Západočeské lázně: Léčivé prameny a opravdová historie golfu

Na severozápadě Čech, okolo malebných lázní najdete neuvěřitelných 10 golfových areálů se 13-ti hřišti. Od toho nejstaršího v Mariánských Lázních až po moderní na místě rekultivovaného povrchového dolu v Sokolově. Region nabízí lázně, které byly objeveny již českými králi, románský zlatý relikviář s ostatky sv. Maura, radonovou naučnou stezku nebo muzea s počátky českého sklářství a výroby porcelánu. A nemůže chybět ani Becherovka.

Více o: Cestujeme po Česku , Západní Čechy

_RDP9060_1.jpg
Foto: © GOLFee.cz

Místa, která byla do map zakreslena již českými králi jako léčivá a odpočinková. Nemohla být nikým opomenuta od dob, kdy byla objevena. Kraj, který je svým způsobem léčivým jen tím, pokud sem zavítáte a necháte se hýčkat jeho pohostinností.

Prameny zde naleznete na každém kroku, od těch léčivých až po ten karlovarský třináctý, který každý zná pod jménem Becherovka. Kolonády v Karlových Varech, pohádková příroda okolo Kynžvartu, Františkovy nebo Mariánské lázně. Jedno místo krásnější než druhé.

Západočeské lázně byly vždy mekkou českého golfu. Vyrostlo zde první golfové hřiště v Čechách, i druhé golfové hřiště v Čechách, další pak v 90. letech 20. století a dodnes vznikají další a další.

Stejně jako jiné sporty, i golf dnes můžete spojit s návštěvou kulturních památek nebo kombinovat s dalšími zážitky. Jaká je tedy nabídka v Západočeských lázních, a kam můžete po golfu nebo ve spojení s golfem vyrazit?


GOLF V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH

Nejstarší české golfové hřiště spojené s historií města a britskými panovníky Edwardem VII. a Alžbětou II. Jediné hřiště na starém kontinentu, které se může pyšnit titulem Royal, tedy královské najdete jen 5 minut jízdy od městské kolonády, mezi vzrostlými stromy, kde leží jedny z nejvýše položených jamek v Čechách se skotským charakterem. Golf Mariánské Lázně

Turistické tipy v okolí

LÁZEŇSKÁ KOLONÁDA MARIÁNSKÉ LÁZNĚ
Podívejte se na centrum lázeňského života, kterým byly vždy městské kolonády. Stejně tomu je i v Mariánských Lázních, kde najdete kolonádu s unikátní litinovou konstrukcí.
Více informací naleznete ZDE

ZPÍVAJÍCÍ FONTÁNA MARIÁNSKÉ LÁZNĚ
Až v letech 1982 - 1986 při rekonstrukci kolonády byla v centru vybudována zpívající fontána. Autorem první hudební skladby pro fontánu byl Petr Hapka.
Více informací naleznete ZDE

BOHEMINICUM MINIATURY Z CELÉHO ČESKA
Naučně poznávací okruh s dokonalými maketami významných staveb a technických památek najdete v parku Bomeminicum v Mariánských Lázních.
Více informací naleznete ZDE

Kulinářské tipy v okolí

PIVOVAR CHODOVÁ PLANÁ
Odpočinek nejen pro milovníky piva najdete v rodinném pivovaru v Chodové Plané. Pivní lázně, pivovarské muzeum a stylovou restauraci Ve Skále. To vše na jednom místě jen pár kilometrů od Mariánských Lázní.
Více informací naleznete ZDE

RESTAURANT A PENZION U TETŘEVA KLADSKÁ
Zapomeutý kraj jen 10 kilometrů od centra Mariánských Lázní, nabízí nejen ubytování, ale také skvělou kuchyni se specialitami ze zvěřiny, drůbeže nebo sladkovodních ryb.
Více informací naleznete ZDE

MEDITÉ TAPAS RESTAURANT
Španělský způsob stolování se jmenuje tapas. Jedna z prvních restaurací tohoto typu specializující se na středomořskou kuchyni vznkla právě v Mariánských Lázních.
Více informací naleznete ZDE

Sportovní tipy v okolí

NAUČNÁ STEZKA KLADSKÁ
Naučná stezka seznamuje s historií osady Kladská, faunou a flórou Slavkovského lesa a přírodní rezervace Kladské rašeliny.
Více informací naleznete ZDE

PŘÍRODNÍ KOUPALIŠTĚ MICHAL
Moderní přírodní koupaliště na místě bývalého hnědouhelného dolu najdete nedaleko Sokolova. Sokolovské moře s obřím tobogánem a mnoha atrakcemi pro děti i dospělé.
Více informací naleznete ZDE

SKIAREÁL MARIÁNKY
Pár minut od centra města si vychutnáte ideální lyžařské podmínky pro pro každého, pro denní i noční lyžování a s délkou lyžařských svahů téměř 1600 metrů.
Více informací naleznete ZDE

Hřiště v okolí

Golf Háje
Golf Sokolov
Golf Klášter Teplá


GOLF V KARLOVÝCH VARECH

Hřiště v Karlových Varech vzniklo jako městský projekt ve 30. letech minulého století. Vlastně bylo postaveno zaměstnanci lázní, kteří v době krize přišli o práci. Dnes patří k jedněm z nejkrásnějších hřišť v České republice. Tradičně hostí golfové turnaje v době mezinárodního filmového festivalu a je líhní největších českých golfových talentů. Golf Karlovy Vary

Turistické tipy v okolí

VŘÍDLO A EXKURZE DO PODZEMÍ VŘÍDLA
Symbolem Karlových Varů je Vřídlo, gejzír horké minerální vody o teplotě 72°C. Navštívít můžete také podzemí, kde se vyrábí nejen tzv. kamenná růže.
Více informací naleznete ZDE

HRAD LOKET
Klíč k českému Království, středověký hrad na výrazném skalním ostrohu, ze tří stran obklopený řekou Ohří. Je srdcem malebného městečka Lokte.
Více informací naleznete ZDE

ZÁMEK BEČOV A RELIKVIÁŘ SV. MAURA
Jeden z nejzachovalejších českých hradů v sobě skrývá světový unikát. Vzácný relikviář svatého Maura, který byl dlouhá léta ukryt v zásypu hradní kaple.
Více informací naleznete ZDE

Kulinářské tipy v okolí

JAN BECHER MUZEUM
Muzeum třináctého pramene, kde můžete poodhalit tajemství rodinného byliného receptu na světoznámý alkoholický likér spojený s degustací.
Více informací naleznete ZDE

RESTAURACE ŠVEJK LOKET
Do Lokte nemusíte jen za památkami. Najdete zde i nefalšovaný Švejkův restaurant s tradiční českou kuchyní a rybími specialitami.
Více informací naleznete ZDE

RODINNÝ PIVOVAR SVATÝ FLORIÁN
Přírodní pivo se vaří v malém pivovaru v původní sladovně pod bývalou poštou v hotelu Císař Ferdinand. Vaří se tady polotmavá jedenáctka, klasické české pivo, ležák, vyrobený z přírodních surovin.
Více informací naleznete ZDE

Sportovní tipy v okolí

PAINTBALL KARLOVY VARY
Plně variabilní řiště vzniklé na prostoru o výměře 1 600 m² v Nejdku u Karlových Varů v příjemném prostředí louky a lesa se skálou.
Více informací naleznete ZDE

HARAKIRI KITE KURZY V KRUŠNÝCH HORÁCH
Zažijte bezpečný adrenalin. Nechte se táhnout kitem za pomoci větru nebo vyzkoušejte kiteboarding, snowkiting nebo buggykiting. Zažijte rychlost při jízdě a výšku při skocích.
Více informací naleznete ZDE

LANOVÉ CENTRUM TRINITY V CHEBU
Přímo pod chebským hradem najdete zábavu pro celou rodinu. Lanáček pro děti, střední i velký lanový okruh, obří houpačku nebo volný pád.
Více informací naleznete ZDE

Hřiště v okolí

Golf Cihelny
Golf Podbořánky
Golf Teplá


GOLF V KYNŽVARTU

Kdysi dávno, když hřiště bylo otevřeno, bylo označeno českou Augustou National. Jeho část leží v zámeckém parku mezi vzrostlými stromy, a prokličkovat se k jamce zde není vůbec jednoduché. Jeho krásu doplňují pohledy na zámek a poetiku pak názvy jednotlivých jamek, které byly převzaty z historie lázní a okolní krajiny. Také na hřišti se potkáte s léčivými prameny, které můžete při hře ochutnat. Golf Kynžvart

Turistické tipy v okolí

ZÁMEK KYNŽVART SÍDLO METTERNICHŮ
Klasický lázeňský zámek spojený s rodem Metternichů. V zámku najdete i kabinet kuriozit s několika egyptskými mumiemi nilských krokodýlů.
Více informací naleznete ZDE

ROZHLEDNA PANSKÝ VRCH
Celý kraj přehlédnete z rozhledy z roku 2008. Z výšky 40 metrů, do které vede 207 schodů se můžete pokochat výhledem na Mariánské Lázně, Kynžvart nebo celý Slavkovský les.
Více informací naleznete ZDE

HRÁZDĚNÝ STATEK V MILÍKOVĚ
Originální chebský hrázděný statek je dnes v majetku města a je zapsán na seznamu kulturních památek. Nabízí expozici selského interiérového vybavení 2. poloviny 19. století.
Více informací naleznete ZDE

Kulinářské tipy v okolí

KRČMA JANA ŽIŽKY LUŽEC
Patnácté století, pece tandoor a z nich pokrmy středověké kuchyně, vč. dobové atmosféry doplňujících programů. To vše zažijete ve středověké krčmě na zámku Lužec.
Více informací naleznete ZDE

ZÁMECKÝ PIVOVAR CHÝŠE
Součástí zámeckého areálu Chýše je panský pivovar, který byl vystavěn mezi lety 1839 a 1841. V historických interiérech pivovaru vás uvítá stylový restaurant a tradiční pivnice.
Více informací naleznete ZDE

Sportovní tipy v okolí

DISCGOLF CHEB
Discgolf je v podstatě házení létajícím talířem na cíl. Na rozdíl od běžné hry, kdy si na louce mezi sebou hází dva nebo více lidí, discgolf je házení na předem určený cíl.
Více informací naleznete ZDE

CYKLOSTEZKA OHŘE
Lehká trasa bez většího převýšení v délce 110 km vede přes regiony Chebsko, Sokolovsko, Karlovarsko a Ostrovsko. Přímo navazuje na Valdštejnovu stezku v Bavorsku.
Více informací naleznete ZDE

Hřiště v okolí

Golf Františkovy Lázně
Golf Luby
Golf Sokolov


Inspirujte se českými místy a prožijte v jejich kulisách svůj jedinečný příběh

Česko - země příběhů


Kam dál za tipy na Kudyznudy.cz

Památky v regionu Západočeských lázní
Kultura v regionu Západočeských lázní
Gurmánská turistika v regionu Západočeských lázní
Zážitky v regionu Západočeských lázní
Ubytování v regionu Západočeských lázní
Letní sporty v regionu Západočeských lázní
Zimní sporty v regionu Západočeských lázní
Lázně a wellness v regionu Západočeských lázní


Hrajte golf doma a cestujte za příběhy po Česku5 / 5 (4×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.