ČGK: Tahákem budou Benátky a opět hra na více než 38 hřištích

Golf hraje déle než 14 let a pět let se mu věnuje i profesně. Prezident Českého golfového klubu Roman Piskač ví, kam český golf směřuje a je optimistou. Příliv nových hráčů neubývá, právě naopak. Co na nás v roce 2016 chystá? Zeptali jsme se, a nejen na novinky v klubu.

Více o: Česká hřiště , Český golfový klub

20151127_101647.jpg
Roman Piskač - prezident ČGK
Foto: © GOLFee.cz

Jak sám vidíte a hodnotíte sezonu 2015?
Z mého pohledu se jen potvrzuje, že lidé hrají méně. Nemají tolik času a peněz. Hráli by daleko víc, ale cena hracích poplatků je stále příliš vysoká. Podle našich statistik hraje více hráčů, ale z pohledu odehraných kol je vidět velký propad. Vidíme to také u nás. Počet členů máme o 200 vyšší, ale mají zájem o levnější balíčky s menším počtem volných her. Celkově se letos v porovnání s rokem 2014 odehrálo her podstatně méně, jen něco málo přes 5000 kol.

Co se v roce 2015 a za vašeho působení v roli nového prezidenta ČGK změnilo?
Náš produkt je již léty prověřenou tradiční značkou na českém golfovém trhu. Nebylo potřeba nic měnit a jen se ukazuje, že je dobře nastaven. Stále platí zásada jednou zaplatit a hrát bez starostí celý rok. Proto nechystáme ani žádné zásadní změny do budoucna.

Trumfem letošní sezony byly Hodkovičky, příští rok by to mohly být Benátky. Můžeme se těšit ještě na další překvapení?
Žádné velké novinky kromě Benátek bohužel nebudou. Snažili jsme se do klubu přivést moravská hřiště, ale k žádné dohodě zatím nedošlo. Je to zvláštní, zájem ze strany hráčů je, ale není ze strany moravských hřišť. Nemůžeme jít cestou prodeje jednotlivých hracích fee nebo doprodeje a ceny na Moravě jsou pro nás bohužel neakceptovatelné.

Je tedy největší novinkou roku 2016 jen návrat Benátek?
Určitě. A není to jen mistrovské hřiště Soudný. V ceně hracího místa je také volný vstup na cvičnou akademii Dýmač a míčky na drivingu zdarma. Nabídka pro stávající členy platí již od prosince 2015.

Které hřiště bylo v roce 2015 nejvíce, a které nejméně navštěvované?
Z pohledu kapacity a vytíženosti hracích míst to jsou jednoznačně Slapy. K nejméně navštěvovaným pak bohužel patřily malé devítky, které jsou daleko od Prahy. Drtivá většina našich členů má bydliště právě v Praze a okolí a cesta za devíti jamkami se jim zkrátka už dnes nevyplatí.

Dojde i k navýšení počtu hracích míst?
Dobrou zprávou pro naše členy je nová dohoda s hřištěm Karlovy Vary, kde bude denně na místo osmi, dvanáct hracích míst a stejně tak na Líšnici, Štiříně, Cínovci nebo Machníně.

Bude opět v nabídce 38 hřišť nebo se můžeme těšit na další?
Zatím je to číslo 38, ale jednáme s několika dalšími, otázka je, zda bude v nabídce Kynžvart. Nechme se překvapit, jednání dále probíhají a nic ještě není zdaleka uzavřeno.

Jaké se připravuji na rok 2016 turnaje?
Bude to tradiční klubová tour ČGK, která by měla mít 35 turnajů za startovné 300 korun bez stravování nebo za 400 korun s obědem. Všichni členové ČGK mají možnost čerpat hrací poplatek ze svého limitu.  V den turnaje je limit hracích míst ČGK navýšen na kapacitu turnaje, Ti kteří již mají svůj limit her vyčerpán, pak mohou využít zlevněného hracího poplatku od 500 do 1000 korun. Hrát se bude na tradičních hřištích jako Poděbrady, Karlštejn, Černý Most, Ypsilonka, Zbraslav, Slapy nebo Mladá Boleslav a nově v Karlových Varech nebo v Benátkách.

Plánujete také nějaké odměny nebo bonusy pro hráče?
Stejně jako v loňském roce. Při včasné platbě členských příspěvků do konce roku 2015 si každý člen může vybrat z námi nabízených odměn. Klubové tričko Ashworth, tucet golfových míčků Taylor Made, roční předplatné časopisu ForGolf nebo nově magazínu Golf Digest.

Je dostatek hráčů?
Je pravda, že si část dlouholetých členů našla své domovské hřiště, ale i přesto si koupili jeden z našich balíčků. Počet golfistů, kteří rádi cestují, se nemění, je jich stále dostatek. Jsou to hráči, kteří rádi hrají na různých hřištích, nejen stále dokola doma.

Jak sám vidíte prognózu českého golfu, jaký bude rok 2016?
Nerad vidím zkreslené statistiky, které nám ukazují, že hráčů nepřibývá. Není to pravda. Letos hrálo aktivně golf o téměř 6000 lidí více než v roce 2014.  Vidím spoustu aktivity v samotných klubech a noví hráči stále přicházejí. Je pravda, že nikoliv v takových počtech jako kdysi, ale o příliv nových hráčů nemám obavy. Strach mám o ceny hracích fee, které větší zájem o golf brzdí, a pro spoustu zájemců je to stále drahý a nedostupný sport. Jsem přesvědčen, že vše je jen o ceně hracího fee.


Na vše se můžete prezidenta klubu zeptat také osbně. Den otevřených dvěří proběhne od 10. do 12. prosince 2015 přímo v sídle Českého golfového klubu na Černém Mostě.

Více informací se dozvíte ZDE


4.9 / 5 (21×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.

Nejdiskutovanější témata pod článkem

  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.