Průzkum: Víkendové pobyty v ČR

Víkendové pobyty patří mezi oblíbené způsoby trávení volného času českých turistů. Agentura CzechTourism proto v prosinci loňského roku realizovala průzkum, který zachycuje jejich využívání v Česku.

Více o: CzechTourism

CT-news-2-1.jpg
Portál Kudy z nudy zná 8 z 10 podnikatelů v domácím cestovním ruchu
Foto: © CzechTourism

Pod pojmem „víkendový pobyt“ si většina respondentů představí krátkou dovolenou, která trvá od pátku do neděle. Návštěvníci turistických cílů jezdí během víkendových pobytů nejčastěji na prověřené a oblíbené místo, ale občas rádi vyzkouší i něco nového. 82 % účastníků průzkumu vyhledává informace a tipy na víkendový pobyt na internetu.

72 % mužů a 63 % žen bylo během posledních šesti měsíců alespoň jednou na víkendovém pobytu. Pokud jde o jeho náplň, upřednostňují muži aktivní a sportovní program, zatímco ženy spíše preferují relaxaci. Nejvíce oblíbenou kategorií jsou ale u obou skupin respondentů poznávací nebo turistické pobyty, na které jezdí nejčastěji ve dvou nebo s dětmi.

Za největší benefit považují dotázaní slevu na vstupném nebo na ubytování, které zároveň polovina z dotázaných považuje za drahé. Maximální částka, kterou je většina z nich ochotna za ubytování zaplatit, je 400 Kč za osobu a noc. Úroveň ubytování i vstřícnost personálu byla hodnocena kladně, nejvíce oblíbené jsou penziony nebo hotely s polopenzí.Víkendové pobyty v kostce:
75 % respondentů má zájem o bezplatné členství v Klubu Kudy z nudy, jehož prostřednictvím by mohli využívat výhodné nabídky provozovatelů.
Čtyři pětiny respondentů již nyní sledují nezávislé weby obsahující informace o ubytování a jejich recenze.
Podíl žen, které preferují polopenzi, je o 6 % vyšší než mužů, kteří se tak více spokojí i s pobytem pouze se snídaní či úplně bez stravy.
Mužů, kteří by rádi trávili víkend aktivně je 2x více než žen. Naopak ženy chtějí o třetinu více využívat víkend k relaxaci.
Ženy raději zkouší nové destinace. 84 % z nich by také uvítalo, kdyby byly informovány o probíhajících akcích v oblasti víkendových pobytů.
 
O výzkumu
Respondenti průzkumu byli náhodně vybráni z databáze účastníků soutěže DestinaCZe2013. Odkaz na dotazník jim byl poslán e-mailem a celkem jej vyplnilo a odeslalo 1044 z oslovených. Data byla získávána metodou samo-vyplňování internetového dotazníku.


Newsletter pro provozovatele turistických zařízení a služeb vychází v rámci spolupráce agentury CzechTourism s provozovateli turistických nabídek.
Primárním cílem je stimulace nabídky na trhu domácího cestovního ruchu, a to formou informování provozovatelů o možnosti propagace produktů v rámci portálu Kudy z nudy prostřednictvím PR a directmarketingových nástrojů, navázání zpětné vazby s uživateli a motivace k rozvoji kvalitních turistických produktů. Toto je realizováno v rámci Informační kampaně pro provozovatele, která bude probíhat do podzimu 2014.


4.5 / 5 (2×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.