Hrajte golf doma a cestujte za příběhy po Česku

Česko je země plná příběhů. Nepodívat se do okolí golfových hřišť by byla velká škoda. Cesta za golfem nemusí být jen cestou na hřiště a zpět. Po celé republice se dá cestovat a společně s novými hřišti poznávat i vše, co Česko nabízí.

Více o: Cestujeme po Česku

Kynzvart-main.jpg
Foto: © Robin Drahoňovský

Golfová hřiště u nás v posledních letech přibývala tempem až neskutečným. Dnes jich v Čechách a na Moravě naleznete více než 100. Jsou ve všech koutech naší republiky, v blízkosti mnoha zajímavých míst, která byste neměli přehlédnout.

Můžete cestovat a objevovat to nejzajímavější z naší historie nebo současnosti, a to i prostřednictvím golfu. Tipy kam cestovat za příběhy po Česku vám přínášíme v novém osmidílném seriálu.

Přes golf můžete poznat bohatou historii reprezentovanou hrady a zámky, architekturu a chráněné krajinné oblasti, kulinářské zážitky, sport nebo kulturu.

Každý kraj nabízí spoustu zajímavých zastávek nebo možností, kde zůstat déle než jen na odehrání osmnácti jamek.

Odjet hned z hřiště domu by byla velká chyba. Každý region, každé okolí golfového hřiště nabízí mnoho možností, kde se ubytovat, kde navštívit historickou nebo klulturní památku, případně kde pokračovat za dalšími sporty.

Volné dny nebo dovolenou můžete strávit nedaleko domova a objevit, že exotika, nové zážitky nebo adrenalin nemusí od vás být vzdáleny stovky kilometrů nebo jen za hranicemi Česka.

Základní osmidílný seriál, který budeme dále rozvíjet, vám přinášíme společně s projektem Česko země příběhů a agenturou CzechTourism.


STŘEDNÍ ČECHY

Ve Středních Čechách v současné době naleznete více jak 24 golfových areálů, a to nebudeme-li počítat Prahu, kde je jich dalších pět. V okolí každého hřiště naleznete také mnoho historických památek nebo nabídek sportovních aktivit. Střední Čechy byly vždy útočištěm králů, dobrého jídla, sportu a v Praze byl také v 19. století poprvé v naší historii představen golf.

Zde si zahrajete s výhledem na Karlštejn, nedaleko zámku Konopiště nebo Štiřín, v Mladé Boleslavi na dohled Drábských světniček nebo na hřišti Albatross, které hostilo European Tour.

Kam za golfem a příběhy ve Středních Čechách


JIŽNÍ A ZÁPADNÍ ČECHY

Golf se na jihu Čech pomalu rozvýjí. Dnes zde najdete 12 golfových resortů a 16 hřišť. Historii mají Jižní Čechy velmi bohatou a sahající až do pravěku. K Jižním Čechám se také vztahují počátky knížecího rodu Slavníkovců. Pramení tady Vltava, najdete zde největší českou přehradní nádrž Lipno, jedno z nekrásnějších měst, pohádkový Český Krumlov, rodiště Jana Žižky, husitský Tábor nebo unikátní soustavu rybníků na Třeboňsku.

Právě v Jižních Čechách najdete hřiště jen pět kilometrů od centra Českého Krumlova, na dně vysušeného rybníka pod zámkem na Hluboké nebo mezi čertovými kameny v Jistebnici.

Kam za golfem a příběhy v Jižních Čechách


ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ

To jsou Karlovy Vary, Františkovy a Mariánské Lázně nebo Kynžvart. Zde můžete hledat první česká golfová hřiště, která na našem území vznikala počátkem 20. století. Jediný královský klub na kontinentální Evropě nebo kosmickou krajinu, která vznikla po těžbě hnědéhé uhlí. Severozápadní Čechy se mohou pyšnit 24 golfovými areály a 26 hřišti, z nichž některá patří k evropským unikátům.

V tomto regionu najdete hřiště otevřené anglickým králem a staré více než 100 let. Golfový areál, který byl postaven na dně povrchového dolu nebo jamky v blízkosti léčivých pramenů na Kynžvartu.

Kam za golfem a příběhy v Severozápadních Čechách


KRKONOŠE A SEVERNÍ ČECHY


 

Svádí v první řadě k lyžování a horské turistice, ale najdete zde i golfová hřiště. A ne ledajaká. Areály, které na první pohled připomínají sjezdové svahy, a přesto se na nich hraje golf. Region, kde byly poprvé hrabětem Harrachem představeny ski, ale také zde vzniklo jedno z prvních golfových hřišť, které bylo postaveno svépomocí. Až pojedete za golfem, přibalte kolo nebo pevnou obuv. Nebudete litovat.

Adrenalinové hřiště v Harrachově, zoologickou zahradu na golfu na Malevilu, hřiště, z jehož fairwayí uvidíte na Sněžku nebo na Černou horu z Mladých Buků nebo jedno z nejkrásnějších hřišť v Čechách, Ypsilonka. To vše nabízejí Krkonoše a Severní Čechy.

Kam za golfem a příběhy v Krkonoších


KRÁLOVÉHRADECKO A PARDUBICKO

 

V okolí Pardubic a Hradce Králové je rovinatá krajina podél Labe a v ní řada krásných hřišť. Většina z nich je na rovině, některá skrytá v lese, jiná vybudovaná třeba na bývalé popílkové výsypce. Jeden z největších areálů v Čechách na Nové Americe nebo malé horské hřiště nedaleko broumovských skal. Až sem pojedete za golfem, nezapomeňte  zastavit se podívat na osmý div světa, Ďáblovu bibli nebo na nejmohutnější skalní bludiště na světě.

Sportovní hřiště, kde se již několik let hraje Challenge Tour na Kunětické Hoře, lázeňské hřiště v Bohdanči nebo nové, horské hřiště Grosshof, které je zavlažováno ze 100 let starého vodojemu. To je jen pětina možností, které na Královéhradecku a Pardubicku najdete.

Kam za golfem a příběhy v Královéhradecku a Pardubicku


JIŽNÍ MORAVA


Na Jižní Moravě se nedaří jen vínu, daří se zde i golfu. Za posledních pár let zde vyrostlo mnoho kvalitních areálů. Některé z nich leží i v blízkosti historických památek nebo míst, kam se zapsala nejen česká, ale evropská historie, která vede až k Napoleonovi. Najdete zde i hřiště, které svůj vznik datuje až do roku 1932 nebo hřiště, které je uprostřed automotodromu. A je tu i hřiště, kde se v létě hraje golf a v zimě lyžuje.

S Napoleonem je spojen Austerlitz a se Slavkovem golfové hřiště, nedaleko Brna jsou zase polní Kaskády, na kterých najdete 27 nádherných jamek a hrát golf nebo lyžovat můžete na Kořenci. Patří sem i Svratka 1932, přírodní, lesní a přátelské hřiště.

Kam za golfem a příběhy na Jižní Moravě


STŘEDNÍ MORAVA A JESENÍKY


Když řeknete tvarůžky, vybaví se vám Olomouc, když před golfistou řeknete Olomouc, vybaví se mu golfové hřiště. Tam můžete začít a pokračovat až do Jeseníků. Po cestě najdete Zlaté a Stříbrné hory, lázně Dolní Lipová a stopy Vinzenta Priessnitze, který právě tady zkoušel své první studené koupele a zábaly. Okolo Ostravy pak neuvěřitelný počet osmi golfových hřišť. Na Čeladné se odehrálo několik turnajů European Tour, hřiště v lázeňském parku najdete v Šilheřovicích, ale to zdaleka není vše.

Horské, náročné a krásné hřiště najdete na Ostravici, mistrovské a evropskou tour prověřené hřiště v Čeladné, městské hřiště na místě bývalého dolu v Lipinách nebo osmnáct jamek v Rotschildově parku, kde se golf hrál poprvé již v roce 1970 v Šilheřovicích.

Kam za golfem a příběhy na Střední Moravě


VÝCHODNÍ MORAVA


 

Voda je motivem východní Moravy. Vodu a hory tu najdete na každém kroku. Voda, hory a čistý vzduch, to je také ideální kombinace pro lázně. Nejznámější jsou Luhačovice a v jejich okolí najdete například hřiště Jezera, opravdový vodní ráj nebo horské hřiště v lázních Kostelec. Co takhle si dát golf na dostihovém závodišti. U nás jsou jen dvě. V Karlových Varech a ve Slušovicích. Pokud berete golf jako turistiku, pak nezapomeňte na Búřov.

Beskydy pro vás mají nabídku menších, ale o to krásnějších hřišť. Snad jen s výjimkou Slušovic všude hraje hlavní roli voda a hory. Vodní hrátky na Jezerech, nebo horské hřiště ve Velkých Karlovicích, to je golf na Východní Moravě.

Kam za golfem a příběhy na Východní Moravě


Inspirujte se českými místy a prožijte v jejich kulisách svůj jedinečný příběh

Česko - země příběhů4.9 / 5 (8×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.