Česká 1 zahájí sezonu ve velkém, jako součást německé Pro Golf Tour

Promotérská společnost Česká 1 hodlá jarní část sezony odstartovat impozantně. Na přelomu dubna a května uspořádá v krátkém sledu dva turnaje. První je určen pro hráče nejvyšší české série a druhý proběhne pod hlavičkou Pro Golf Tour.

Více o: Filip Mrůzek , Pro Golf tour , Roman Šebrle , Stanislav Matuš

SL1_5570.jpg
Filip Mrůzek
Foto: © CzechOne / Zdeněk Sluka

První turnaj se odehraje mezi 25. a 26. dubnem na liberecké Ypsilonce. Účastníci z řad profesionálů a špičkových amatérů se podělí o celkový prize-money fund ve výši  min. 400 tisíc korun, avšak pro většinu z nich může být větší motivací 20 účastnických míst v návazném turnaji série Pro Golf Tour.

Ten se (také na Ypsilonce) odehraje od 3. do 6. května a výše odměn pro hráče je stanovena na 30 tisíc eur. 

Z Ypsilonky si tedy hráči odvezou téměř jeden a čtvrt milionu korun. Navíc ti, kteří postoupí z kvalifikačního turnaje, si  spolu s peněžní prémií zajistí vedle práva hrát Pro Golf Tour i úhradu nákladů vč. startovného a nákladů na pobyt.

Kvalifikanti se tedy mohou s výhodou domácího prostředí plně soustředit na hru.

Šéf promotérské společnosti Pavel Krenk ujednání s německou PGA komentuje: „Byli jsme připraveni pořádat turnaje této vyšší úrovně již v loňském roce, ale museli jsme respektovat požadavky ze smlouvy s českou PGA,"

"Dohodu o uspořádání turnaje série Pro Golf Tour beru jako výraz uznání naší práce ze strany respektovaného subjektu v evropském golfu a zúročení dvouletého úsilí. Turnaje tohoto významu náš tým důkladně prověří, ale jsem přesvědčen, že stejně jako v minulosti i tentokrát obstojíme a nabídneme golfovým příznivcům zajímavé zážitky,"

"Věřím, že kvalitním uspořádáním turnaje Pro Golf Tour oslovíme německé a skandinávské profesionální hráče a povzbudíme je k účasti na našich ostatních podnicích. A samozřejmě vítáme propagaci českého resortu v golfově vyspělých zemích jak mezi profesionály, tak i mezi amatérskými hráči,"

"Pokud jde o zbytek sezony, své plány zveřejníme na tradiční předsezonní tiskovce, s největší pravděpodobností se v kalendáři objeví ještě jeden turnaj Pro Golf Tour."

Pro Golf Tour organizuje německá PGA a tvoří jakousi přirozenou líheň hráčů pro European Tour a Challenge Tour.

Série začíná v lednu v severní Africe, liberecký turnaj bude první akcí na evropském kontinentu v tomto roce. Většina turnajů ProGolfTour se letos odehraje na německé půdě.

Z českých hráčů si kartu pro sezonu 2016 v kvalifikační škole vybojovali Ondřej Lieser, Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Marek Nový, Stanislav Matuš, Aleš Procházka a Roman Šebrle.


5 / 5 (15×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.