Krkonoše a Severní Čechy: Historie lyžování a horský golf

Spíše byste zde hledali jen lyžařské svahy nebo běžecké trasy, je to přeci jenom kraj horalů a zde také byly poprvé představeny první ski. Region má bohatou kulturní minulost a dnes je hodně spojován i s golfem. Najdete zde 12 golfových areálů a více než 13 golfových hřišť. S Krkonošemi je spojena řada příběhů, pašerácké stezky, nejvyšší česká hora Sněžka nebo slogan „Přijďte pobejt“, který láka na výbornou místní kuchyni.

Více o: Cestujeme po Česku , Krkonoše , Severní Čechy

terasy-main.jpg

Severní Čechy a Krkonoše nemají tak bohatou historii jako jiné regiony, přesto i když kraj patří historicky k těm chudším, i zde najdete spoustu míst, která stojí za vaši návštěvu. Můžete se vydat na několik krásných strážních hradů, můžete sledovat pašerácké stezky nebo se podívat na zbytky vulkanické činnosti na našem území.

I zde najdete Zlatou stezku českých králů. Ač se to nezdá, do historie Českého středohoří promluvil i Jan Žižka, své příběhy zde napsala architektura v podobě televizního vysílače Ještěd nebo mnoha krásných rozhleden.

K nejtradičnějším zdejším činnostem však patří výroba a zpracování skla. Tady kdysi dávno vznikla proslulá česká bižuterie, která vede až ke světoznámé značce Swarovski.

Krkonoše jsou doménou lyžování a zimních sportů. Od nepaměti se zde rodí výborní sportovci. Dnes už ale nejde jen o lyžaře. Mezi nimi jsou i výborní golfisté.

Stejně jako jiné sporty, i golf dnes můžete spojit s návštěvou kulturních památek nebo kombinovat s dalšími zážitky. Jaká je tedy nabídka v Krkonoších a Severních Čechách, a kam můžete po golfu nebo ve spojení s golfem vyrazit?


GOLF V LIBERCI

Svým charakterem typické horské hřiště, které bylo postaveno podle návrhu známého anglického architekta Keithe Prestona a patří mezi klenoty mezi českými golfovými areály. Osmnáct jamek umně zasazených do úbočí  libereckých hor a jedinečnými výhledy na Krkonoše. Mezi hráči asi není nikdo, kdo by hřiště na vlastní kůži neokusil a nemluvil o jeho náročnosti a nutnosti, zahrát si zde několikrát za rok. Golf Ypsilonka

Turistické tipy v okolí

HRAD PECKA
Peckovský zámek vzkvétal na začátku 17. století, za návštěvy renesančního intelektuála Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic. Do české historie se zapsal jako cestovatel, hudební skladatel, spisovatel a politik.
Více informací naleznete ZDE

HRAD GRABŠTEJN
Je jisté, že stál již ve 13. století. Gotický hrad, který byl v průběhu 16. století přestavěn v reprezentativní renesanční sídlo a do současné podoby zrekonstruován až v minulých letech.
Více informací naleznete ZDE

HRAD A ZÁMEK FRÝDLANT
patří k nejvýznamnějším památkovým celkům v severních Čechách. Spojuje v sobě dva architektonické útvary: středověký hrad a renesanční zámek jehož historie sahá až do 13. století.
Více informací naleznete ZDE

Kulinářské tipy v okolí

PIVOVAR KONRÁD VRATISLAVICE
Přes 150 let je život Vratislavic spojen s pivovarem. Vratislavický pivovar několikrát měnil majitele, názvy piva, zažíval roky slávy a dokonce i ukončení výroby. Ale pivovar stále žije a vaří velmi dobré pivo.
Více informací naleznete ZDE

KAVÁRNA BEZ KONCEPTU
Nezaměnitelnou atmosféru stylové kavárny a výborné výrobky najdete ve Starém Harcově, poklidné části Liberce. Ochutnat můžete vynikající kávu, míchané koktejly nebo domácí dezerty.
Více informací naleznete ZDE

HOSPODA DOMOV LIBEREC
S restaurací se váže dávná tradice, kdy stezkami přes Ještěd táhly formanské karavany. A jednou z jejich odpočinkových zastavení byla již tenkrát existující hospoda Domov.
Více informací naleznete ZDE

Sportovní tipy v okolí

GOLF CENTRUM LIBEREC
Jeden ze tří největších golfových indoorů v České republice. Kompletní zázemí pro začátečníky i pokročilé s vlastní restaurací a disponující sedmi vnitřními odpalištích.
Více informací naleznete ZDE

BĚŽECKÝ AREÁL VESEC
V roce 2009 byl v části Vesec vybudován sportovní areál pro běžecké lyžování. Areál je využíván celoročně - běžecké lyžování v zimě a asfaltové cestičky jsou v letní sezóně vhodné pro cyklistiku i pro in-line brusle.
Více informací naleznete ZDE

STŘELNICE V LIBERCI
V areálu Tipsport areny se nalézá 25, 50 a 100 metrová střelnice, laserová střelnice a stylově zařízený střelecký klub s barem.
Více informací naleznete ZDE

Hřiště v okolí

Golf Grabštejn
Golf Liberec - Machnín
Golf Malevil


GOLF V ÚSTÍ NAD LABEM

Sportovní a náročné hřiště s osmnácti jamkami, které vzniklo na místě původní městské skládky tuhého odpadu a ač se to nezdá, patří také mezi městská hřiště. Sportovní areál, který má každý Ústečan na dosah ruky a na hřiště si dojede i městkou hromadnou dopravou. Přesto zde najde jeden z nejhezčích areálů okolo umělého jezera. Golf Terasy

Turistické tipy v okolí

HRAD BEZDĚZ
Král hradů je přezdívka Bezdězu, který nechal ve 13. století vybudovat Přemysl Otakar II. Zpět ho do královského držení získal i Karel IV. a později proslavil Karel Hynek Mácha.
Více informací naleznete ZDE

MUZEUM LEHKÉHO OPEVNĚNÍ
Rekonstruovaný lehký objekt předválečného opevnění starého typu. K vidění je i stálá expozice dobové výstroje, výzbroje a dalších předválečných reálií.
Více informací naleznete ZDE

MUZEUM CIVILNÍ OBRANY
V podzemí Ústí nad Labem můžete navštívit Muzeum civilní obrany. Kryt, který byl vybudován v roce 1942 a má 500 metrů zpřístupněných chodeb a 250 metrů původních štol.
Více informací naleznete ZDE

Kulinářské tipy v okolí

VÝLETNÍ ZÁMEČEK VĚTRUŠE
Ve zrekonstruovaném zámečku můžete ochutnat jídla z české kuchyně, posedět uvnitř nebo na zahrádce a pokochat se výhledem na Ústí u zákusku a dobré kávy.
Více informací naleznete ZDE

PIVOVAR NA RYCHTĚ
Pivovar A Hotel Na Rychtě patří mezi tradiční české restaurace s vlastním pivovarem. Vyrábí nefiltrovaná piva pouze pro soukromou potřebu hotelu. Po předchozí domluvě je možná i exkurze do výroby.
Více informací naleznete ZDE

CAFÉ RESTAURANT SISSI
Známý vídeňský zákusek dobyl svou chutí celý svět. Vídeňské speciality včetně slavného dezertu můžete ochutnat právě v Café Restaurant Sissi v Teplicích.
Více informací naleznete ZDE

Sportovní tipy v okolí

SESTUP DO NITRA ZEMĚ
Nedaleko Ústí nad Labem naleznete jeskyně pro každého. Pod povrch země v oblasti Labských pískovců objevíte řadu štol, plazivek a úzkých jeskyní.
Více informací naleznete ZDE

PLAVECKÝ AREÁL KLÍŠE
Voda, sport a relaxace v Ústí nad Labem je plavecký areál Klíše. Nabízí vnitřní padesátimetrový a dětský bazén, oddělené sauny a venkovní skokanský bazén.
Více informací naleznete ZDE

BEACH ARÉNA ÚSTÍ NAD LABEM
plážový sport si můžete zahrát v centru Ústí nad Labem. Najdete zde čtyři venkovní beachvolejbalové kurty, kvalitní zázemí, šatny a sprchy s teplou vodou.
Více informací naleznete ZDE

Hřiště v okolí

Golf Janov
Golf Ještěd
Golf Malevil


GOLF V TEPLICÍCH

Jen 5 kilometrů od centra Teplic, okolo jezera Barbora najdete stejnojmenný golfový areál s osmnácti jamkami. Rovinaté hřiště postavené mezi vzrostlými stromy, které byste hledali spíše v lázeňských parcích nebo na jihu Čech. Přátelské prostředí, které přivítá každého milovníka sportu, krásné přírody a dokáže překvapit svou kvalitou. Golf Barbora

Turistické tipy v okolí

HRAD DOUBRAVKA
V 17. století se hrad změnil na pevnost s ojedinělým systémem bastionového opevnění. Za třicetileté války se hradu zmocnila cizí vojska. Jeho ruiny se později staly oblíbeným romantickým místem teplických lázeňských hostů.
Více informací naleznete ZDE

PROHLÍDKOVÁ ŠTOLA LEHNSCHAFTER
Štola je jedno z nejrozsálejších a nejstarších důlních děl v Čechách. Těžila se zde stříbrná ruda. Důl má celkem 12 pater a je bezmála 250 metrů hluboký.
Více informací naleznete ZDE

HRAD SUKOSLAV V KOSTOMLATECH
Rozsáhlé torzo hradu, nazývaného též Kostomlaty, se tyčí na kopci, nedaleko od Kostomlat pod Milešovkou. Hrad bývá považován za jednu nejmalebnějších zřícenin v Čechách.
Více informací naleznete ZDE

Kulinářské tipy v okolí

RESTAURACE GIOVANNI GIACOMO V TEPLICÍCH
stylové prostory vám nabídnou nevšední kulinářské speciality české a ruské kuchyně. Giovanni Giacomo, nově postavený hotel v klidné vilové čtvrti v Teplicích.
Více informací naleznete ZDE

SYMFONIE BAREV V RESTAURACI BEETHOVEN
Atmosféra genia loci v Restauraci Beethoven, to je prostředí teplických lázní, které inspirovalo i samotného Ludwiga van Beethovena.
Více informací naleznete ZDE

RESTAURACE ZAHRADA TEPLICE
Chcete-li zdravě jíst a přitom si pochutnat. Ochutnejte sortiment BIO produktů v restauraci Zahrada v Teplicích, která nediskriminuje bezlepkáře, makrobiotiky, vegetariány nebo "masaře".
Více informací naleznete ZDE

Sportovní tipy v okolí

AQUACENTRUM TEPLICE
Plavecký a rekreační bazén s termální vodou najdete v Teplicích. Neodejdete ani s prázdnými žaludky, navštívit můžete místní mokrý bar.
Více informací naleznete ZDE

ZKUSTE BVP V OSEKU
Už jste to zkusili? Bojové vozidlo pěchoty je lehké bojové pásové vozidlo bývá využíváno jako doplněk mechanizovaných jednotek armády. Nechte se svést.
Více informací naleznete ZDE

JEZERO MILADA
Rekreační oblast nedaleko Ústí nad Labem a Teplic. Bývalá těžební oblast od roku 2013 vás naláká velkým jezerem, které dostalo své jméno po původním hlubinném dole.
Více informací naleznete ZDE

Hřiště v okolí

Golf Cínovec
Golf Bitozeves
Golf Kotlina


Inspirujte se českými místy a prožijte v jejich kulisách svůj jedinečný příběh

Česko - země příběhů


Kam dál za tipy na Kudyznudy.cz

Památky v regionu Krkonoše a Podkrkonoší
Kultura v regionu Krkonoše a Podkrkonoší
Gurmánská turistika v regionu Krkonoše a Podkrkonoší
Zážitky v regionu Krkonoše a Podkrkonoší
Ubytování v regionu Krkonoše a Podkrkonoší
Letní sporty v regionu Krkonoše a Podkrkonoší
Zimní sporty v regionu Krkonoše a Podkrkonoší
Lázně a wellness v regionu Krkonoše a Podkrkonoší


Hrajte golf doma a cestujte za příběhy po Česku5 / 5 (2×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.