Garda v severní Itálii, místo, kde hraje i Matteo Manassero

Zavřete jednoduše oči a představte si, že jste v prostředí plném tradice a historie s pozoruhodnými pamětihodnostmi a nenapodobitelným půvabem. To vše ztělesňuje jezero Garda v severní Itálii. A při svém snění nezapomeňte na golf, který je zde skvělý.

Více o: Cestujeme , Evropská hřiště , Evropské kluby

Chervo_27.jpg
Chervò Golf San Vigilio
Foto: © Natasha Kames
Prohlédnout další fotky
 • Chervo Golf Hotel Spa & Resort
 • Golf Club Bogliaco
 • Golf Club Bogliaco
 • Garda Golf Country Club
 • Garda Golf Country Club
 • Garda Golf Country Club
 • Chervò Golf San Vigilio
 • Chervò Golf San Vigilio
 • Chervò Golf San Vigilio
 • Chervò Golf San Vigilio
 • Lake Garda Golf Region

Chervò Golf San Vigilio

V tomto nádherném prostředí se nachází golfový resort Chervò Golf San Vigilio, nádherný kout světa nejen pro milovníky golfu a krásné přírody, ale pro všechny, kteří hledají trochu odpočinku a - proč také ne - závan mondénního životního stylu.

Zde se skvěle snoubí nejmodernější komfort a půvab minulosti, což nejlépe dokazuje sugestivní historický objekt zdařile restaurovaného benediktinského opatství San Vigilio z jedenáctého století, na jehož pozemku se resort nachází.

Táhne se na jižní straně jezera mezi středisky Pozzolengo, Sirmione a Desenzano u obce Pozzolengo, na mírných svazích, které lemují jezero. Dva jihotyrolští investoři poskytli finance a bratři Erlachové se svou renomovanou značkou Chervò jméno pro golfový resort, který v současné době v Itálii patří k nejvyhledávanějším.   

Německý architekt Kurt Rossknecht při projektování 36 jamek maximálně využil jak přírodní, tak historické zázemí. Na velké ploše 110 ha se mu skvěle podařilo umístit tři samostatná mistrovská devítijamková hřiště Solferino, Benaco a San Martino, která lze navzájem kombinovat. Pro tréninkové účely je ideální další krátká devítka.  

Kombinace Solferina a Benaco je nejzajímavější. Hřiště je však ještě poněkud „surové“. Přeci jen je ještě hodně mladé, chybí vzrostlé stromoví a atraktivní flóra.  

Bombastická klubovna byla vyhlášena za nejkrásnější v celé Itálii. Z její terasy je nádherný rozhled na celý resort. Velkoryse pojaté společenské prostory a venku velká flotila e-cartů v typické Chervò zelené barvě, driving ranch, cvičné greeny, chipping a pitching - vše působí velmi noblesním dojmem.

Chervò Golf San Vigilio

Loc. San Vigilio, 25010 Pozzolengo         
27 jamek + 9 cvičných tříparových jamek
Green fee: 65-90 Eur
www.chervogolfsanvigilio.it


Garda Golf Country Club

Vydáme-li se dále na sever po západním pobřeží, čeká nás další kouzelné hřiště GC Garda Golf Country Club. Domovské hřiště italského profesionála Mattea Monassera leží u vesnice Soiano de Lago na jihozápadní straně jezera.

Založeno bylo v roce 1984 dvěma podnikateli, kteří měli jeden společný cíl: nabídnout náročné jamky a úchvatné greeny.

Ze sympatické  klubovny v bezprostřední blízkosti parkoviště se vyráží na tři devítky: červenou, žlutou a bílou, které lze libovolně kombinovat.

Nádherné vzrostlé stromoví sluníčko nepustí, je tu dost stinných míst, takže se dá říct, že i v létě to tu není o život. Cypřiše, stoleté duby, středomořské pinie, olivovníky a rybníky lemují mírně kopcovité, skvěle udržované fairwaye, na každé jamce kvetou růže v barvě devítky, čili červené, bílé nebo žluté.

Výhledy na hory na východním pobřeží stejně jako skála Rocca di Manerba se strmě spadající hranou k vodě jsou nezapomenutelným zážitkem.

Bernhard Langer, který tu před sedmnácti lety vyhrál Italian Open, si zde svůj úspěch určitě vychutnal. Tehdy to bylo jeho 36. vítězství na European Tour.

Hřiště je opravdu nádherné, nejen díky pestré flóře, ale samozřejmě i jamkám, které jsou velmi promyšleně umístěny, těžkým greenům, obklopeným jezírky a četnými bunkery.

Žádná z nich se neopakuje, a když si hráč dá osvěžující mok na terase, dokáže si určitě každou vybavit.

Hřiště bylo vybudováno v roce 1986 podle projektu anglického architektonického ateliéru Cotton, Penick, Steel and Partners. Přestože jsou fairwaye relativně široké, musíte být velmi přesní, aby míčky neskončily mezi četnými stromy nebo ve vodě.

První devítka, na kterou jsme vyrazili, byla dost náročná. Z kopce, do kopce, jezírka, bunkery a hlavně hodně stromů, takže často se míč odrazil a vrátil zpět.

Některé jamky mi trochu připomínaly hřiště v Ostravici. Druhá devítka byla spíš po rovině a fairwaye byly značně širší a prostornější.

Hřiště je velmi oblíbené a v Itálii má skvělou pověst. Ročně zde hraje 16.000 hostů a k nejprominentnějším patří Franz Beckenbauer a Oliver Kahn. "Ti jsou u nás velmi často,“ prozradila pyšně recepční…

Klub má kolem 600 členů, což nestojí za řeč. Na Itálii je to ovšem relativně vysoké číslo, protože zde se pohybuje průměrný počet členů v klubech kolem 250, přičemž mnohé elitní kluby prý ani více členů nechtějí.

GardaGolf  Country Club

Via A. Omodeo 2;
25080 Soiano del Lago
27 jamek, HCP omezení: 36
Green fee: 50-100 Eur
www.gardagolf.it


Golf Club Bogliaco

Golf Club Bogliaco se nachází nad stejnojmenným střediskem nedaleko Saló. Od počátku minulého století trůní toto výjimečné 18jamkové hřiště v kotlině nad jezerem, v nadmořské výšce 100 metrů.

Výjimečné nejen díky své historii, na kterou jsou členové klubu velmi pyšní. Založeno bylo v roce 1912 jako třetí hřiště v Itálii vůbec, později bylo zaoráno na pole.

V průběhu války bylo používáno jako přistávací dráha německou armádou, poté sloužilo jako baseballové hřiště americkým vojákům a v roce 1953 konečně bylo opět přebudováno na devítijamkové hřiště, v roce 2004 přibyla druhá devítka.

Jamky nejsou dlouhé, ale o to víc náročné. Všechny vyžadují velkou přesnost. Fairwaye jsou totiž úzké, greeny obklopené ze všech stran překážkami – bez vynikající techniky a maximální koncentrace se hráč bude pěkně trápit.

A udržet koncentraci v tak kouzelné krajině není zrovna jednoduché.

Vzrostlé stromoví, romantické potůčky, citlivě zakomponované rybníky a především výhledy na jezero usnadní zapomenout na nezdařené odpaly. Za zmínku stojí pátá jamka: par 3, kdy hráčům leží Gardské jezero takřka u nohou.

Bogliaco Golf Resort

via del Golf, 21
25088 Toscolano Maderno
18 jamek
Denní green fee: 45-75 Eur
www.golfbogliaco.com


4.9 / 5 (19×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.