Golf v Maďarsku: oku lahodící hřiště, kvalitní kuchyně a lázně

Maďarsko není právě vyhlášenou golfovou destinací, ale když se zkombinuje zajímavé hřiště, kvalitní ubytování a víc než atraktivní zázemí, a to vše za zajímavou cenu, pak váš čeká pár dní na golfu a veskrze příjemných. Tak nějak jsme se cítili na hřišti Birdland Golf Clubu a v hotelu Greenfield v Bükfürdö.

Zpět na článek

Nejlépe hodnocený komentář (1×)

 • Také zkušenost...

  Myslím, že jsme možná byli v Bükfürdö ve stejném nebo alespoň podobném termínu (vzhledem k popisovanému počasí). S většinou popisu v článku nelze, než souhlasit. Hřiště je opravdu zajímavé a jeho kondice byla vzhledem k datu velmi dobrá (souhlasím, že některé greeny nebyly úplně OK a potvrzuji, že bunkery byly dost tragické!). Hotel Greenfield je zajímavý především svou polohou přímo na hřišti a wellness zázemím. Co však na tomto hřišti ani v hotelu moc nefunguje, je management a služby. :-( Příklady - měli jsme na druhý den domluvený e-cart. Roztomile barevné auto sice neposkytuje příliš místa na nohy, ale co, jednu rundu člověk vydrží... Bohužel na 13 jamce začala buggyna významně zpomalovat a u odpaliště 14-ctky jsme ji odstavili - mrtvá baterka! absolvovali jsme pěšky cestu přes celé hřiště na recepci, během níž nás dvakrát míjela buggyna s personálem - těžko říct, jestli to byl marshall, měl umolousané tepláky a knír. Něco na nás zvesela pokřikoval maďarsky a smál se na celé kolo. Ani mu nebylo divné, že se mu po hřišti poflakují dva lidé bez vybavení. A že by zastavil a optal se, co se děje...? Na recepci jsme sice po chvíli vyplněné několika divokými telefonáty v maďarštině dostali jiné e-cart, se kterým jsme odjeli zpět na čtrnáctku a celá událost dámě na recepci nestála ani za jednoduché "sorry". :-( A pokud jde o hotel - pokud člověk neočekává služby na úrovni avizovaných 5 hvězdiček a pojede sem hlavně na golf, bude celkem spokojen, ale jinak...

  odpáleno 18.4.2014 v 15:47 | Pavel Janoušek

PŘIDAT NOVÝ KOMENTÁŘ JAKO HOST

Zbývá znaků

Diskutovat můžete jako host. Pro plné funkce diskuse a hodnocení příspěvků se přihlašte nebo registrujte na naše stránky.

POSLEDNÍ PŘIDANÉ KOMENTÁŘE

 • Díky za postřehy...

  Přiznávám, že jsem golfista chodec, podobně jako kolegové, takže nás nenapadlo chtít bugynu. No a v bazénech a saunách jsme strávili také jen pár hodin, takže jsme nezažili "zavíračku". :-) Pravdou je, že služby personálu se dost lišily - od těch profesionálních až po po ty hodně amatérské. Ale i tak vřele doporučuji. Stojí to za test.

  odpáleno 21.4.2014 v 17:55 | Alois “žak” Žatkuliak | reagovat
  • Jméno:

 • Také zkušenost...

  Myslím, že jsme možná byli v Bükfürdö ve stejném nebo alespoň podobném termínu (vzhledem k popisovanému počasí). S většinou popisu v článku nelze, než souhlasit. Hřiště je opravdu zajímavé a jeho kondice byla vzhledem k datu velmi dobrá (souhlasím, že některé greeny nebyly úplně OK a potvrzuji, že bunkery byly dost tragické!). Hotel Greenfield je zajímavý především svou polohou přímo na hřišti a wellness zázemím. Co však na tomto hřišti ani v hotelu moc nefunguje, je management a služby. :-( Příklady - měli jsme na druhý den domluvený e-cart. Roztomile barevné auto sice neposkytuje příliš místa na nohy, ale co, jednu rundu člověk vydrží... Bohužel na 13 jamce začala buggyna významně zpomalovat a u odpaliště 14-ctky jsme ji odstavili - mrtvá baterka! absolvovali jsme pěšky cestu přes celé hřiště na recepci, během níž nás dvakrát míjela buggyna s personálem - těžko říct, jestli to byl marshall, měl umolousané tepláky a knír. Něco na nás zvesela pokřikoval maďarsky a smál se na celé kolo. Ani mu nebylo divné, že se mu po hřišti poflakují dva lidé bez vybavení. A že by zastavil a optal se, co se děje...? Na recepci jsme sice po chvíli vyplněné několika divokými telefonáty v maďarštině dostali jiné e-cart, se kterým jsme odjeli zpět na čtrnáctku a celá událost dámě na recepci nestála ani za jednoduché "sorry". :-(
  A pokud jde o hotel - pokud člověk neočekává služby na úrovni avizovaných 5 hvězdiček a pojede sem hlavně na golf, bude celkem spokojen, ale jinak...

  odpáleno 18.4.2014 v 15:47 | Pavel Janoušek | reagovat
  • Jméno:

  • RE: Také zkušenost...

   ...jinak je to taková "hra na luxus". Jídlo je celkem dobré a je ho dost. Personál se usmívá, ale to je většinou tak asi vše. Když jsme večer seděli v "Piano baru" (tedy v lobby), celkem běžně jsme čekali i řádově desítky minut, než se někdo z číšníků přišel zeptat, zda si něco dáme (i když už jsme měli viditelně dopité skleničky!). Pokud budete mít - jako my - tzv. "all inclusive" (což je asi v tomto hotelu standard), připravte se na to, že víno, zahrnuté do tohoto programu není moc dobré (červené bylo trochu lepší, než bílé) a avizovaná káva je opravdu příšerná. Kdo má jen trochu rád dobrou kávu, zřejmě nakonec nevydrží a připlatí si za normální espresso, protože kafe servírované z automatů se moc pít nedá!
   No a ještě jedna veselá z wellness... Bazén a sauny jsou celkem pěkné a vzhledem k tomu, že duben evidentně není plnou sezónou, nebylo v nich ani moc lidí. Co však opět nefunguje, je personál. Kromě toho, že bar u bazénů zavírá v pět, přestože bazén funguje dále až do devíti (což je nešťastné rozhodnutí managementu) můžete rovněž zažít to, že když sauny jsou podle informací, které všude visí, otevřené do osmi hodin, znamená to, že zhruba v 19:15 hod. začne po saunách pobíhat personál, skládat lehátka, na kterých nikdo zrovna neleží, vytírat a otevírat dveře do saun, aby se jim sklo lépe leštilo...!!! Prostě standardní postsocialistické fungování - když je otevřeno do osmi, znamená to, že v osm zaměstnanci odchází hlavní branou domů, kdyby čert na koze jezdil. No a před zavřením je přece potřeba stihnout spousta věcí. Že vy ještě ležíte na lehátku v odpočívárně, či na lavici v sauně??? Ale to přeci musíte pochopit, nebo ne???
   Takže tak. Birdland určitě stojí za návštěvu, protože hřiště je fakt hezké. Jen se nemějte přílišná očekávání, co se týče služeb. Ale když si nenecháte zkazit náladu některými "drobnostmi", hru si určiět užijete. A když se vám podaří natrefit na slušnou cenu, neváhejte! :-D

   odpáleno 18.4.2014 v 16:02 | Pavel Janoušek | reagovat
   • Jméno:


 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.