Maroko, tam kde končí Evropa a začíná Afrika II.

V průběhu minulého roku jsem zavítal do Maroka, jenž uzavírá trojici pravděpodobně turisticky nejoblíbenějších států severní Afriky. První dvě, Egypt a Tunisko jsou golfistům dobře známé. Ročně sem zavítají stovky českých golfistů. Ale Maroko je pro našince stále neokoukané a z hlediska golfové turistky má potenciál uspět v konkurenci zmiňovaných dvou severoafrických zemí.

Více o: Golfové destinace , O2 Golf Adventures

Golf-Al-Maaden---Clbhouse-from-course.jpg
Golf Al-Maaden
Foto: Daniel Valchovník
Prohlédnout další fotky
  • Golf Maroko
  • Golf Maroko
  • Golf Maroko
  • Golf Maroko

Agadir s celoroční slunnou oblohou.

Agadir je místem, kde je jistě příjemné trávit golfovou dovolenou a to z pohledu jak stabilního počasí, tak širokého výběru kvalitních golfových hřišt, Třetí nejstarší hřiště v Maroku Agadir Royal Golf Club bylo vytvořeno pro pravé milovníky golfové hry.

Tím prvním byl Skot Wilson, který v roce 1951 vytvořil v suché krajině první jamku. Colonel Major Kamili, další nadšený, ale mnohem vytrvalejší hráč pak zformoval hřiště do podoby nesoucí současný název a je v Agadiru legendou.

Dunes Golf Club je navržené Cabellem Robinsonem a omračuje svou svěžestí a dokonalostí. Tvoří ho tři devíti jamková hřiště pojmenované podle stromů, které rostou po celém areálu eukalypty, mimózy a tamarišky. Golf du Soleil nacházející se mezi vlnami Atlantického oceánu, pohořím Atlas a je jedním z nejmladších.

V resortu se nacházejí dvě devítijamková hřiště (žluté a červené) a jedno osmnáctijamkové hřiště (modré). Hřiště spadá pod čtyřhvězdičkový hotel Riu Palace Tikida nabízející program all inclusive a lázeňské centrum. Hotel se nachází 7 km od hřiště.

Je doporučován těm, kteří upřednostňují klidnější dovolenou před velkými hotelovými komplexi. Golf de l'Ocean je 27 jamkové hřiště, které leží nedaleko pobřeží Atlantského oceánu, několik minut od centra Agadiru. Hřiště je rozděleno do třech devítek - "Dune", "Desert" a "Garden". Na hřišti je spousta přírodních překážek vzrostlé borovice, cypřiše nebo vysoké písečné duny a také 4 jezera. Na své si tedy přijdou hráči spíše s nižším hendicapem.

Marakéš a vrcholky Velkého Atlasu.

Marakéš je třetím největším městem Maroka a golfistům nabízí ideální golfové podmínky. Z okolních hřist, které z mého pohledu stojí za zmínku jsou Royal Marrakech nGolf Club, hřiště z roku 1923 na kterém si zahráli i Winston Churchill a Ilke Eisenhower je nejstarším golfovým areálem v Maroku.

Nachází se na upatí pohoří Velký Atlas a hráčům poskytuje kouzelné výhledy na zasněžené vrcholky hor. Součástí hřiště jsou cypřiše, eukalypty, olivovníky a citrusové stromy. Royal Golf Club disponuje i  akademií Davida Leadbettera. V těsné blízkosti se nachází další dvě golfová hřiště a to Golf Club Amelkis a Palmeraie Golf.

Amelkis Golf Club je hřištěm zaoceánského stylu, které se nachází v blízkosti města a leží taktéž v úpatí  pohoří Velký Atlas. Náročnost hry je dána množstvím vodních překážek, bunkrů a roughů. Hřiště navrhl Cabell B. Robinson a patří k jedněm z nejnovějších v Maroku. Palmaraie s kompletním golfovým zázemím pro akademii se nachází v residenčním komplexu s mnoha zahradami.

Zdejší osmnáctijamkové hřiště o délce 6200 m uspokojí hráče všech úrovní. Pro dokonalost hřiště byla půda dovezena až ze spojených států. Cena green fee se pohybuje kolem 50 Eur. V pořadí čtvrtým hřištěm je Samanah Golf Club. Jedná se o pouštní golfové hřiště, na kterém jsou vysázeny palmy, kaktusy a olivovníky.

Hřiště je kvalitou srovnatelné se špičkovými světovými hřišti, které jsem měl možnost za dobu co se golfu věnuji poznat. Osmnáctá jamka (PAR 4, délka 430 m)  je bezesporu nejkrásnější a také nejtěžší z celého hřiště. Cena green fee dosahuje až 80 Eur. Poslední osmnácti jamkové hřiště Al Maaden Golf Resort je projektem několika architektů a je považováno za perlu marockých hřišť.

Rozkládá se na úpatí hory poblíž pohoří Atlas. Díky dokonalosti návrhu hřiště splývá s okolní krajinou a hráči mohou mít pocit, jakoby se procházeli po typické severoafrické zahradě. Strategicky umístěné bunkry dávají hráčům několik možností, jak hrát. Krátce střižená tráva kolem greenů nevytrestá hráče při nepřesné ráně, naopak dává hráčům možnost snadnější záchranné ráně.

Marakéš a okolí má jak po stránce golfové, tak kulturní co nabídnout a při návštěvě Maroka by vám výlet do města neměl uniknout. Ti z vás, kteří po přečtení nabyli inspiraci, bude tato země plná zeleně a exotických vůní zcela jistě příjemným golfovým překvapením.


Maroko – informace o zemi

Kontinent: Afrika
Oficiální název: Království Maroko
Úřední jazyk: francouzština, arabština, berberština
Náboženství: Islám
Počet obyvatel: 30 miliónů
Měna: Dirham (cca 2,30 Kč)
Víza: zdarma při vstupu do země na tři měsíce
Zajímavé odkazy:
www.visitmorocco.com, www.golfmorocco.com


5 / 5 (3×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.