně nějakou pralesní ligu, jinak mají smůlu a pinkat přes síť si mohou doma na plejstešnu. A kluby na tom nakonec taky vydělají.

On 2: Jak jako? To myslíš jako, že je na kurt kluby nepustí?

On 1: Jasně! Když nebudeš mít aktivní výkonnost, nemáš na kurtu co dělat. Přece tam nebudeš zabírat místo těm, co opravdu hrají – s platí. Plácat si můžou o zeď na sídlišti. Bude se to kontrolovat na recepcích. Uvidíš, úroveň poletí nahoru, bude víc dobrých hráčů a každý si bude moci zahrát s každým. Po zápase jim to jen přepočítáme podle tabulky, vyhrát bude moci taky každý, třeba porazit Berdycha. No není to skvělé?

On 2: To nebude fungovat!

On 1: Bude, protože budou muset... Jinak si nezahrajou!

On 3: Pánové, když vás tak poslouchám, chápu, je prvního dubna, jinak bych si myslel, že jste se oba úplně zbláznili. Tak ať se sezona povede, a na zdraví, na ten sport se už vykašlete a raději si užívejte, dokud to jde…


4.1 / 5 (20×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.