Maroko, tam kde končí Evropa a začíná Afrika I.

V průběhu minulého roku jsem zavítal do Maroka, jenž uzavírá trojici pravděpodobně turisticky nejoblíbenějších států severní Afriky. První dvě, Egypt a Tunisko jsou golfistům dobře známé. Ročně sem zavítají stovky českých golfistů. Ale Maroko je pro našince stále neokoukané a z hlediska golfové turistky má potenciál uspět v konkurenci zmiňovaných dvou severoafrických zemí.

Více o: Golfové destinace , O2 Golf Adventures

Amelkis-Golf-Club-Marrakech.jpg
Amelkis Golf Club Marrakech
Foto: Daniel Valchovník
Prohlédnout další fotky
  • Golf Maroko
  • Golf Maroko
  • Golf Maroko
  • Golf Maroko

Dovolím si tvrdit, že Maroko je o stupeň víš a pro ty, kteří nehledají jen teplé moře a písečné pláže. Jedním z důvodů proč se do Maroka za golfem v minulosti příliš necestovalo byly vysoké ceny služeb a komplikované letecké spojení. Dalším důvodem je malá propagace ze strany cestovních kanceláří specializujících se na golfové pobyty.

Pro golfové nadšence, kteří si zvykli létat z německých letišť je cesta bezproblémová  a cena letenky velmi příznivá. Například se společností Air Berlin se akční cena pohybuje od 2000 Kč. Levnější ceny začínají platit i u pozemních služeb jenž zahrnují ubytování, transfery, green fee aj.

Během pobytu jsem se dozvěděl, že golf v Maroku je velmi oblíbeným sportem. Jeho vztah k Evropě se odráží na rozvoji a výstavbě nových golfových hřišť, která zároveň zvyšují turistický incoming do země. A jelikož golf v Maroku, ostatně jako na celém africkém kontinentu je výsadou bohatých, místní golfové hřiště žijí hlavně z turistiky.

Golf byl do Maroka poprvé uveden na počátku dvacátého století. Od té doby se pomalu stává čím dál více populárnějším. Marocké království navíc hostí i prestižní soutěž Trophy Hassan II, vytvořenou přímo jeho královskou výsostí Hassanem II.

Slavné osobnosti světového golfu se podíleli při tvorbě golfových hřišť soustředěných do čtyř hlavních oblastí po celém území a to Rabat, Casablanca, Marakéš a Agadir. Největší koncentrace hřišť je kolem měst Marakéš a Agadir, kam jsem zavítal na své golfové cestě. Poslední z nich Agadir na jihozápadě země se pyšní slunečnou oblohou po celý rok.

Nejlepší k návštěvě Maroka je období od listopadu do začátku května. Hlavní sezóna v Agadiru je od prosince do března, ale příjemné podnebí zde panuje po celý rok.

Dvě nej z golfového Maroka.

Osmnáctijamkové hřiště, které je ze všech afrických zemí nejblíže Evropě  nese jméno Tangier Royal Golf Club z roku 1917 a je nejstarší v zemi. Jeho umístění není náhodné, Gibraltar je hned za vodou a britský vliv je na hřišti znát. Za nejvýznamnější hřiště je považováno hřiště z dílny Roberta Trenta Jonese Dar Es Salam Royal Golf Club otevřený 1971 nedaleko Rabatu, kde probíhá i zmiňovaný turnaj Trophy Hasan II a je sídlem golfové federace Maroka.

Tento areál je také největší v zemi a tvoří ho 45 jamek. Původně sloužilo především králi Hassanu II., který byl velkým příznivcem golfu. Pro ostatní hráče bylo hřiště  téměř nedostupné. V současnosti se zde golfu věnuje bratr nynějšího krále, kterému přítomnost dalších osob na hřišti tolik nevadí. Cena green fee se pohybuje od 30 EUR.
Přidělené caddy oceníte.

Nezvyklou součástí této severoafrické země jsou povinně přidělení caddy. Tato služba vám ostatně jako v jiných zemích např. Keňa, Thajsko nebo Čína může připadat zbytečná, jelikož na ni nejsme v našich poměrech zvyklí. Ale caddies mají profesionální přístup  a hlavně vám poradí jak správně hrát a puttovat.

Během hry jejich služby určitě oceníte a na domácích hřištích si rádi na marocké caddy  vzpomenete. Maroko je sice frankofonní zemí, ale většina caddy hovoří anglicky nebo německy. I když je caddy v ceně green fee očekává se spropitné minimálně 100 až 150 Dirhamů (cca 10 -15 eur) za osmnáctku.

Marocká golfová hřiště

Pokud nahlížíme na Maroko pohledem evropského turisty, najdeme zde vše, co od luxusní dovolené očekáváte. Většina hotelů je nových a moderně zařízených s milým personálem. Občasné potíže mohou nastat, ale nevybočují nikterak z normy. Kromě pěkných pláží a čistého oceánu nejvíc každého upoutá velké množství zeleně.

Při výstavbě hotelů se dbalo na to, aby v okolí bylo dostatek sportovišť, včetně golfových hřišť, které by přilákali západní klientelu. A to se Maroku velmi dobře daří. Nádherná golfová hřiště byla vystavěna v blízkosti velkých turistických letovisek, která lákají golfisty z celé Evropy všech herních úrovní. Speciálně na jaře po deštích se příroda nádherně zelená a hřiště jsou skutečnými oázami a chloubou každého klubu.


4.8 / 5 (6×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.