NA PRVNÍ RÁNU

 • Tintěra i Kořínek na Challenge Tour končí

  Přespříliš vysoko visel cut pro dvojici českých zástupců na egyptském turnaji RED SEA EGYPTIAN CHALLENGE ze seriálu Challenge Tour. Aleš Kořínek s Lukášem Tintěrou nestlačili svá dvě kola v součtu pod požadovanou hranici -3, Tintěra se sice dnes zlepšil a po včerejším kole za 73 ran obešel hřiště Ain Sokhna v paru, přesto zůstal čtyři údery od cutu. Ještě o jeden více chyběl Kořínkovi, jemuž se nepovedlo navázat na výborné úvodní vystoupení (-2) a zahrál 76 ran, včetně tři birdie, pět bogey a jednoho double bogey. Ve vedení zůstává i po čtvrtku Angličan Jordan Smith s celkovým skóre -13. Na stříbrnou příčku poskočil Němec Philipp Mejow, ztrácí dva údery.


  4.8 / 5 (11×)
  Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • DeChambeau: Příští týden si konečně odpočinu

  Nahuštěný program si bere svou daň na Brysonu DeChambeauovi, americký golfista, který čerstvě přešel k profesionálům a rovnou se blýskl děleným čtvrtým místem na RBC HERITAGE, si svým vystoupením sice vybojoval pozvánku na VALERO TEXAS OPEN, do San Antonia nicméně dorazil značně znaven. Vždyť absolvuje třetí turnaj za sebou (na MASTERS byl nejlepším amatérem) a celkově má letos velmi bohatý rozpis akcí. "Snažím se hrát svůj nejlepší golf a mé tělo je již lehce unavené. Všechno to cestování na něm zanechalo stopy. Příští týden mám ale volno,  konečně si odpočinu," hlásí DeChambeau, který chvíli usiloval na MASTERS o celkové prvenství. "Mohu říct, že tento týden odpočívám před turnajem více, než kdykoliv dříve," dodává před startem VALERO TEXAS OPEN.


  4.7 / 5 (13×)
  Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • TOP 10 největších kolapsů v posledním kole IV.

  To, co předvedl Jordan Spieth v posledním kole Masters 2016 nebylo ničím až tak výjimečným a podobný kolaps předvedli i jiní velcí hráči.

  ARNOLD PALMER 1966: Kolapsu se neubránili ani největší hráči. Stejně tak v roce 1966 na US Open vstupoval Arnold Palmer do posledního kola s náskokem tří ran a po první devítce vedl dokonce o sedm. Na posledních devíti jamkách mu stačilo na hřišti Olympic Club zahrát 36 ran. Začal však bogey na 10. a 13. jamce a situace se začala pomalu dramatizovat. Jeho největší konkurent Billy Casper zahrál na patnácté pětiparové jamce birdie a Palmer kontroval dalším bogey. Najednou to bylo zase jen o tři rány. Pětiparová šestnáctka přinesla další birdie pro Caspera a bogey pro Palmera, jehož vedení se rozplynulo hned na sedmnáctce, kde přidal další bogey. Na osmnáctce sice Palmer zachránil par, když zvládl těžkou příhru z roughu, vynutil si však pouze osmnáctijamkové play-off, ve kterém následující den s Casperem prohrál o čtyři rány.


  4.8 / 5 (12×)
  Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • DeChambeau v premiéře na PGA Tour v top 10

  Skvělý debut mezi profesionály má za sebou Američan Bryson DeChambeau. O svých herních kvalitách přesvědčoval již jako amatér na turnajích European Tour, PGA Tour a také na letošním Masters, kde startoval jako vítěz US Amateur a obsadil konečné 21. dělené místo. Jen pár dnů po prvním majoru tak mohl přestoupit mezi profesionály. Podepsal lukrativní smlouvu se společností Cobra Puma Golf a poprvé mohl použít svá nová na míru vyrobená železa Cobra King se stejnou délkou shaftů 37,5 palce.

  Při své profesionální premiéře na turnaji RBC Heritage, kde startoval na pozvánku, zahrál na nelehkém hřišti Harbour Town GL kola za 70-69-72-68, celkově -5 a obsadil 4. dělené místo. Za sebou tak opět nechal řadu zvučných jmen, pravděpodobně si zajistil dostatek FedExCupových bodů a kartu na rok 2017 a čeká ho velmi úspěšná sezona.


  4.9 / 5 (14×)
  Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • VIDEO: Nejrychlejší jamka jako světový rekord

  Golfový maraton turnajů je pro hráče velmi náročný, a tak každé zpestření může dodat uvolnění a tolik potřebné psychické síly. O tom se teď přesvědčila i dvanáctka golfistů na turnaji Open de España. Tři čtyřčlenné týmy se na pětiparu čtvrté jamky hřiště Valderrama Golf Club pokusili překonat světový rekord v nejrychlejší jamce. Cílem tedy bylo co nejrychleji dopravit míček z týčka do jamky. Po celé jamce byli rozmístěni hráči jednoho týmu, přičemž druhý začal, tam kde první skončil atd.

  Týmu Francie se nakonec bez problémů povedlo jamku zdolat za 34,8 vteřiny a Raphael Jacquelin, Alexander Levy, Romain Wattel a Gregory Havret se tak zapsali do Guinnessovy knihy rekordů. Tým Dánska si situaci zkomplikoval úderem do bunkeru, nakonec tak potřeboval k výkonu 49 vteřin. Nejhůře dopadli Španělé v čele se Sergiem Garciou. Ten odpaloval jako druhý, ale ránu uspěchal na úkor přesnosti. Jeho míček skončil ve vodě, i díky čemuž potřebovali domácí golfisté na jamku čas 1:18. Vychutnejte si velice zábavné video.


  4.8 / 5 (15×)
  Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • RBC: Další premiéra, Grace vítězí na PGA Tour

  Konečné pořadí turnaje RBC Heritage naleznete ZDE

  Nejprve to bylo debutové vítězství na European Tour pro Angličana Andrew Johnsona, jen o pár hodin později se pak odehrála další premiéra, tentokrát pro Jihoafričana Brandena Grace. Podle svých slov se po Masters na hřiště Harbour Town GL těšil a na jeho hře byla podle slov Nicka Falda radost opravdu vidět. V posledním kole turnaje RBC Heritage zahrál druhé nejlepší kolo, 66 ran, a s celkovým skóre -9 si zajistil první vítězství v Americe, milion dolarů, kartu na PGA Tour na dva roky a jistou účast na olympijských hrách nebo ve finále FedEx Cupu.

  Na druhém místě, a to již počtvrté v Hilton Head, skončil největší favorit po 54 jamkách a sobotní lídr Angličan Luke Donald společně se Skotem Russellem Knoxem. Čtvrtý pak při své premiéře mezi profesionály Američan Bryson DeChambeau.

  Kdo propadl, byli další favorité. Světová jednička po propadu ve třetím kole (79 ran) Jason Day se skóre -1 na 23. děleném místě, Zach Johnson posledním kolem za +6 jako 33. a Ian Poulter se skóre +6 jako 54.


  4.9 / 5 (12×)
  Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • ESPANA: Premiérové vítězství získal Johnson

  Konečné výsledky turnaje Open de Espana naleznete ZDE

  Do posledního kola vstupoval Angličan Andrew Johnson jako lídr společně s Nizozemcem Joostem Luitenem. Oba měli na svém kontě dvě rány nad par a zatímco Luiten zahrál pouze v paru, Johnson dokázal v nedělním kole turnaje Real Club Valderrama Open de Espana zahrát jednu pod a dočkal se svého debutového vítězství na European Tour.

  „To je to, po čem celý život toužíte. Mít své jméno vedle takových legend, jako jsou Seve, Faldo nebo Langer,“ řekl po svém premiérovém vítězství Johnson.

  Jednu ránu nad par bylo také výsledné skóre nejlepšího hráče, který si prožil těžké dny na hřišti Valderrama ve španělském San Roque. Druhý Luiten zahrál celkově +2, třetí domácí Sergio Garcia, pod jehož jménem a nadací byl turnaj spolupořádán, pak +3. K lepšímu umístění mu nestačilo ani jedno z nejlepších kol dne, ve kterém zahrál čtyři rány pod par. V top 10 se nakonec umístili také Dán Soren Kjeldsen, Angličan James Morrison nebo na šestém děleném místě Němec Martin Kaymer.


  4.9 / 5 (12×)
  Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • RBC: Donald pomalu sahá v Hilton Head po titulu

  Průběžné pořadí turnaje RBC Heritage naleznete ZDE

  Dvě rány pod par stačily Luku Donaldovi, aby se vrátil do čela turnaje RBC Heritage V Hilton Head. Ve větrném počasí, se kterým se hráči prali na druhé devítce, zahrál 69 ran a s průběžným skóre -7 má jednu ránu náskoku na dva Američany Jasona Kokraka a Charley Hoffmana. Čtvrtý je s výsledkem -5 Patton Kizzirie a na pátém místě, tři rány za lídrem, jsou Jihoafričan Branden Grace a dva Američané Zach Johnson a Chris Kirk.

  Na dosah top 10 se stále drží i Bryson DeChambeau, který hraje první turnaj mezi profesionály. Po kolech za 70-69-72 a skóre -2 je před nedělním kolem na 13. děleném místě. Komu se ale sobotní kolo vůbec nevydařilo, je světová jednička Jason Day. Na hřišti Harbour Town GL zahrál osm ran nad par a propadl se až na 40. dělené místo.


  4.9 / 5 (12×)
  Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • Pro Mika Weira není golf zrovna hra gentlemanů

  Kanadský veterán a bývalý vítěz Masters Mike Weir dostal pozvánku na turnaj RBC Heritage v Hilton Head. Odehrál první kolo, ve kterém zapsal 78 ran, a poté bez důvodu odstoupil. Jeho chování pobouřilo nováčka na PGA Tour Jihoafričana Dawie Van Der Walta, který si také postěžoval na Twitteru: „Nejde než nemilovat člověka, který dostane pozvánku na turnaj, odehraje první kolo a pak odstoupí. Nic proti němu nemám, ale pokud jste zraněn již před turnajem, měli byste raději nechat hrát ty ostatní.“

  Nicméně, pár minut po uveřejnění byla informace z Twiitteru urychleně odstraněna.

  Van Der Walt byl druhým náhradníkem turnaje a právě kvůli Weirovi, který navíc hraje na zdravotní vyjímku, se do startovního pole nedostal. Kanaďan navíc nedokázal projít cutem ani jednou za posledních 24 startů na PGA Tour a v letošních dvanácti odehraných soutěžních kolech nedokázal ani v jednom případě stlačit své skóre pod par hřiště.


  4.9 / 5 (10×)
  Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • V Maroku nakonec Nový a Cafourek dělení osmý

  Konečné pořadí turnaje Pro Golf Tour naleznete ZDE

  V top 10 konečného pořadí turnaje Open Royal Golf Anfa Mohammedia 2016 německé série Pro Golf Tour skončili dva čeští hráči. Zatímco Marek Nový zahrál kola za 69-71-71, Jan Cafourek zahrál 71-71-69. Oba tak se skóre -2 obsadili dělené osmé místo a na účet si připsali shodně 866 eur.

  V turnaji nakonec dominoval Angličan Ben Parker, který v posledním kole zahrál 66 ran, celkově -7 a bere prémii 5000 eur. Druhý se s výsledkem -6 umístil Rakušan Manuel Trappel a na třetím místě o další dvě rány zpět Francouzi Mathieu Fenausse a Antoine Schwartz.

  Filip Mrůzek se pro zranění zad osmého turnaje Pro Golf Tour nemohl zúčastit. Stanislav Matuš a Aleš Kořínek skončili po druhém kole poté, co neprošli cutem.


  4.9 / 5 (10×)
  Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.