Albatross bude jedním z nejdelších hřišť na European Tour

Každý turnaj European Tour musí mít svého ředitele. Těch je v Evropě jen sedm a jedním z nich je nejdéle sloužící muž na tomto postu, Španěl Miguel Vidaor. Pro European Tour pracuje 23 let a sám si český turnaj vybral. Aby ne, zkušenosti má již z Čeladné a Českou republiku má rád. Sám by také rád pomohl do Prahy přilákat alespoň jednu opravdu velkou světovou hvězdu.

Více o: D+D Real Czech Masters , European Tour

_RDP5802.jpg
Miguel Vidaor na Albatrossu 2015
Foto: © GOLFee.cz
Prohlédnout další fotky
 • Miguel Vidaor
 • Miguel Vidaor
 • Miguel Vidaor
 • Miguel Vidaor
 • Miguel Vidaor
 • Miguel Vidaor

Na Albatrossu ve středu 29. dubna proběhl první kontrolní den před letošním D+D REAL Czech Masters. Ředitel turnaje Španěl Miguel Vidaor prošel nejprve plánované úpravy na hřišti.

„Oproti loňsku se prodlouží jamky č. 12 a 15. Pětiparová dvanáctka se prodlouží o 30 metrů a postaví se nové odpaliště. To platí také o čtyřparové patnáctce, která bude delší o 15 metrů. Celková délka hřiště bude 6872 metrů. Albatross Golf Resort se stane jedním z nejdelších hřišť na European Tour,“ oznámil Miguel Vidaor.

Úpravami už prošly první dvě jamky. Na jedničce šlo o přidání fervejového bunkru v dopadové zóně drivů hraných z nejvzdálenějších odpališť a dvojka je ztížená bunkrem vpravo. Co se týká hodnocení loňského ročníku, Czech Masters bylo zařazeno mezi deset nejlepších turnajů sezóny.

Také hřiště Albatross, je podle slov španělského ředitele, jedním z nejlepších na evropském okruhu. Nejen z pohledu přípravy, ale také délky a designu. Vidaor by ho sám zařadil do top 10 nejlepších hřišť na tour.

„Turnaj v Česku má obrovský potenciál. Potvrdilo se, že Praha a ideální poloha hřiště vůči hotelům a letišti, jsou komfortní pro všechny. Organizace turnaje byla na první ročník bezchybná. Mezi hráči se o českém turnaji mluví a to láká velké golfové hvězdy,“ doplnil Vidaor.

O turnaj se již dnes zajímají například Miguel Angel Jimenez nebo Lee Westwood.

Španělský ředitel D+D REAL Czech Masters prozradil i některé novinky ze zákulisí European Tour.

Řeší se vyšší atraktivnost turnajů, jejich rychlejší tempo. Uvažujeme o snížení počtu hráčů ve startovním poli na maximálně 144 pro každý turnaj. S příchodem nového kanadského šéfem European Tour Keithe Pelleyeho sílí i snahy o větší přibližování s americkou PGA Tour.

Expanze European Tour po všech světadílech bude pokračovat. Počítá se s rostoucím zájmem Asie, především Číny, ale jsou také zájemci o pořádání European Tour v Jižní Americe nebo Austrálii.

„Dobře si uvědomujeme, že je potřeba pomoci i menším golfovým zemím, které zatím nemají své domácí hvězdy jako Španělsko, Německo nebo Itálie. Nechceme vše nenechávat jen na jednotlivých promotérech. Diskutovali jsme také otázku, jak pozvat na menší turnaje velké světové hvězdy a tím přilákat pozornost diváků,“ prozradil dále Vidaor pro magazín Golf Digest.

„Nečekejte, že by se podařilo získat Roryho McIlroye, ale opravdu si dovedu velmi dobře představit, že bychom pomohli do Prahy přilákat taková jména, jako je třeba Lee Westwood nebo Miguel Angel Jimenez,“

„Je to složité, ale golf se stejně jako evropská ekonomika dostává z recese, je na vzestupu a vrací se turnaje, které nebyly na European Tour vidět sedm let. Příkladem jsou turnaje British Masters v Anglii nebo European Open v Německu. Na pořadu dne je i pomoc menším turnajům, jako je Czech Masters. To je jedním z dnešních úkolů European Tour.“


4.9 / 5 (21×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.