Ruských turistů v Česku ubývá

Jak vyplývá z aktuálních dat Českého statistického úřadu, ruských turistů ubylo meziročně o 14,1 procenta, příjezdy z Ukrajiny klesly dokonce o více než třetinu. Asociace cestovních kanceláří i další odborné subjekty přitom dříve odhadovaly, že letos navštíví Česko o pětinu Rusů méně než loni. I přes dobrá čísla v prvním čtvrtletí tohoto roku se tento odhad ukazuje jako spíše optimistický.

Více o: CzechTourism

CT-news-12-1.jpg
Ruských turistů v Česku ubývá
Foto: © CzechTourism

Rusové obecně ztrácí zájem o cestování kvůli devalvaci rublu, která skokově zdražila veškeré zájezdy. Za poklesem prodejů zájezdů do České republiky potom stojí nejen slabší ruská měna, ale zejména důsledky rusko-ukrajinské krize. Přitom právě ruští turisté patří mezi zahraniční návštěvníky, kteří v naší zemi utrácí nejvíce.

"Již na počátku druhého čtvrtletí jsme upozorňovali na možný úbytek turistů z Ruska a navrhovali jsme konkrétní opatření, jak vývoj situace alespoň částečně zmírnit,“ uvedl Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism. Situaci by podle něj pomohlo především zjednodušení a urychlení vydávání víz na zastupitelských úřadech ČR v Rusku.

Česko tak naplno pociťuje obavy Rusů, kteří se za složitější vnitropolitické situace bojí cest do zahraničí. Pro jejich alespoň částečné zmírnění plánuje CzechTourism oslovení ruské veřejnosti a kombinací PR článků, inzerce, outdoorové reklamy a elektronických médií chce povzbudit zejména individuální turisty k cestám do České republiky. Bojovat proti případnému propadu mohou i jednotliví poskytovatelé služeb v cestovním ruchu tím, že své propagační aktivity zaměří více na ruskou klientelu a doplní tak reklamní kampaň vedenou agenturou CzechTourism.


Newsletter pro provozovatele turistických zařízení a služeb vychází v rámci spolupráce agentury CzechTourism s provozovateli turistických nabídek.
Primárním cílem je stimulace nabídky na trhu domácího cestovního ruchu, a to formou informování provozovatelů o možnosti propagace produktů v rámci portálu Kudy z nudy prostřednictvím PR a directmarketingových nástrojů, navázání zpětné vazby s uživateli a motivace k rozvoji kvalitních turistických produktů. Toto je realizováno v rámci Informační kampaně pro provozovatele, která bude probíhat do podzimu 2014.


5 / 5 (4×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.