Jižní a Západní Čechy: Region piva, rybníků a pohádkových měst

Na jihu a západě Čech je dnes 12 golfových resortů a více než 16 hřišť. Najdete zde hřiště evropské úrovně stejně, jako třeba městské devítky nebo jedno přírodní, opravdu spartánské hřiště v Třímanech. Historie je v tomto regionu s golfem přímo spjata. Český Krumlov, Hluboká, Tábor nebo Plzeň nabízí mnoho tipů pro vaši návštěvu nebo další sportovní aktivity. Ani o dobrou gastronomii zde nikdy nebyla nouze. Vždyť právě v Plzni vzniklo jedno z nejlepších světových piv.

Více o: Cestujeme po Česku , Jižní Čechy , Západní Čechy

Hluboka-7_3.jpg

Jako by se historicky oblasti jižních a západních Čech vyvíjely separátně od středočeské kotliny.  Původní osady a nejstarší sídliště se pomalu měnila v nejstarší města, ke kterým patří Písek, České Budějovice nebo Třeboň.

Pramení zde Vltava, najdete zde nejstarší český les, jednu z největší rybníkářských soustav, malebné zámky a pohádkové město Český Krumlov. Vždy se zde dařilo i sportu a nabídky volnočasových aktivit zde najdete téměř na každém kroku.

Ani Jižní a Západní Čechy nezůstávají s golfem pozadu. V celém regionu napočítáte 12 golfových resortů, které nabízejí celkem 16 hřišť. A všechna vznikala až na přelomu tohoto tisíciletí.

Stejně jako jiné sporty, i golf dnes můžete spojit s návštěvou kulturních památek nebo kombinovat s dalšími zážitky. Jaké jsou tedy možnosti v Jižních a Západních Čechách, a kam můžete po golfu nebo ve spojení s golfem vyrazit?


GOLF NA HLUBOKÉ

Na břehu vysušeného rybníka a přímo pod romantickým zámkem Hluboká najdete 27 malebných jamek. Jeden z prvních areálů, který u nás vyrostl již v 90. letech minulého století, je dnes již mezi golfisty pojmem. Mezi vzrostlými vrbami a sochami vodníků nebo krokodýlů zde najdete nejen mistrovské, ale také malé devítijamkové akademické hřiště. Golf Hluboká

Turistické tipy v okolí

ZÁMEK HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
Ideální místo pro milovníky historie a romantiky. Zámek, který do dnešní podoby změnil rod Schwarzenberků a bývá mnohými označován za nejhezčí zámek České republiky.
Více informací naleznete ZDE

KAMENNÝ MOST V PÍSKU
Vedle Karlova mostu v Praze patří mezi nejslavnější kamenné mosty na světě. Je starší než ten pražský a byl postaven na příkaz krále Přemysla Otakara II jako součást Zlaté stezky.
Více informací naleznete ZDE 

HUSITSKÉ MUZEUM TÁBOR
Historie husitství v Čechách byla instalována do jedné z nejvýznamnějších památek pozdní gotiky v českých městech, do budovy městké radnice v Táboře.
Více informací naleznete ZDE

Kulinářské tipy v okolí

MĚŠŤANSKÝ PIVOVAR DUDÁK STRAKONICE
Jediný měšťanský pivovar v Čechách, který je dodnes ve vlastnictví města. Tradice spojená s vařením nejen piva je zde udržována již od roku 1649. A pivo je dnes vařeno ženou, paní sládkovou.
Více informací naleznete ZDE

STŘEDOČESKÁ KRČMA V PÍSKU
Lehce šokující středověké prostředí a drsná středověká mluva. To je Krčma v Písku. A nejen to, zvláštností nejsou tanečnice na stolech, kejklíři, šermíři nebo fakír.
Více informací naleznete ZDE

MUZEUM ČOKOLÁDY A MARCIPÁNU V TÁBOŘE
V prostorách tří zrekonstruovaných gotických domů objevíte historii čokolády, dovozu do Evropy a zpracování do podoby bonbonů, tabulek, pralinek nebo klasických figurek.
Více informací naleznete ZDE

Sportovní tipy v okolí

ADRENALIN PARK HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
Adrenalin a nevšední zážitky. To nabízí jedinečný park vybudovaný na břehu Vltavy hned za hranicemi golfového hřiště. Lanové centrum, flying stork, pardálův běh a další aktivity na jednom místě.
Více informací naleznete ZDE

LETIŠTĚ HOSÍN
Hangár plný letadel, bezmotorových kluzáků, vyhlídkové lety nad Jižní Čechy nebo seskok padákem. To vše nabízí Hosín. Objednat si můžete i trénink lehké akrobacie.
Více informací naleznete ZDE

HAUSBOTEM PO VLTAVĚ
Nemusíte mít kapitánské zkoušky, přesto se alespoň na chvíli kapitánem malého plavidla můžete stát. Obytnou lodí z Hluboké až do Českých Budějovic se nemusíte bát vydat třeba lodí po Vltavě.
Více informací naleznete ZDE

Hřiště v okolí

Golf Čertovo břemeno
Golf Hořehledy
Golf Písek


GOLF V ČESKÉM KRUMLOVĚ

Jen pět minut od centra pohádkového města Český Krumlov najdete golfové hřiště Svachovka. Osmnáct jamek zasazených do šumavské krajiny splňuje vše, co od zdejšího kraje můžete očekávat. Příjemné prostředí, ubytování na statku a dobrou kuchyni. Do centra města si můžete odskočit i na kole a cesta vám nezabere více než 20 minut. Golf Český Krumlov

Turistické tipy v okolí

HRAD A ZÁMEK ČESKÝ KRUMLOV
Státní zámek a hrad Český Krumlov je jednou z nejvýznamnějších českých památek. Najdete zde nejen hradní muzeum, ale také třeba nejstarší zámecké barokní divadlo na světě.
Více informací naleznete ZDE

DÍVČÍ KÁMEN
Monumentální romantická zřícenina hradu Dívčí Kámen, jehož historie se datuje až do roku 1349 a rodu Rožmberků. V blízkosti najdete i největší keltské oppidum v Evropě.
Více informací naleznete ZDE

GRAFITOVÝ DŮL
Až do hloubky 70 metrů pod povrch vede prohlídka grafitového dolu s ukázkou těžby a svezením důlním vláčkem, kterým se dostanete až 1,5 kilometru pod Český Krumlov.
Více informací naleznete ZDE

Kulinářské tipy v okolí

MASNÉ KRÁMY ĆESKÉ BUDĚJOVICE
Tradiční restaurace navazující na jihočeskou pohostinnost, proslulou staročeskou kuchyni podle starých receptur a světoznámou značku piva Budweiser Budvar.
Více informací naleznete ZDE

PIVOVARSKÁ RESTAURACE EGGENBERG ČESKÝ KRUMLOV
Stylovou restauraci najdete nad lednicemi a ležáckými sklepy, kde skutečně zraje pravé českokrumlovské pivo Eggenberg s historií od roku 1561.
Více informací naleznete ZDE

VČELÍ FARMA MEDKALIŠTĚ
Medobraní, Medový den dětí, individuální prohlídky a ochutnávky. To vše můžete zažít v obci Kaliště nedaleko Českých Budějovic na soukromé včelí farmě.
Více informací naleznete ZDE

Sportovní tipy v okolí

LANOVÝ PARK MÁJ
Trasy plné kreativních překážek, zkouška zdatnosti nebo netradiční sportovní aktivity pro celou rodinu vás čekají nedaleko centra Českých Budějovic. A nikoliv na zemi, ale v korunách vzrostlých stromů.
Více informací naleznete ZDE

STEZKA ŽELEZNÉ OPONY
Jedinečná trasa pro pěší i cyklisty vede místy, kde stála půlku století železná opona. Navštívit můžete i muzeum mapující 50 let střežení hranice nebo rozdělené nádraží v Železné.
Více informací naleznete ZDE

LEZECKÉ CENTRUM LEZETOP PÍSEK
Přes 160 lezeckých cest v největším lezeckém centru v Čechách je v Písku. Najdete zde i boulderovou tréninkovou místnost, bar, obchod nebo půčovnu lezeckého vybavení.
Více informací naleznete ZDE

Hřiště v okolí

Golf Bechyně
Golf Monachus
Golf Telč


GOLF V PLZNI

Město českého piva dlouho nemělo žádné golfové hřiště. Pak v jeho okolí vyrostla čtyři. Vlajkovou lodí je dnes Dýšina, která pravidelně hostí dámský turnaj Ladies European Tour. Má atypický design, velké převýšení, je umístěno v lese a má jamku, která je dlouhodobě hodnocena jako nejhezčí a jedna z nejtěžších v Čechách a na Moravě. Golf Dýšina

Turistické tipy v okolí

ZÁMEK ZBIROH
Historie zámku sahá až do 13. století, ale v poslední době o něm příliš slyšet nebylo. Aby ne, má svou utajovanou etapu z období totality. Zjistěte si proč a zámek navštivte.
Více informací naleznete ZDE

ZÁMEK LUHOV
Pozdně barokní zámek, který ve svých prostorách skrývá největší sbírku historický kol. Od předchůdce kola "draisiny" až po výjimečnou sbírku kol českého výrobce Favorit Rokycany.
Více informací naleznete ZDE

VYHLÍDKOVÁ VODÁRENSKÁ VĚŽ HEŘMANOVA HUŤ
Unikátní vyhlídka, která vznikla z rekonstrukce šestnáctimetrové betonové vodárenské věže z roku 1908. Je jednou ze dvou dochovaný pivovarských věžních vodojemů v Česku.
Více informací naleznete ZDE

Kulinářské tipy v okolí

ANGUS STEAK RESTAURANT SOBĚSUKY
Od roku 1674 zde stála panská krřma. Dnes zde dostanete pravý angus steak z vlastního ekologického chovu hovězího masného plemene Aberdeen Angus.
Více informací naleznete ZDE

PERLIVÝ SVĚT BOHEMIA SEKTU
Kdo by neznal nejznámější český sekt, ale jak vypadá tajuplný svět bublinek? Objevte zajímavá místa původních sklepů kde sekty zrají a staňte se znalcem šumivých vín.
Více informací naleznete ZDE

ZÁMECKÁ KRČMA U RUDOLFOVY KRATOCHVÍLE ZBIROH
Staročeské speciality ze středověké krčmy zámecké kuchyně na Zbirohu s pondělními hostinami a programem. Ani si nic nemusíte objednat a pokrmy dostanete na dobovém keramickém nádobí.
Více informací naleznete ZDE

Sportovní tipy v okolí

HALTER VALLEY DIVOKÝ ZÁPAD ČESKÉHO ZÁPADU
Chcete se potkat s českým Bufallo Billem, šerifem Wyattem Erpem nebo Calamity Jane. Naučit se jezdit na koni, házet podkovou nebo žonglovat s revolvery? Zastavte se na farmě nedaleko Plzně.
Více informací naleznete ZDE

FANTASY GOLF PLASY
I cestu kolem světa zažijete na golfu, tedy, na minigolfu v Plasech. Projdete se devíti zeměmi pěti kontinentů a potkáte třeba Dráculu, Kleopatru nebo loď plnou pirátů.
Více informací naleznete ZDE

POTÁPĚNÍ SUCHOU NOHOU NA DOMAŽLICKU
Netradiční potápění suchou nohou zažijete v zatopeném lomu u Starého Klíčova. Skrz speciální kabinu se dostanete až na dno a můžete pozorovat chování ryb a sladkovodní medúz.
Více informací naleznete ZDE

Hřiště v okolí

Golf Alfrédov
Golf Darovanský Dvůr
Golf Podbořánky


Inspirujte se českými místy a prožijte v jejich kulisách svůj jedinečný příběh

Česko - země příběhů


Kam dál za tipy na Kudyznudy.cz

Památky v regionu Jižní Čechy
Kultura v regionu Jižní Čechy
Gurmánská turistika v regionu Jižní Čechy
Zážitky v regionu Jižní Čechy
Ubytování v regionu Jižní Čechy
Letní sporty v regionu Jižní Čechy
Zimní sporty v regionu Jižní Čechy
Lázně a wellness v regionu Jižní Čechy


Hrajte golf doma a cestujte za příběhy po Česku5 / 5 (2×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.